Rusijos propaganda Skripalių nuodijimą susiejo su Lietuvanuotraukos (14)

2018 balandžio mėn. 24 d. 19:06:31 Perskaitė 1942

Didžiosios Britanijos policija nustatė pagrindinius įtariamuosius buvusio Rusijos GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo byloje. Skotland Jardo antiteroristinio skyriaus specialistai dabar rengia baudžiamąją bylą asmenims, kurie, pasak Jungtinės Karalystės policijos atstovų, šiuo metu yra Rusijoje.

 

Pagrindinis įtariamasis, anot britų žiniasklaidos, yra specialiųjų tarnybų darbuotojas slapyvardžiu Gordonas, kuris į Solsberį atvyko Savickio pavarde.

Tuo tarpu Rusijos propaganda piešia visiškai priešingus vaizdus ir bando sieti šią istoriją su Lietuva. Esą Sergejaus Skripalio tėvas Viktoras Fiodorovičius - buvęs kariuomenės pareigūnas. Jis tarnavęs zenitiniame pulke Telšiuose. Rašoma, kad 1948 metų sausio 1 d. čia gimė ir vyresnysis buvusio žvalgybininko brolis Valerijus Skripalis. Tuomet visa šeima esą persikėlė į Kaliningradą, kur gimė pats S.Skripalis. Vėliau visi apsigyveno Oziorsko mieste, prie sienos su Lenkija. Rusijos spaudoje rašoma, kad abu minėto karininko sūnūs įstojo į Ždanovo karo akademiją Kaliningrade. Vyresnysis Valerijus paskirtas tarnauti oro desanto pajėgose ir liko Kaliningrade. Tuo metu S.Skripalis dar mokėsi akademijoje, tačiau reguliariai lankydavo brolį. Kaip neva teigia Skripalių giminaičiai, tais laikais vaikinų kompanijoje buvęs ir toks Savickij, kuris, žlugus Sovietų Sąjungai, esą gavo Lietuvos pilietybę ir su visais nutraukė ryšius. „Be to, nevalia atmesti ir daugelio istorinių faktų, kai žmonėms, tuo metu atvykusiems į Lietuvą, buvo rekomenduojama savo pavardę sulietuvinti pridedant galūnę. Kai S.Skripalis puikiais pažymiais baigė akademiją, buvo paskirtas tarnauti Ferganoje“, - rašoma straipsnyje. Taigi, anot rusų, britų įtariamas Savickis yra Lietuvos pilietis...

Toliau rašoma, kad buvusį Rusijos saugumo agentą su Lietuva sieja ir faktas, jog viename iš Lietuvos miestų neva gyvena Valerijaus Skripalio našlė, su kuria jis visada palaikė šiltus ryšius. „Anot šaltinių, paskutinį kartą S.Skripalis buvo Vilniuje maždaug trys dienos iki vadinamojo „opozicijos suvažiavimo“, kuriame po išėjimo į laisvę dalyvavo ir Michailas Chodorkovskis. Yra duomenų, kad buvusio saugumo agento sūnus Aleksandras Skripalis dirbo banke „Menatep“, kurį įkūrė buvęs „Jukos“ vadovas“, - toliau rašoma straipsnyje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net