respublika.lt

2018 sausio 23, antradienis

Paryžiaus redakcijoje sušaudyta 12 žmoniųnuotraukos (9)

2015 sausio mėn. 07 d. 19:17:55
Respublika.lt, Eltos inf.

Per kruviną išpuolį Prancūzijos satyrinio leidinio "Charlie Hebdo" redakcijoje trečiadienį nušauta mažiausiai dvylika žmonių, tarp jų du pareigūnai, savaitraščio vyriausiasis redaktorius ir trys karikatūristai, praneša BBC.

 

Trys kaukėti vyrai pradėjo šaudyti "Kalašnikovais" leidinio redakcijoje, vėliau gatvėje apsišaudė su pareigūnais ir įsėdę į automobilį paspruko.

Užpuolikai šaukė "mes atkeršijome už pranašą Muhamedą", pasakojo liudininkai.

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) tikino, kad tai, be jokių abejonių, išskirtinio barbariškumo teroristinė ataka.

Pirminiais duomenimis, užpuolikai buvo du, tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas (Bernard Cazeneuve) vėliau nurodė, kad pareigūnai ieško trijų nusikaltėlių.

Buvo pranešta, kad per išpuolį žuvo du pareigūnai, trys gerai žinomi leidinio karikatūristai ir savaitraščio vyriausiasis redaktorius Stefanas Šarbonjė (Stephane Charbonnier).

47-erių S. Šarbonjė anksčiau jau yra sulaukęs grasinimų ir gyveno saugomas policininkų.

Prancūzijos žiniasklaida įvardijo tris karikatūristus, žuvusius per ataką, kaip Žaną Kabiu (Jean Cabut), Džordžą Volinskį (George Wolinski) ir Bernarą Verlaką (Bernard Verlhac), slapyvardžiu Tinju (Tignous). Reporteriai pranešė, kad ataka vyko per leidinio redakcijos kasdienį susitikimą.

"Charlie Hebdo" ne kartą buvo įsivėlęs į skandalus. Redakcija, kurioje dirbo apie 20 žmonių, 2006-aisiais paskelbė prieštaringai vertinamas pranašo Mahometo karikatūras. 2001 metais buvo padegtos redakcijos patalpos Paryžiuje, vyriausiasis redaktorius sulaukė grasinimų susidorojimu. Prieš tai žurnalas po islamistų pergalės Tuniso rinkimuose išleido specialų numerį, pavadinta "Charia Hebdo".

2012 metų rugsėjį "Charlie Hebdo" vėl išspausdino pranašo Mahometo karikatūras. Po to leidinio portalo darbą kelioms dienoms sutrikdė programišiai. Paskutinėje žinutėje socialinio tinklo "Twitter" paskyroje savaitraštis paviešino teroristų grupuotės "Islamo valstybė" lyderio Abu Bakro al Bagdadžio (Abu Bakr al-Baghdadi) karikatūrą.

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pasmerkė "baisų šaudymą", siūlydamas suteikti visokeriopos pagalbos.

Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) socialinio tinklo "Twitter" paskyroje rašė: "Žmogžudystės Paryžiuje kelia pasibjaurėjimą. Mes stovime kartu su prancūzais kovoje prieš terorizmą ir gindami žiniasklaidos laisvę".

Prancūzija sugriežtino saugumą pamaldų namuose, prekybos centruose, viešajame transporte ir žiniasklaidos redakcijose.

"Islamo valstybės" kovotojas gyrė ataką, surengtą Paryžiuje

Radikaliosios grupuotės "Islamo valstybė" (ISIS) kovotojas gyrė ataką, įvykdytą Prancūzijos satyrinio leidinio "Charlie Hebdo" redakcijoje, nusinešusią 12 žmonių gyvybių, nurodęs "Reuters" agentūrai, kad reidas buvo atpildas už įžeidimus prieš islamą.

Kaukėti vyrai trečiadienį įsiveržė į savaitraščio "Charlie Hebdo" redakciją ir pradėjo šaudyti. Tarp žuvusių - du pareigūnai, leidinio redaktorius ir keli karikatūristai.

"Islamo tigrai atkeršijo už mūsų pranašą", - kalbėjo Abu Musabas (Abu Mussab) - siras, kovojantis su ISIS grupuote, užėmusia dideles teritorijas Irake ir Sirijoje.

"Tai mūsų tigrai. Tai pirmieji lašai - laukite daugiau", - nurodė islamistas, pridūręs, kad jis ir jo draugai patenkinti šiuo kruvinu incidentu.

Atsakomybės už ataką kol kas neprisiėmė nė viena grupuotė.

A. Musabas teigė nežinąs užpuolikų, įvykdžiusių išpuolį, tačiau pridūrė, kad jie "yra emyro ir jų šeicho Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) kelyje".

Emyras - tai užuomina į ISIS lyderį Abu Bakrį al Bagdadį (Abu Bakr al-Baghdadi). Teroristinės grupuotės "Al Qaeda" įkūrėjas O. bin Ladenas buvo nukautas JAV specialiųjų pajėgų Pakistane 2011 m.


ES pasmerkė Paryžiaus redakcijoje įvykdytą ataką

Europos Sąjunga griežtai pasmerkė ataką, įvykdytą Prancūzijos satyrinio leidinio "Charlie Hebdo" redakcijoje, per kurią žuvo 12 žmonių, ir išreiškė solidarumą su Prancūzija bei prižadėjo pagalbą kovojant su terorizmu, praneša "EUbusiness".

Naujasis Europos Vadovų Tarybos (EVT) prezidentas Donaldas Tuskas (Donald Tusk) tikino esąs priblokštas atakos, įvykdytos savaitraščio redakcijoje.

"ES yra kartu su Prancūzija po šio pasibaisėtino akto. Tai brutali ataka prieš esmines vertybes ir žodžio laisvę - demokratijos ramstį", - pareiškime nurodė buvęs Lenkijos premjeras D. Tuskas.

"Kova prieš terorizmą visomis formomis privalo tęstis", - pridūrė EVT prezidentas.

Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) tvirtino esąs sukrėstas "brutalios ir nežmoniškos atakos".

"Tai netoleruotinas aktas, barbarizmo aktas, kuris išbando mus visus kaip žmones ir kaip europiečius", - reikšdamas solidarumą su Prancūzija, nurodė Ž. K. Junkeris.


Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą dėl išpuolio Paryžiuje


Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė gilią užuojautą Prancūzijos Prezidentui Fransua Olandui (Francois Holland) dėl tragiško išpuolio prieš laikraščio redakciją Paryžiuje, per kurį žuvo ir buvo sužeista kelios dešimtys žmonių.

Prezidentės užuojautoje griežtai smerkiamas brutalus ir nepateisinamas aktas.

Aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms šalies vadovė palinkėjo vienybės ir susitelkimo.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė savo ir viso Seimo vardu pareiškė gilią užuojautą Prancūzijos Senato Pirmininkui Žerarui Laršė (Gerard Larcher) dėl tragedija tapusios atakos prieš laikraščio redakciją Paryžiuje, per kurią žuvo ir buvo sužeista keliolika žmonių.

"Lietuvos Respublikos Seimo vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą Jums ir žuvusiųjų ir sužeistųjų per žiaurų teroro išpuolį savaitraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje šeimoms. Šis tragiškas įvykis - didžiulis skausmas aukų artimiesiems ir sukrėtimas visai šaliai.

Esame labai sukrėsti ir linkime tvirtybės Jūsų Tautai šiuo sunkiu metu", - teigia parlamento vadovė užuojautoje.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą Prancūzijos Premjerui Manueliui Valsui (Manuel Valls) dėl žmonių gyvybes nusinešusio išpuolio šios šalies satyrinio savaitraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje.

"Esame giliai sukrėsti šios nelaimės. Lietuvos gyventojų ir Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Šią sunkią netekties valandą Prancūzijos gyventojams linkiu stiprybės ir vienybės", - sakoma Premjero A. Butkevičiaus užuojautoje.

Teroristinį aktą Prancūzijoje pasmerkė ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija bei pareiškė nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms.

Ministerija solidarizuojasi su Prancūzijos valdžia bei žmonėmis, griežtai pasisako prieš bet kokias radikalizmo apraiškas ar mėginimus riboti žodžio laisvę ir tvirtai tiki, kad šio barbariško nusikaltimo organizatoriai ir vykdytojai sulauks teisingumo.


V.Putinas pareiškė užuojautą F.Olandui dėl teroro akto Paryžiuje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos prezidentui Fransua Olandui (Francois Hollande) dėl žmonių aukų, kurių pareikalavo teroristų išpuolis prieš žurnalo "Charlie Hebdo" redakciją", pranešė trečiadienį Kremliaus spaudos tarnyba.

"Valstybės vadovas griežtai pasmerkė šį cinišką nusikaltimą ir patvirtino esąs pasirengęs toliau aktyviai bendradarbiauti kovoje su terorizmo grėsme", - sakoma pranešime.

V. Putinas "perdavė atjautos ir paramos žodžius žuvusiųjų giminėms ir artimiesiems, taip pat palinkėjo kuo greičiau pasveikti visiems, kurie nukentėjo nuo ekstremistų rankos", pažymima pranešime.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (9)

 • atmintis 2015 sausio mėn. 07 d. 20:51:01

  Nieko naujo. Kas domejosi religijomis turetu zinoti kad islamas ir
  judaizmas propaguoja smurta pries kitatikius. Nuzudyk kitatiki ir tapsi
  isganytas bei po mirties apdovanotas. Taip parasyta korane ir talmude.
  Jeigu jau isileidote i namus zudikus-fanatikus, bukite budrus. Jeigu norite
  ramiai miegoti, uzsirakinkite ir tokiu "sveciu" net per slenksti
  neisileiskite. Kalbu apie debiliska valstybiu imigracine politika kai
  galvojama jog atvyke gyventi musulmonai yra geris ir taika. Norite eidami i
  darba ar i parduotuve buti nusauti ar susprogdinti islamistu-fanatiku?
  Pasikvieskite juos i Lietuva gyventi. Kazkaip visi greitai pamirso nesenus
  musulmonu sprogdinimus Londone, Berlyne ar tame paciame Paryziuje...

 • Panašu,kad tai 2015 sausio mėn. 07 d. 19:30:17

  multikultūros pasekmė,kurią taip uoliai propaguoja ir gina
  p.Merkel.Vokiečiai irgi gali sulaukti panašių ekscesų.

 • Bleka 2015 sausio mėn. 07 d. 18:57:29

  1.Gal reik pasakyti,kam tau uzkliuvo,kieno nors dvasinis ,religinis
  simbolis?Yra sventu dalyku ,cia tokia Pasauline taisykle!2.Kam lendi ten
  kur nelaukia?Uzuojata-kam?Kad neteisingai Valdot!3.Gerbk ir nesaudys!4.
  Duokit masulmonams gyventi, kaip jie ismokyti,padekit su gerbuviu,kad
  nereiktu lyst i ES edalo!Va .Iki.

 • oo 2015 sausio mėn. 07 d. 18:19:22

  manau nieko baisaus tik idomiau gyventi

 • Išpuolis 2015 sausio mėn. 07 d. 18:10:29

  Ar žudymas nukreiptas prieš žurnalistus, ar prieš betkokius žmones
  apskritai?

 • manau 2015 sausio mėn. 07 d. 17:58:28

  Tokie išpuoliai naudingi tik Vašingtonui, kurie tuoj pat intensyviai
  pradeda bombarduoti arabus, savo šalyje ima totaliai visus sekti ir
  statyti naujus kalėjimus.
  Tie, kurie tai padarė, arba idiotai, arba JAV agentai.

 • Baltas 2015 sausio mėn. 07 d. 17:08:15

  Na va, prisileido suknistų arabų, kuriuos vokiečiai labai myli

 • Šaudė 2015 sausio mėn. 07 d. 16:44:25

  savi,integruoti,gaunantys išmokas

 • tokio dalyko, 2015 sausio mėn. 07 d. 15:33:48

  kaip terorizmas apskritai nėra, tai amerikonų išmislas.Žudyti dabar
  gali bet kas ir tai visai nėra terorizmas kažkoks. Tai žmogžudystės ir
  tiek. Prisidengiant terorizmu galima kariauti Afganistane, Irake ir taip
  užsikariauti sau teritorijas. Arba sukėlus specialiai kur nors žudynes
  ir pavadinus tai terorizmu, susirasti toje šalyje sąjungininką kovai su
  kuria nors interesą keliančia šalimi. Žmonės žodį "terorizmas"
  turėtų pamiršti ir į žudymus pasižiūrėti iš kitos pusės.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠRINKTAS: Europos Tarybos parlamentinė asamblėja pirmadienį naujuoju savo prezidentu išrinko Italijos politiką Michelį Nicolettį.
 • NAUJAS: praėjusią savaitę iš pareigų atleidus Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovą Eriką Bėrontą, jį laikinai pakeitė Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorius Vaidas Timinskas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar žiemą lipate ant sušalusių vandens telkinių?

balsuoti rezultatai

Ar dažnai lankotės muziejuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -14   -8 C

   -17  -12 C

 

   -12  -10 C

    -5   -7 C

   -6   -8 C

 

   -3  -2 C

    2-4m/s

    2-3m/s

 

      6-8 m/s

 

USD - 1.2239 PLN - 4.1707
RUB - 69.2819 CHF - 1.1764
GBP - 0.8809 NOK - 9.6223
reklama
Kaleda 2017