Kazachstane avariniu būdu leidosi erdvėlaivis „Sojuz“nuotraukos

2018 spalio mėn. 11 d. 14:43:44 Perskaitė 357

Ketvirtadienį netrukus po pakilimo iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo avariniu būdu leidosi į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) turėjęs skristi erdvėlaivis „Sojuz“. Nė vienas iš dviejų jo įgulos narių nenukentėjo, pranešė Rusijos kosmoso agentūra.

 

„Suveikė avarinio gelbėjimo sistema, kapsulė nusileido Kazachstane... Įgulos nariai gyvi“, - tviteryje informavo „Roscosmos“.

Į pirmąją savo misiją vykęs JAV kosmoso agentūros (NASA) astronautas Nick Hague'as ir antrą kartą į TKS kilęs Aleksejus Ovčininas iš Rusijos kosmoso agentūros leisdamiesi nenukentėjo, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Pranešama, kad incidentas įvyko dėl nešančiosios raketos gedimo.

Įgula leidosi „balistinio leidimosi režimu, tai yra mažesniu kampu nei įprastai“, tviteryje rašė NASA.

Kremlius patvirtino, kad įgulos nariai išgyveno. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas sakė: „Ačiū Dievui, kosmonautai gyvi“.

Buvo numatyta, kad N. Hague'as ir A. Ovčininas TKS praleis pusę metų. Ten jie turėjo prisijungti prie stoties vadovo vokiečio Alexanderio Gersto, JAV astronautės Serenos Aunon-Chancellor ir rusų kosmonauto Sergejaus Prokopjevo ir atlikti įvairius mokslinius eksperimentus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net