JT vadovas: klimato kaita - didžiausias šio laikmečio iššūkisnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 11:14:29 Perskaitė 278

JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres) ragina tarptautinę bendruomenę imtis aktyvesnių veiksmų kovojant su klimato kaita. Pats metas „pralaužti paralyžių“, kol ne vėlu, pareiškė jis pirmadienį savo kalboje JT būstinėje Niujorke.

 

2015 metais pasaulio bendruomenė Paryžiaus klimato kaitos sutartimi įsipareigojo klimato kaitos nulemtą klimato šilimą apriboti iki gerokai mažiau nei 2 laipsnių. „Tačiau tai, ko trūksta - vis dar, ir po Paryžiaus - yra lyderystė, skubos pojūtis ir tikras įsipareigojimas imtis bendrų ryžtingų veiksmų“, - sakė A. Guteresas. Apie tai jis teigė kalbėsiąs ir šalių lyderiams po dviejų savaičių prasidėsiančioje JT Generalinės Asamblėjos sesijoje. „Aš jiems pasakysiu, kad klimato kaita yra didžiausias mūsų laikmečio iššūkis“, - pabrėžė A. GGuteresas.

Neseniai Bankoke baigėsi JT klimato konferencija, kitas klimato viršūnių susitikimas numatytas gruodį Katovicuose Lenkijoje. Čia, be kita ko, turėtų būti priimtos taisyklės dėl valstybių bendradarbiavimo kovojant su klimato kaita - pavyzdžiui, kaip šalys turi pranešti apie savo pastangas ir pažangą mažinant anglies dvideginio išmetimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net