respublika.lt

Japonija svarsto, ar išleisti po Fukušimos tragedijos sukauptą užterštą vandenį

(0)
Publikuota: 2019 rugsėjo 10 16:59:27, Elzbieta Reivytytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

Japonijos aukščiausias vyriausybės atstovas antradienį užsipuolė aplinkos ministrą, kuris pareiškė, esą nėra jokios kitos išeities, kaip tik iš Fukušimos atominės elektrinės į vandenyną išleisti radioaktyvųjį vandenį.

 

„Netiesa, kad jau nusprendėme dėl (vandens) pašalinimo metodo,“ – teigė vyriausiasis kabineto sekretorius Yoshihide'as Sugas po to, kai situaciją pakomentavo aplinkos ministras Yoshiaki Harada.

Įmonė „Tokijo elektros energija“ (TEPCO) šiuo metu rezervuaruose saugo daugiau nei milijoną tonų užteršto vandens. Jie laikomi Fukušimos I atominės elektrinės, kurioje 2011 metais dėl žemės drebėjimo ir cunamio įvyko katastrofa, vietoje.

Šalia aušinimo sistemoje naudoto vandens, kuris buvo patalpintas į konteinerius po Fukušimos incidento, į kompleksą kiekvieną dieną sunkiasi ir požeminis vanduo, o iki 2022 metų vidurio saugyklų talpa bus visiškai užpildyta. Taigi „Tokijo elektros energija“ atsidūrė keblioje padėtyje ir turi spręsti klausimą, kaip saugiai atsikratyti radiacija užteršto vandens.

Aplinkos ministras Y. Harada, kuris iš ministrų kabineto turėtų pasitraukti šį trečiadienį, teigė, kad „nėra jokio kito pasirinkimo, kaip tik išleisti šį vandenį (į jūrą) ir jį praskiesti. Ministras teigė, kad tai vienintelis įmanomas variantas, bet kabineto sekretorius Y. Sugas pabrėžė, kad ši nuomonė nėra vyriausybės nuostata – vyriausybė esą sprendimo dėl vandens šalinimo dar nepriėmė.

Y. Sugas, žinomas kaip premjero Shinzo Abės dešinioji ranka, teigė, kad šį klausimą vis dar sprendžia ekspertų susirinkimas, jie žada atsižvelgti į vietos žvejų interesus.

Tarptautinės atominės energijos agentūros misija anksčiau Japonijai rekomendavo išvalytą vandenį paleisti į vandenyną.

Kaip skelbia TEPCO atstovai, radioaktyvus vanduo iš gamyklos buvo filtruojamas per pažangią skysčių apdorojimo sistemą, kuri pašalina labai radioaktyvias medžiagas, kaip stroncį ir cezį, tačiau palieka mažiau pavojingą tritį.

Ankstesniais metais valyto vandens radioaktyvumas yra didesnis ir jį reikėtų dar kartą apdoroti, kad būtų sumažintas radioaktyviųjų medžiagų kiekis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s