respublika.lt

Visos ES pasieniečiai gaus įspėjimą apie pagrobtus vaikus

(0)
Publikuota: 2018 spalio 24 17:50:13, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Europos parlamentas. Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Atnaujinta Šengeno informacinė sistema, kuriai trečiadienį pritarė Europos Parlamentas (EP), palengvins kovą su terorizmu, tarpvalstybiniu nusikalstamumu ir neteisėta migracija, teigiama Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje pranešime.

 

Trečiadienį Strasbūre vykusiame EP plenariniame posėdyje europarlamentarai patvirtino tris reglamentus, kurių pagrindu bus atnaujinta sienų valdymui ir jų kontrolei skirta Šengeno informacinė sistema (SIS). Nuo šiol sistema leis veiksmingiau įspėti, kai sieną bandys kirsti dėl rimtų nusikaltimų ar sukeltų teroristinių išpuolių ieškomi asmenys. Įdiegti įspėjimai ir apie galimus vaikų pagrobimo atvejus bei apie pažeidžiamus asmenis, kuriems gali grėsti pavojus. Be to, sistemoje atsiras įspėjimai apie užsieniečius, kuriuos nutarta grąžinti į jų kilmės šalis.

Iki šiol prieigą prie Šengeno informacinės sistemos turėjo tik pasieniečiai, policija, muitinė, taip pat teisėsaugos ir migracijos pareigūnai. Atnaujinta sistema visus įspėjimus leis matyti ir Europolui, dalinė prieiga taip pat suteikta Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrai.

Šie pakeitimai jau suderinti su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jiems įsigalioti.

„Ši reforma padidins saugumą ir geriau užtikrins judėjimo laisvę. Šengeno informacinė sistema yra ir išliks didžiausia, dažniausiai naudojama ir puikiausiai įgyvendinta Europos duomenų bazė, kuri leidžia mūsų piliečiams jaustis saugiau“, - pažymėjo pranešėjas Carlosas Coelho (Europos liaudies partija, Portugalija). Kitas EP pranešėjas Jeroenas Lenaersas (Europos liaudies partija, Nyderlandai) pridūrė, kad „neužtikrinus tarpvalstybinių informacijos mainų, trečiųjų šalių piliečiai gali lengvai išvengti prievolės išvykti pervažiavę į kitą valstybę.“ Pasak jo, nelegalių migrantų grąžinimo politika turi veikti efektyviau, jei norime išlaikyti piliečių paramą priimant prieglobsčio prašytojus, kuriems iš tiesų reikia pagalbos.

Naujoms sienų patikrinimo taisyklėms pritarė 530 europarlamentarų, 50 balsavo prieš, o 66 susilaikė. Glaudesnio policijos ir teisinės sistemos bendradarbiavimo taisyklėms pritarė 555 EP nariai, 67 balsavo prieš, o 20 susilaikė. Rezoliuciją dėl trečiųjų šalių piliečių grąžinimo palaikė 500 europarlamentarų, 103 jai nepritarė, o 41 susilaikė.

Pirmoji Šengeno informacinė sistema buvo sukurta 1995 m. panaikinus sienų kontrolę tarp keleto ES šalių, primenama EP Informacijos biuro Lietuvoje pranešime. 2006 m. nutarta sukurti patobulintą jos versiją, kuri pradėjo veikti 2013 m. Šiuo metu ji naudojama 30 Europos šalių. Vien 2017 m. joje atlikta 5 mlrd. užklausų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s