Tailandas paleido „Huawei“ 5G ryšio bandymusnuotraukos

2019 vasario mėn. 08 d. 13:39:20 Perskaitė 340

Tailandas penktadienį paleido „Huawei“ 5G mobiliojo ryšio bandymus, nepaisant Jungtinių Valstijų raginimų uždrausti Kinijos telekomunikacijų milžinui diegti 5G ryšį, praneša „Reuters“.

 

5G ryšio bandymų centre esanti „Huawei“ laboratorija Tailande, seniausioje JAV sąjungininkėje Azijos žemyne, bus pirmoji tokia įmonės laboratorija Pietryčių Azijoje. Tačiau, kaip patikino skaitmeninės ekonomikos ministra Pičetas Durongkaverojus (Pichet Durongkaveroj), Tailando bendradarbiavimas su „Huawei“ bandymų centre nereiškia, kad šalis nėra susirūpinusi savo saugumu.

„Atidžiai stebime kaltinimus visame pasaulyje, tačiau šis 5G bandymų centras yra tik pirminis ryšio diegimo šalyje etapas. Galime vykdyti stebėjimus, kurie bus naudingi patvirtinant arba paneigiant kaltinimus“, - pridūrė P. Durongkaverojus.

Ministras kalbėjo bandymų centre Čonburyje, kuris yra pačioje Tailando karinės vyriausybės 45 mlrd. dolerių vertės ekonominio projekto - Rytų ekonominio koridoriaus (EEC), esančio apie 90 km į pietryčius nuo sostinės Bankoko - širdyje. Centre savo laboratorijas turi ir „Nokia“, „Ericsson“ bei Tailando ryšio operatoriai.

Paklaustas, ar Jungtinės Valstijos atskirai perspėjo Tailando valdžią dėl „Huawei“, P. Durongkaverojus tikino neturintis tokios informacijos.

Tuo tarpu „Huawei“ neigia bet kokius JAV kaltinimus, kad įmonės įranga gali būti naudojama šnipinėjimui Pekino naudai. „Nėra jokių įrodymų, kad mūsų įranga kelia grėsmę saugumui, nesvarbu - Tailande ar pasaulyje“, - „Huawei“ padalinys Tailande sakė „Reuters“.

Kibernetinis saugumas tapo „politiniu ir galbūt net ideologiniu klausimu“, o tai „nėra teisinga“ technologijų bendrovės atžvilgiu, pranešime „Reuters“ pridūrė Tailando „Huawei“ padalinys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net