Kaip atsikratyti tarakonų

2007 lapkričio mėn. 18 d. 11:08:00 Perskaitė 765

Ko tik neprigalvoja žmonės kovodami su tarakonais! Tai ir liaudiškos priemonės, pavyzdžiui, boro rūgšties ir kiaušinio trynio mišinys, ir visokiausi chemikalai, kurie, anot gamintojų, turi akimirksniu nužudyti parazitą.

Tačiau įkyrūs vabzdžiai net nesiruošia palikti pamėgtų vietų, todėl Išmonės nestokojantys specialistai suranda vis naujų būdų, kaip naikinti tarakonus.

Mintis kovai su tarakonais panaudoti dirbtinį intelektą mokslininkų galvose kirba jau seniai. Vabzdžiams būdingas "bandos" jausmas, tad jei jų gretose atsiras "protingas" vedlys, kiti nariai eis su juo nors ir į pasaulio kraštą.

Grupė Europos mokslininkų paskelbė sukūrę "insektrobotą", kurio išvaizda nė iš tolo neprimena tarakono, tačiau speciali fermentinė danga verčia tarakonus pripažinti robotą kaip saviškį.  

Norėdami sužinoti, ar seks tarakonai šį technikos stebuklą, mokslininkai padarė eksperimentą. Vieno metro atstumu jie pastatė dvi slėptuves, padarytas iš plastikinių diskų su keičiamais filtrais. Keisdami filtrus, mokslininkai galėjo kaitalioti slėptuvių apšvietimą ir skatinti tarakoną judėti iš vienos vietos į kitą.

Paaiškėjo, kad 60 proc. atvejų likę tarakonai sekdavo robotui iš paskos.    

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net