Izraelis stato betono sieną pasienyje su Libanunuotraukos (3)

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 18:37:45 Perskaitė 564

130 km ilgio Izraelio ir Libano pasienyje iškils 7 metrų aukščio betono siena, ant kurios dar bus 2 metrų aukščio spygliuotos vielos tvora. Taip Izraelio valstybė tikisi apsisaugoti nuo šiitų „Hezbollah“ sukilėlių atakų.

 

„Hezbollah“ ne kartą grasino atakomis prieš Izraelį, taip Izraelio sprendimą statyti sieną argumentavo vienas Izraelio karininkas. Izraelio kariuomenės duomenimis, „Hezbollah“ šiuo metu turi 120 000 raketų - beveik dvigubai tiek, kiek turėjo per Libano karą 2006-aisiais. Jomis „Hezbollah“ gali atakuoti taikinius beveik visame Izraelyje.

Kad nuo jų apsisaugotų, Izraelis, kariuomenės duomenimis, jau pastatė sieną 11 km ruože. Per ateinančius dvejus metus darbai bus tęsiami. Projektas atsieis apie 406 mln. eurų.

Kad apsisaugotų nuo palestiniečių, Izraelis, be to, šiuo metu stato požeminę sieną pasienyje su Gazos Ruožu. Taip norima užkirsti kelią „Hamas“ ar kitų radikalių grupuočių nariams rausti tunelius į Izraelį.

Jau 2002-aisiais Izraelis po kruvinų išpuolių pradėjo statyti sieną su Vakarų Krantu, tačiau sulaukė kritikos, nes ji daugelyje vietų įsiskverbia giliai į Izraelio okupuotą palestiniečių teritoriją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net