Ispanija ir Prancūzija pasidalins migrantus iš Italijoje nepriimto laivo (4)

2018 birželio mėn. 16 d. 17:35:47 Perskaitė 1147

Šeštadienį Madridas pareiškė sutikęs su Prancūzijos pasiūlymu priimti dalį migrantų iš gelbėjimo laivo „Aquarius“, kuris šiuo metu su daugiau nei 600 žmonių plaukia Ispanijos krantų link.

„Prancūzijos vyriausybė bendradarbiaus kartu su Ispanijos vyriausybe atvykstančių migrantų klausimu“, - pareiškė Ispanijos ministro pirmininko pavaduotoja Karmen Kalvo (Carmen Calvo).

Paryžius pasisiūlė paimti dalį tinkamų migrantų, kurie norėtų vykti į Prancūziją.


Italų ministras žada neįleisti dar 2 laivų su migrantais

Naujasis kraštutinių dešiniųjų Italijos vidaus reikalų ministras, ministro pirmininko pavaduotojas Matejus Salvinis (Matteo Salvinis) šeštadienį pažadėjo į Italijos jūrų uostus neįleisti dar dviejų migrantų gelbėjimo organizacijų laivų.

Draudimas bus taikomas Vokietijos nevyriausybinėms organizacijoms „Sea-Eye“ ir „Mission Lifeline“, savo feisbuko paskyroje paskelbė prieš imigrantus nusiteikusios partijos „Lega“ lyderis.

„Šie žmonės turėtų žinoti, kad Italija daugiau nebepalaikys nelegalios imigracijos verslo, tad jiems teks susirasti kitą uostą (ne Italijoje)“, - rašo M. Salvinis.

Ministras teigia, kad abi nevyriausybinės organizacijos laiko savo laivus prie Libijos krantų tam, kad paimtų gabentojų jūroje paliktus žmones.

Prieš šešias dienas Italija atsisakė leisti prisišvartuoti Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos labdaros organizacijos „SOS Mediterranee“ laivui „Aquarius“ su šimtais migrantų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net