Čekijos premjeras pabėgėlius iš Afrikos vadina nelegalaisnuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:06:14 Perskaitė 427

Populisto Čekijos premjero Andrejaus Babišo nuomone, pabėgėliai iš Afrikos neturi teisės į apsaugą ir prieglobsčio procesą Europos Sąjungoje. „Jei klausiate manęs: tai yra ekonominiai migrantai - visi nelegalai. Tai jauni žmonės, kurie bėga ne nuo karo“, - sakė A. Babišas interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“.

 

Atkreipus dėmesį į tai, kad Afrikoje vyksta konfliktų, pavyzdžiui, Somalyje ir Eritrėjoje, premjeras sakė: „Jie (pabėgėliai) už kelionę moka nuo 2 000 iki 5 000 dolerių“. A. Bbaišo teigimu, žmonių kontrabandininkų mafija kasmet susižeria 5,7 mlrd. dolerių (4,9 mlrd. eurų). Iš kur gavo tokius duomenis, jis neatskleidė.

Iš tikrųjų Eritrėją valdo autokratiškas prezidentas. Čia nėra valdžios padalijimo, opozicinė veikla neleidžiama. Šalyje nėra laisvos spaudos. Daug režimo kritikų be procesų sėdi kalėjimuose. Somalis yra viena skurdžiausių pasaulio valstybių, saugumo padėtis čia bloga. Somalyje nereti išpuoliai ir mūšiai.

Čekijos premjeras - kaip daugelis jo kolegų Vidurio ir Rytų Europoje - yra ryžtingas solidarios pabėgėlių politikos priešininkas. Anot jo, ES „žmonėms turi padėti ten, kur jie yra gimę“. Čekija nesutinka priimti pabėgėlių pagal ES padalijimo programą.

„Europa negali migracijos klausimu elgtis kitaip, kaip Amerika, Kanada, Australija, - kalbėjo A. Babišas. - Mes turime ginti ir civilizaciją, kurią sukūrė mūsų protėviai, mūsų kultūrą“. Anot Čekijos vyriausybės vadovo, Europos Parlamento rinkimai kitais metais parodys, „ką tyli dauguma mano apie nelegalią migraciją“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net