Buvęs JAV prezidentas Dž.H.V.Bušas bus palaidotas Teksasenuotraukos

2018 gruodžio mėn. 06 d. 09:53:04 Perskaitė 460

Praėjus šešioms dienoms po mirties buvęs JAV prezidentas Džordžas H. V. Bušas ketvirtadienį bus palaidotas Teksase. Jis amžinojo poilsio atguls Koledž Steišene Teksase, A&M universiteto, kuriame yra jo biblioteka ir muziejus, teritorijoje.

 

94-erių Dž. H. V. Bušas mirė penktadienį savo namuose Hiūstone. Jis Baltuosiuose rūmuose šeimininkavo nuo 1989 iki 1993 metų.

Žinia apie Dž. H. V. Bušo mirtį su liūdesiu sutikta ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Buvęs prezidentas bus palaidotas šalia savo žmonos Barbaros ir savo dukters Robin. Barbara Buš mirė šių metų balandį. Pora santuokoje gyveno 73 metus ir užaugino penkis vaikus. Trejų metukų Robin 1953-iaisiais mirė nuo leukemijos.

Per jaudinančias gedulo iškilmes Bušų šeima ir daug politikos bei visuomenės atstovų trečiadienį Nacionalinėje Katedroje atidavė paskutinė pagarbą velioniui. Džordžas V. Bušas savo tėvą pavadino „puikiu ir dosniu žmogumi, geriausiu tėvu, kokį gali turėti sūnus ar dukra“. Be JAV prezidento Donaldo Trampo ir jo žmonos Melanijos iškilmėse dalyvavo visi dar gyvi buvę JAV prezidentai, taip pat Vokietijos kanclerės Angela Merkel, britų sosto įpėdinis princas Čarlzas.

„Kai bus rašomos istorijos knygos, jose bus teigiama, kad Dž. H. V. Bušas buvo nuostabus Jungtinių Valstijų prezidentas, - sakė Dž. V. Bušas. - Jis man parodė, ką reiškia būti prezidentu, kuris tarnauja dorai, vadovauja drąsiai ir su meile širdyje dirba mūsų šalies piliečių labui“. 72-ejų Dž. V. Bušas jaunesnysis į JAV prezidento kėdę sėdo praėjus aštuoneriems metams po to, kai ją paliko jo tėvas.

D. Trampas ceremonijoje nekalbėjo. Prieš tai jis tviteryje rašė: „Tai ne laidotuvės, tai diena švęsti nuostabų žmogų, kuris gyveno ilgai ir nepaprastai. Jo trūks!“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net