Valstybė turi pinigų, tik valdžia nenori jais dalintisnuotraukos (6)

2018 rugpjūčio mėn. 25 d. 07:22:19 Perskaitė 2434

2008 metais ekonominė krizė smogė skaudžiai. Vienus palikusi be darbo, kitus su varganom pensijom, trečius išvijo į užsienį. Ypač skaudžiai ji atsiliepė tiems, kurie prieš krizę patikėjo ekonomistų raginimais imti paskolas ir pirkti nekilnojamąjį turtą, nors jo kainos ir buvo pasiekusios neregėtas aukštumas. Užėjus krizei, šios šeimos pirmos paliko savo išsvajotus namus, nes atlyginimų mokėti paskolai jau nebeužteko.

 

Pamoką, nepasitikėti aklai ekonomistais, jie išmoko visam gyvenimui. O pensininkai išmoko netikėti valdžia, net ta, kurią ištikimai rinko jau daug metų. Mat krizės metu jie buvo raginami solidarizuotis, susiveržti diržus, juk valstybei reikėjo padėti išsikapanoti iš sunkmečio. Ir jie padėjo. Juk tai valstybė, dėl kurios jie kovojo. Ir liko apgauti. Nurėžusi ir taip varganas pensijas, valdžia nerado lėšų joms grąžinti. Iš tiesų, neranda iki šiol - valstybinės pensijos ir priedai vis dar negrąžinti. Našlaičiams, našlėms, kenksmingomis sąlygoms dirbusiems... netgi tremtiniams. Žmonėms, kuriuos okupantai išvarė iš namų, žemino ir baudė už meilę Tėvynei, apgavo savi. Jų nusavinti pinigai nėra dideli, tačiau valdžia nesuranda lėšų net jiems. Gal neieško? Atšauktų metams visas komandiruotes, neimtų parlamentinėms išlaidoms skirtų pinigų ir, žiūrėk, jau užtektų tremtiniams. Bet ne. Šiandien valdininkai gieda jau kitą giesmę: gyvename ekonominio pakylėjimo metu, tad reikia kaupti juodai dienai... Norisi pasakyti paprastai: alio?! Ar nesuprantat, kad juoda diena žmonėms tęsiasi iki šiol? Kad pažadus reikia tęsėti, kad gyventojai vis dar laukia, kada bus sumažintas nuo 18 proc. iki 21 proc. „laikinai“ pakeltas PVM?

Nesupranta. Juk jeigu gauni 2500 eurų algos, kaip gali suprasti žmogaus kovą dėl 15 eurų? Jeigu važinėji nauju bemsu, kaip gali suprasti, kad žmogui neliko 1 euro bilietėliui?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net