Valdžiai nelaimės tėra tik eilinė statistikanuotraukos (2)

2018 rugpjūčio mėn. 31 d. 16:00:11 Perskaitė 1596

Visose civilizuotose šalyse galioja praktika, kad geriau prevencija nuo nelaimių nei skaudūs padariniai ir išvados jau post factum. Tad šiandien apie prevenciją keliuose.

 

Kelerių metų vairavimo užteko suprasti, jog prevencinių priemonių nuo nelaimių kelyje yra per mažai. Per pastaruosius kelis mėnesius buvo trys atvejai, kai gyvūnas šoko po ratais ir tik cypiančios padangos padėjo išvengti nelaimės. Ir visi trys kartai buvo magistralėje Vilnius-Druskininkai.

Atrodytų, tokie dažni atvejai turėtų valdžią paskatinti įrengti daugiau apsaugų tokiame kelyje. Tačiau mažai, kas yra daroma. Tiesa, keletas atitvarų tame kelyje (bent jau iki Naujųjų Valkininkų kaimelio) yra. Yra ir kelių kilometrų ilgio tvora šalia miško su perėja gyvūnams. Bet to neužtenka. Tame kelyje vyksta nelaimės. Ir kol daug gyvybių tas kelias nenusinešė, valdžia nesiruošia nieko daryti.

Tokį valdininkų požiūrį atskleidžia ir vakarykštis įvykis, kai šalia Tarandės, kaip spėjama, nuo skardžio šalia kelio nukrito briedis. Jis buvo sužeista koja, todėl nuspręsta jį nušauti. Vietiniai kalba, jog toje vietoje užtektų pastatyti apsauginį atitvarą prieš skardį, tačiau savivaldybė pasakė, jog kol nėra įvykio, tol nėra poreikio atitvarams. Nes žuvęs gyvūnas nėra įvykis. Skaityk, pati gamta pasidarbavo.

Taip išeina, jog visi civilizuoti stengiasi užkirsti kelią nelaimėms prevencinėmis priemonėmis, o Lietuvos valdžia stengiasi užkirsti kelią nelaimėms tik tada, kai jau post factum. Ir visai nesvarbūs tie gyvybės netekę žmonės ir gyvūnai, kurie nugula į biurokratinio mechanizmo statistikos stalčių. Tikriausiai tie sutaupyti pinigai prevencinėms priemonėms pasitarnaus kitose šalies sferose. Naiviai pasakiau... Greičiau, jie nutūps į kelių valdininkėlių kišenes.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net