Tiek makaronų jau seniai nebuvo prikabintanuotraukos (54)

2018 gegužės mėn. 05 d. 09:35:14 Perskaitė 8348

Lietuvos politinę padangę drebina žaibai - pagaliau žmonės gali sužinoti, apie ką šnekasi politikai, kai nėra filmuojami ar stebimi. Kaip ir buvo galima tikėtis, užkulisiniai žaidimai vyksta be jokių taisyklių. Neįtinkantys asmenys išvadinami visokiais epitetais, o proteguojamiems palengvinamas gyvenimas. Daug kam dabar šalies vadovė Dalia Grybauskaitė krito akyse: moteris, švelniai paglostanti močiutei galvą ar paduodanti obuolį vaikui, staiga virto piktąja ragana. Prezidentė, nuolat akcentuojanti savo skaidrumą, duoda komandas liberalų lyderiui, strateguoja politinius įvykius, tampo žmones, kaip marionetes. O politikai, sprendžiant iš E.Masiulio laiškų, leidžiasi tampomi. Atkreipkite dėmesį, kaip padlaižūniškai į visus prezidentės laiškus atrašo E.Masiulis. Iš kitos pusės - ar patys neatrašytumėt? Juk rašo pati prezidentė, tave pasirinko būti jei ne dešine ir ne kaire ranka, tai bent pakišo po savo padu. Kokia garbė! Jausdamas prezidentės stogą, bet kuris politikas būtų išdrąsėjęs. Ir atvirkščiai - apie kokią politinę karjerą svajosi, jei išdrįsi pereiti jai kelią? Štai pasako, kad turi slaptą pažymą, kurioje, ohoho, kiek visko apie tave parašyta. Ko parašyta - nepasako. Ir jau drebi.

 

Prezidentė šią savaitę teisinosi, esą laiškuose nebandžiusi gąsdinti verslininkų ar žurnalistų, tačiau siuntusi žinutę, kad viską mato. Tačiau kaip į tokią pasiųstą žinutę sureaguotumėt? Sutikit, jeigu bet kuriam iš mūsų būtų pasakyta: „viską matau“, net šventasis nebūtus griekus bandytų prisiminti. Tai manipuliavimas, baimės strategija.

O gal yra vilties, kad prezidentė, kaip tas berželis K.Kubilinsko eilėraštyje, „turi širdį, viską jaučia, viską girdi“. Juk prisipažino, kad mėgsta žurnalistus, atliekančius tyrimus. Štai „Vakaro žinios“ aiškinasi, kodėl per ofšorus pinigai už SGD laivo nuomą pumpuojami į Bermudus. Mūsų visų pinigai. Kodėl mafijinėms struktūroms patikimi milijonai? Keli Seimo nariai tą patį bando aiškintis ir jau yra už tai persekiojami, todėl tvirtas prezidentės užnugaris kardinaliai pakeistų situaciją.

Ar nepasirodysime naivūs, jei patikėsime, kad prezidentė dabar nebevengs nepatogių klausimų, kad atviriau kalbėsis su žurnalistais? Gal spaudos konferencijoje klapčiukai nebaksnos pirštu į tuos, kuriems galima užduoti Jos Ekscelencijai klausimus?

Tačiau jei prezidentė „viską mato ir girdi“, tai Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius - priešingai. Tikina apie nurodymą „patraukti skaliką“ nieko negirdėjęs net praėjus kelioms dienoms po to, kai apie tai jau kalbėjo visi.

Žinoma, geriau apsimesti nieko nežinojus, negi kritikuosi pačią prezidentę?! Tačiau nereikia žmonių laikyti kvailiais - makaronai gal ir neblogas maistas, tačiau nuo ausų juos valgyti nepatogu.

Kai kas E.Masiulio kyšininkavimo bylą jau praminė rezonansine. Tačiau paklauskite paprastų, už virvučių dar netampomų prokurorų, koks čia rezonansas? Pagautas politikas, įtariamas paėmęs kyšį. Pinigai rasti, įkalčiai visi prieš jį, gynyba tik juoką kelia. Viskas. Įrodom, sodinam. Kur rezonansas? Kas kyšį davė, irgi nustatyta. Čia, aišku, žmonėms vėl juoką sukelia dėmesys Raimondo Kurlianskio personai. Įdomu, ar atsiras nors vienas tikintis, kad jis pats sugalvojo atnešti brendžio dėžutę Masiuliui? Kad savus uždirbtus pinigus ten sukišo? Absurdas, tokių kvailelių tikrai nebūna. Tai kokia čia rezonansinė byla? O gal taip vadina, norėdami pasiteisinti, kodėl po teismus ji bus valkiojama apie dešimtmetį?

Vienintelis, kurį atsimename už kyšio paėmimą realia laisvės atėmimo bausme nuteistas politikas, buvo tuometis Seimo narys Audrius Butkevičius. 1997 metais buvo sulaikytas, kai paėmė voką su 15 tūkst. JAV dolerių, nors reikalavo 300 tūkst. Nuteistas buvo pusšeštiems metams su turto konfiskavimu ir 50 tūkst. litų bauda. Išėjo neišbuvęs pataisos namuose nė trejų metų. Ar jo byla buvo vadinama rezonansine? Ne. Tai kuo E.Masiulis išskirtinis?

Kokia bausmė bus paskirta jam ir kitiems įklimpusiems politikams, o ypač verslininkams - pamatysime. Tačiau vargu, ar bent vienas sės. Nors sąlygos šiandien įkalinimo įstaigose, kaip vakar rašė „Vakaro žinios“, išties išskirtinės. Gal ruošiamos spec. svečiams?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net