Taisyklės kurtos visiemsnuotraukos (4)

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 06:19:40 Perskaitė 1158

Lietuvos automobilių kelių direkcija valstybinės reikšmės keliuose žada sutvarkyti 90 proc. nesaugių perėjų. Investuoti į žmonių saugumą visada apsimoka. Tik kaip „suremontuoti“ eismo dalyvių neatsakingą elgesį, kuris virtęs ilgamete yda? Rodos, miestuose saugių perėjų tikrai daugiau, miestų žmonės pratę ir prie intensyvesnio eismo, tačiau išėjus į gatvę priskaičiuosime dešimtimis tokių, kuriems dalyvavimas eisme yra ne taisyklių paisymas, o asmeniniai norai. Laukiant, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas, kažkodėl norisi stovėti arti krašto, net įžengus į važiuojamąją dalį, ar toks pėsčiasis tikras, kad pravažiuodamas automobilis jo neužkabins?

 

Sakysite, būkime pilietiški, kalbėkimės. Teko stebėti situaciją sostinėje Žvėryne, reguliuojama perėja per raudoną šviesoforo šviesą ėjo garbingo amžiaus moteris. Šiai įžengus į važiuojamąją dalį, atvažiuojantis automobilis staigiai stabdė, paskui jį važiavę kiti vos spėjo sustabdyti. Moteriai įveikus perėją šios mandagiai paklausiau, ar pastebėjo, jog buvo raudona šviesoforo šviesa, ši atsakė, jog taip, bet juk mašinų, kurios už posūkio greit atvažiavo link jos, nematė. Pasakiau, kad moteris rizikuoja savo ir kitų sveikata ir gyvybe, ir eiti per raudoną negalima. Buvau palydėta keiksmais, kodėl taip nemandagiai su ponia elgiuosi. Tebūnie, traktuokime tai kaip nemandagų elgesį, tada paklausiu kitaip: kaip žmogus gali tikėtis kultūros iš kitų, kai pats demonstruoja „nekultūrą“ šiuo atveju eisme?

Neretai mes esame susirūpinę tik savo interesais ir ignoruojame visuotines taisykles, nepagalvodami, kad galime netekti ne tik savo sveikatos ir gyvybės, bet ir kitų - niekuo dėtų žmonių.

Vienu neatsakingu elgesiu galime sugriauti ištisų šeimų gyvenimus. Mano sesers 11-metį sūnų neatsakinga vairuotoja pasiuntė amžinybėn. Įrodinėti faktų, kad atsakingas dalyvavimas eisme gelbsti gyvybes, nereikia, nes tai tikriausia tiesa.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net