Sprendimo būdas - baustinuotraukos (7)

2019 sausio mėn. 09 d. 08:06:21 Perskaitė 1845

Gyvenant daugiabučiuose ir turint automobilį iškyla dilema, kaip statyti mašiną, kad esant reikalui į ankštus kiemus netrukdomai įvažiuotų pagalbos tarnybos. Užgrūstuose kiemuose žmonės pasistato dalinai ir ant vejos, tuomet sulaukia baudų iš savivaldybės už netinkamą automobilių statymą. Vilniečiai, kaip ir kitų miestų daugiabučių gyventojai, tas baudas moka nuolat. Lyg ir suprantama, negalima automobilio statyti, kas kaip panori.

 

Kita vertus, labai keistai atrodo baudos, kai pati Vilniaus savivaldybė iki šiol nepasiūlo jokių alternatyvų, kad tie daugiabučių namų kiemai būtų platesni, tačiau siūlo automobilius statyti pagal taisykles. Žinoma, daugiabučių kiemai neatrodo išpuoselėti, kaip Neries krantinė ar dviračių takai, todėl, matyt, ir dėmesio, investicijų jiems skirti nereikia. Kur kas paprasčiau susirinkti baudas ir toliau nespręsti daugiabučių namų kiemų problemos.

Štai taip ir gyvename, kur savivalda savo klaidų nemato, kaltas lieka tik paprastas žmogus. Nes nesugebėjo per gyvenimą įsigyti geresnio buto nei senos statybos name. Toks įspūdis, kad mūsų valstybėje pats „efektyviausias“ problemų sprendimo būdas - bausti. Nes bausti nieko nekainuoja ir yra taip lengva. Daugiabučių kiemai nuo skiriamų baudų nepraplatėja, bet kas gali žinoti, gal po ilgalaikės rinkliavos už netinkamai statomas mašinas atsiras lėšų ir kiemams praplatinti. Tuomet bus galima pasigirti savivaldybės investicijomis į žmonių gerovę.

O kol kas sostinėje važinėkite viešuoju transportu, sutaupysite degalams ir baudų neteks mokėti. Tik patogumo didelio nesitikėkite. O jeigu matysite, kad be automobilio nespėjate su reikalais, paskambinkite merui. Gal paveš.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net