Šnipštas, o ne Seimasnuotraukos (13)

2018 spalio mėn. 10 d. 08:02:11 Perskaitė 1928

Džiugi žinia - Lietuvoje sukurtos teisinės sąlygos įrengti metropoliteną. Kitaip sakant, teisiškai jau yra galimybė statyti metro. Seimas vakar priėmė atitinkamą įstatymą. Nedžiugi žinia - niekam čia to metro nereikia, nes Lietuvos miestai yra per maži metro tinklui. O tai reiškia, kad parlamentarai, nuolat dejuojantys dėl didelio užimtumo, vėl gaišo laiką niekams. Vadinkite tai kaip norite - oro pilių statyba, muilo burbulų pūtimu, šieno ravėjimu.

 

Gal visgi tinkamiausias yra palyginimas su oro pilių statyba. Mat įstatymą priėmę seimūnai vadovavosi Europos Komisijos raginimu „veiksmingai spręsti transporto keliamų spūsčių ir ekologines problemas“. Taigi pretekstas yra oro gerinimas. O realiai gaunasi toks šnipštas, kad panašiau į oro gadinimą.

Sakykime, kad kam nors kils noras pasinaudoti įstatymo sudarytomis sąlygomis. Toks noras gali kilti nebent Vilniuje. Būtų mestos milžiniškos investicijos, sostinė būtų išknista skersai ir išilgai, o už tai galų gale gautume porą metro linijų, kuriose traukinys pradėtų stabdyti, vos pajudėjęs iš vietos. Nes juk nedidelis tas mūsų Vilnius. Taigi, gaunasi šnipštas. Visgi greičiausiai niekas Vilniaus neišknis ir metro čia neįrenginės. Seimūnai tiesiog sukurpė įstatymą, nes Europos Komisija teikėsi paraginti. Tas įstatymas Lietuvoje reikalingas tiek pat, kiek draudimas šaudyti ufonautus ar medžioti žirafas. Vėlgi gaunasi šnipštas.

Nenustebčiau, jei „už“ balsavę seimūnai pultų įrodinėti, kad atliko labai reikalingą darbą. Tą tai jie moka. Net jei Seimas nutartų išties pastatyti pilį iš oro, vis tiek atsirastų labai „rimtų“ argumentų. Politikai sakytų, jog garsina šalies vardą ir stato pačią gražiausią oro pilį Europoje. O jei paprastas žmogelis pasipiktintų, kad pilies nesimato, jis būtų atlaidžiai priskirtas runkeliams. Nematai, tai pats kaltas, žemės kurmi. Čia kaip pasakoje apie karaliaus drabužius. Seimo nuogumo nemato tik patys seimūnai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net