Sąžinės balsą girdi tik paprasti žmogeliainuotraukos (6)

2018 liepos mėn. 14 d. 14:42:51 Perskaitė 2900

Kiek korupcinių istorijų per šiuos nelabai ilgus Nepriklausomybės metus esame girdėję. Suskaičiuoti neįmanoma, greičiausia jų tūkstančiai. O kiek neišplaukė į dienos šviesą? Greičiausia kelis kartus daugiau. O kiek girdėjome istorijų, kai valdininkai ar politikai pranešė, kad jiems brukamas kyšis? Vienetai. Ir tai tik tie, kurie, tikėtina, jau žinojo esą stebimi, arba bent įtarė, kad STT gali bet kada pasibelsti į duris.

 

Vieni duoda už greitai suveiktus statybų leidimus, kiti už išlaikytus egzaminus. Vieni „atsidėkoja“ už neįsūdytą baudą, kiti - už „įsūdytą“ konkurentui. Tačiau visa tai - menkaverčiai dalykai. Baisiausia yra korupcija valstybės mastu.

„MG Baltic“ voratinklis daugelį privertė atsimerkti. Pažiūrėti į valdžią kitaip. Viešojoje erdvėje matomi politikai, pristatomos diskusijos, svarstomi kandidatai... viskas lyg ir vyksta viešai, skaidriai, visuomenei prieš akis. Praeina metai ir skaitome susirašinėjimus, kad visi ėjimai buvo sudėlioti iš anksto. Ministrai, valstybės įmonių direktoriai, prokurorai - kandidatūros derinamos visų pirma su pilkaisiais kardinolais. Net pati karalienė, tulpių valdovė, dalyvauja toje šachmatų partijoje.

Tad kaip dar galime tikėti valdžios žmonėmis? Kodėl reikėtų tikėti partijų doktrinomis? Juk pakabinta net ta partija, apie kurią daug metų kalbėta, kaip apie pačią skaidriausią. Tai ką reikia galvoti apie kitas? Jos daug senesnės, labai patyrusios, gal tokių klaidų nedaro. Turiu omenyje, ne kad kyšių neima, tiesiog, ima ne butelių dėžutėse.

Šiandien tikėti galime tik paprastais, valdžios nesugadintais eiliniais kovotojais. Štai šią savaitę „Vakaro žinios“ rašė, kad žmonės vis dažniau praneša apie rastus pinigus, ieško jų savininkų, kreipiasi į policiją. Jie sutartinai sako: man svetimo nereikia. Nei garbės, nei dėmesio nereikia. Tokie žmonės yra valstybės stiprybė. Tokiais galima tikėti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net