Prisigėriau, einu medžiotnuotraukos (8)

2019 sausio mėn. 29 d. 07:54:11 Perskaitė 3142

Neseniai aplinkosaugininkai bei policija, vykdydama reidą, nustatė du neblaivius medžiotojus iš vieno Kauno medžiotojų klubo, pasirodo, vyrai medžiojo girti. Pats klubo pirmininkas, turintis kitiems būti pavyzdžiu, įpūtė net 1,23 promilės. Štai jums ir atsakomybė, nors alkoholis ir ginklai - nesuderinama, pasirodo, medžiotoja ms „galima“. Už tą girtumą gresia bauda iki 90 eurų, na, ir dar policija spręs dėl medžioklinių ginklų leidimo atėmimo. Ne veltui Merfio dėsnis sako, jog „palikti likimo valiai dalykai iš blogų tampa dar blogesniais“, todėl tokių aplinkosaugininkų ir policijos reidų galėtų būti žymiai daugiau. Tikrai keistos ir per švelnios nuobaudos, manau, medžiotojų atsakomybė tokiu atveju turėtų būti labai griežtai įvertinta.

 

Jeigu asmuo turi leidimą ginklui, natūralu, kad tokį žmogų įsivaizduojame kaip atsakingą ir sąmoningą, - kitu atveju, kaip jam išduodamas ginklas? Sakysite, tokie medžiotojai pereina visas reikalingas patikras, gauna visus leidimus ginklui. Šimtas procentų, kad pereidami patikras nebūna pavartoję, nes suvokia, jog tokiu atveju jokių leidimų negaus, - užtenka proto tą suprasti. Tačiau medžioklėje jau proto neužtenka, jei gali sau leisti medžioti neblaivūs... Ką tai rodo? Kad dalis tokių „medžiotojų“ įsivaizduoja esą dievai, kuriems negalioja jokios taisyklės.

Atsakinga medžiotojų bendruomenė neturėtų būti pakanti tokiems kolegoms, nes jie lipdo etiketę visiems kolegoms. Esą jie visi girti medžioja... Be to, vis girdime pranešimus, kai fiksuojama, jog medžiotojai nepildo medžioklės lapo, tačiau automobilyje randamas nušautas žvėris. Nesistebiu, kodėl medžiotojams tampa priešiška ir pati visuomenė. Girdėdama tokią informaciją nuteisia visus medžiotojus, - nors tarp jų yra ir labai atsakingų, ir ne.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net