Po generalinės repeticijosnuotraukos (23)

2019 gegužės mėn. 15 d. 09:02:18 Perskaitė 2125

Dalis Tautos po sekmadienio rinkimų rezultatų vis dar bando atsikvošėti ir susigaudyti, kas nutiko. Straipsnių komentaruose dalis žmonių netiki, kad jų kandidatas nepateko į antrąjį rinkimų ratą. Atsikvošėti bando ir dalis politikų. Kai kurie ieško pasiteisinimo atsisakyti skambių pažadų, kita dalis - kaip pasiekti rezultatų, kurių tikėjosi. Į prezidento rinkimus iškritusių kandidatų jau nesugrąžinsi, bet, pavyzdžiui, referendumo rezultatus dar galima pakeisti. Koks skirtumas, ką ta Tauta nusprendė?

 

Lietuvos pilietybę kaip suvenyrą po pasaulį išdalyti siekiantys politikai jau kurpia planus, kaip surengti dar vieną referendumą, o pasaulio lietuvių atstovė antrina, esą šis referendumas buvo tik generalinė repeticija. Palaukite, tai gal ir 2016 m. Seimo rinkimai buvo tik generalinė repeticija? Gal ir pirmajame prezidento rinkimų ture tik pasitikrinome, ar tikrai sugebame iš 9 nubalsuoti už tą, kurį norime. O dabar balsuokime iš naujo ir žiūrėkim, kas bus? Dar geriau - iš naujo iki tol, kol bus patenkinti valdantieji. O jei vis nepavyks, sumažinkime reikalingų balsų kartelę. Kad būtų garantuota.

Toks užsispyręs daugiagubos pilietybės stūmimas - mažų mažiausiai stebina. Ir truputį skaudina, kai taip plėšomasi dėl tų, kurie išvyko, pamirštant apie tai, kodėl jie buvo priversti emigruoti. Ar faktas, kad daugybę metų kitoje šalyje gyvenantis lietuvis, norintis priimti kitos šalies pilietybę ir tapti pilnaverčiu jos piliečiu, savaime neleidžia suprasti, kad su Lietuva jį tebesies tik emocinis ryšys ir čia greičiausiai jis grįžti neplanuoja. Ryšio su Tėvyne ir tautybės jokios kitos šalies pasas neištrins, jei tas ryšys iš tiesų yra. Norėčiau, kad šie žmonės ir valdžią rinktų tai šaliai, su kuria savo ateitį sieja, o ne mums.

O gal valdantiesiems atrodo, kad šie lietuviai taps gelbėjimosi šiaudu kituose ar dar kituose rinkimuose? Taip nebus. Daugelis jų balsavo už Šimonytę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net