Pirma valdžiai, paskui tautainuotraukos (9)

2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 08:04:11 Perskaitė 1826

Neseniai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasigyrė, jog jos 48 kv. m patalpose įrengtas vaikų kambarys su dviem darbo vietomis bei vaikų žaidimų erdve. Taigi ministerijos darbuotojams nebekils rūpesčių, kur palikti savo atžalas vasarą. Džiaugės ir socialinės apsaugos ir darbo ministras tokio kambario atidarymo proga, kad sprendžiamos darbo ir šeimos reikalų derinimo problemos (o jos, beje, aktualios ne tik ministerijų darbuotojams, bet visiems Lietuvos žmonėms).

 

Rodos, labai puiki iniciatyva, tik paprastam rinkėjui gana keista. Kol daugelis šalies šeimų suka galvas, kur vasarą padėti vaikučius, ministerija giriasi radusi vietą savo darbuotojų vaikams. Ministerija, jau turėjusi problemų su komunikacija, šįkart, matyt, vėl prašovė. Nes, natūralu, kol neišspręstos Lietuvos žmonių problemos, nevalia sau privilegijas kurti. Galbūt taip pasakytų populiarūs viešųjų ryšių ekspertai.

Vis dėlto ne komunikacijos problema čia svarbiausia. O elgesio, požiūrio modelis. Kad pirma valdžiai, paskui tautai.

Mūsų visuomenė greitai įsižeidžia, gyvenant nepritekliuje ir dažnai neteisybės valstybėje, labai sunku priimti iniciatyvas, kurias pirmiausia sau įgyvendina institucijos, kurių priedermė - tarnauti tautai. Ar tai cinizmas? Tikriausiai ne. Tačiau akivaizdu, kad gyvename skirtingose Lietuvose: politikai įsivaizduoja, kad jau visos problemos išspręstos, liko išsispręsti tik savo; o paprasti piliečiai su viltimi laukia, kol valdžios pažadai vieną dieną taps realybe ir jiems.

Tie, kurie nebetiki pažadais, jau seniai emigravo. Vis dėlto valstybė neturėtų iš žmonių atimti ir paskutinio tikėjimo, kad valstybei iš tiesų svarbiausi jos piliečiai bei jų gerovė. Kai nebeliks tautos tikėjimo, nebeliks ir valstybės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net