Nuolatinė suveržtų diržų epochanuotraukos (4)

2018 lapkričio mėn. 07 d. 09:00:11 Perskaitė 1592

Prieš keletą metų žmonės susidūrė su ekonomine krize. Kažkam teko susipažinti su bankroto sąvoka, kažkas įklimpo į skolas, kažkas pamiršo skanesnį duonos kąsnį. Kiekvienas kapstėsi kaip išgalėjo. Krizė jau praeityje, tačiau gyvenimas nenusidažė rožine spalva. Kaip vargo žmonės, taip toliau ir vargsta. O druskos ant žaizdos dar bando užberti šių laikų žiniuoniai - ekonomistai. Pastarieji išminčiai nuolankiai teigia liaudžiai, kad reikia ruoštis - baisioji krizė grįžta. Vėl reikia taupyti, vėl reikia ruoštis juodai dienai, kad neliktum plikas, basas.

 

Tačiau atsigręžkime į dabartinę mūsų šalies situaciją. O ji labai paprasta. Jeigu tu nesi milijonierius ar šiaip koks ponulis su išpūsta pinigine ir net nežiūri į kainas, nes juk, koks skirtumas, tu negali ruoštis juodai dienai, nes pastarąją išgyveni kone kasdien. Juk Lietuva yra tokia šalis, kuri gali didžiuotis trimis dalykais - kosminiais mokesčiais, milžiniškomis kainomis ir superminimaliais atlyginimais. Sudėjus visus šiuos oraus gyvenimo komponentus, gauname lygų nulį arba riebų minusą, taigi taupymo sąvoka šiandien gali būti priskirta tik piniguočiams. Kiti likusieji eiliniai mirtingieji krizei jau pasiruošę, nes jos repeticiją pakartoja kiekvieną kartą pažiūrėję į savo banko sąskaitą ar patikrinę skylėtas kišenes. Atliekamo pinigėlio juodai dienai jie nėra net matę. Galbūt tik girdėję apie jį kalbant.

Ir apskritai, kas gali išgąsdinti žmogų, kuris vos galą su galu suduria? Dar didesnės kainos, dar didesni mokesčiai, dar mažesni atlyginimai? Vargu. Kad dangus griūva, paprastas žmogelis pagalvotų turbūt tik tuo atveju, jei ekonomikos meistrai pridėję ranką prie širdies pasakytų, jog viskas šalyje blogai, kad valdžia pradėtų dirbti tautos labui. Visus kitus stebuklus ar krizes lietuviai jau yra matę ir išgyvenę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net