Neišdykaukite, Seimo vaikainuotraukos (10)

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 06:16:05 Perskaitė 1541

Mūsų seimūnai vakar pradėjo rudens sesiją, o tai reiškia, kad gyvenimas bus įdomesnis, piliečiai turės daugiau progų juoktis (kartais - pro ašaras) ir daužyti kumščiu stalą. Rudens sesijos pradžia politikams - beveik kaip Rugsėjo 1-oji mokinukams. Ore tvyro dideli lūkesčiai, kurie vėliau pralaimi norui kuo greičiau išeiti atostogauti. Ir mokykloje, ir Seime yra pirmūnų, įsivaizduojančių, kad išmano absoliučiai viską. Taip pat yra bijančių praverti burną tylenių ir patyčių kultūrą propaguojančių chuliganėlių.

 

Vis kartojama, kad vaikai yra mūsų ateitis, o mokytojo profesiją bandoma paversti prestižine. Seimūnai nėra mūsų ateitis ir Seimo prestižas Lietuvoje visai nedidelis, todėl peršasi išvada, jog jie tikrai nėra vertingesni už mokinius ir mokytojus. Jei jau taip, turiu keletą pasiūlymų, kurie padėtų politikams bent priartėti prie moksleivių bei pedagogų. Nieko originalaus, tik tai, apie ką visi kalbėjo Rugsėjo 1-osios proga.

Pirma, rugsėjį turi būti įvesta nauja seimūnų darbo apmokėjimo tvarka, dėl kurios vienų piniginės gal ir papilnėtų, bet kitų - suplonėtų. Būtent rugsėjį, iškart po atostogų. Pageidautina, kad nauja tvarka būtų kuo painesnė ir joje niekas nesusigaudytų. Antra, sesija turi prasidėti pastolių apsuptyje. Juk vaikučiams smagu matyti, kad jų mokymo įstaiga rugsėjį vis dar remontuojama. Neabejoju, jog ir seimūnams būtų smagu.

Trečia, maistas Seimo restorane turi būti ypač sveikas, atitikti mokyklose įvestus standartus. Nebūtina, tačiau graži priemonė būtų Aurelijaus Verygos budėjimas prie durų. Jis tikrintų, ar seimūnai nesikėsina įsinešti nesveikų produktų ir paslapčia sušlamšti juos kabinetuose. Ir ketvirta, politikai privalo pateikti pažymas, kad yra sveiki. Mokinams reikia bendro sveikatos patikrinimo, bet seimūnams padarykime nuolaidą. Užteks, jei jie atneš psichiatro pažymas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net