Korumpuoti verslininkai išsisuks, o paprastą žmogų sistema sumalsnuotraukos (13)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 07:13:38 Perskaitė 3289

Keisti tie lietuviai žmonės. Svajodami apie valdžią, įsivaizduoja, kaip gavę aukštus postus gyvens lyg karaliai. Tačiau keikia lygiai taip pat besielgiančius Seimo narius. Šaukia, kad už bet kokį nusikaltimą reikia sodinti į kalėjimą, tačiau piktinasi, kaip brangiai reikia mokėti už kalinių išlaikymą. Aiškina, kad reikia grąžinti mirties bausmę, nes tik baimė atsakyti už padarytą veiką savo galva gali atgrasyti nuo jos... o sekmadieniais eina į bažnyčias ir meldžia galimybės pasisveikinti su netrukus į Lietuvą atvykstančiu popiežiumi.

 

Mus valdo keršto jausmas, todėl visai nenuostabu, kai išgirdę apie planus įteisinti civilinį turto konfiskavimą, daugelis puolė ploti katučių: „Pagaliau oligarchai, milijonieriai, aferistai neteks savo pinigų. Kiek jie gali lobti mūsų sąskaita? Greit atimti iš jų viską, tegul lenkia kuprą kaip milijonai tautiečių“. Bėda ta, kad neįsigiliname, ar tokie įstatymai tinkamai veiks. O gal eilinį kartą gražiai suraityti popieriuje realybėje virs tikru absurdu.

Ar neatsisuks įstatymas prieš paprastą žmogų? Saulius Skvernelis ramina, kad ne. Įstatymas būtų orientuotas į politikus ir valstybės pareigūnus. Taigi kirpėjos, manikiūrininkės, statybininkai ir spekuliantai būkit ramūs - jūsų piniginių niekas nekratys. Ar tikrai? 2017 metų duomenimis, Lietuvoje buvo 50 tūkst. valdininkų. Pridėkim kiekvienam po antrąsias puses ir bent kas antram po suaugusį vaiką. Gauname 125 tūkst. valdininkų ar su jais susijusius asmenis. O kur dar tėvai, broliai, sesės... O dar yra kriminalinio pasaulio veikėjai, kuriems taip pat būtų taikomas civilinis turto konfiskavimas. Yra jų žmonos, vaikai, meilužės, kaimynai, sugėrovai... Ne veltui švogerių kraštu vadinamės - čia visi vieni su kitais kažkaip susiję. Taigi visai netikėtai bet kuris iš mūsų gali pasijusti susijusiu su kokia nors netikėtai (gal ir neteisėtai) praturtėjusia persona. Nereikės ilgai laukti, kai sąžiningai dirbęs žmogus pateks į negailestingas sistemos girnas, nesugebėjęs įrodyti, kad turtą paveldėjo, uždirbo, sutaupė ar pan. Teks nueiti kryžiaus kelius, kaip tai šiandien priversti daryti tėvai, kurių vaikai neva laikinai paimti iš namų dėl griežtesnės vaikų priežiūros kontrolės. O tokių vaikų paimta jau šimtai, tik kažkodėl nė vienos laimingos istorijos dar negirdėjome.

Žinote, Lietuvoje yra prirašyta aibė įstatymų. Tik jie neveikia taip, kaip yra parašyti. Tobulinti įstatymus irgi reikia. Reikia ir reikalauti atsakomybės, ir neteisėtai pralobusius nubausti. Tačiau negalima to daryti paskubomis. Nukrečia šiurpas išgirdus, kad konfiskuoti turtą galima būtų per 60 dienų... O kaip atseksime, kiek to turto konfiskuoti? Kiek jo užgyventa nesąžiningais būdais? Ar dabar kiekvieną išrengsime iki apatinių kelnių?

O baisiausia, kad įtakingi verslininkai, nešvariai susikrovę sau milijonus, sugebės išsisukti - jie kiekvieną centą įrodys lygiai tokiais pat nešvariais metodais. O štai paprastas žmogus bus paverstas nusikaltėliu. Jau iš anksto laikomas vagimi, sukčiumi, aferistu. Įrodinėk neįrodinėjęs.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net