Kas iš mūsų pirks tą SGD monstrą?nuotraukos (23)

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 06:53:15 Perskaitė 3696

Konkrečiai neįvardinti specialistai politikams patarė išpirkti SGD terminalo laivą, kai baigsis jo nuomos sutartis. Patarti - lengva, ypač kai nereikia nurodyti pajamų pirkiniui šaltinio. Tačiau ir politikams lengva, nes to šaltinio ieškoti nė nereikia. Jie linkę nueiti lengviausiu keliu - pasiskolinti. Juk atiduoti reikės jau kitai kartai.

 

Būtų galima įžvelgti ir pliusą, jei būtų skolinamasi valstybės vardu. Galbūt tada būtume pripažinti kaip nevykdantys atsakingos fiskalinės politikos ir mus išbrauktų iš euro zonos. Vėl gyventume su mielu litu, verslininkai nebeturėtų preteksto dar labiau didinti kainas, nes euro nebeliktų. Tačiau akivaizdu, kad to nebūtų. Politikai kaip ir visada imtų gudrauti. Veikiausiai skolintųsi „Klaipėdos nafta“ ir tai formaliai nesiskaitytų kaip valstybės skola, nors visi suprantame, kad skolą grąžinti tektų mums visiems - per įvairius papildomus įkainius.

Vienas argumentų, kodėl laivą reikėtų išpirkti - mes už jį ir taip daug sumokėjome, o nusipirkę galbūt galėsime perparduoti kokiai nors Afrikos valstybei. Tačiau ar nebus taip, kaip su pačiu terminalu? Pasistatėme tokį, kad užtektų trims-keturioms valstybėms, ir tik tada ėmėme sukti galvas, kodėl prie jo išlaikymo neprisideda kaimynai. Ar nebus taip ir su perpardavimu? Gal pirma ne planuokime išpirkimą, o suraskime pirkėją, kuriam galėtume perparduoti?

O faktas, kad už laivą tikrai sumokėjome daug, yra neišgalvotas. Už nuomą sumokėsime tiek, kad galėtume nusipirkti pustrečio naujo laivo. Susidaro įspūdis, kad koks telefoninis sukčius paskambino tuometiniam energetikos ministrui Arvydui Sekmokui arba tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui ir pasakė: „imkime, neapsigausite“. Kitaip sunku paaiškinti ir pateisinti, kodėl tokia nesuvokiama našta užkrauta visiems vartotojams.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net