Kandidatai ar triušiai iš skrybėlės?nuotraukos (30)

2018 rugpjūčio mėn. 31 d. 06:58:42 Perskaitė 2686

Kartais atrodo, kad noras tapti valstybės prezidentu mūsų šalyje užtraukia didelę gėdą. Mat politikai, svajojantys apie šį postą, nori kuo ilgiau savo svajonę nuslėpti. Bent oficialiai. Bent tie, kurie puikuojasi pirmose reitingų lentelių pozicijose. Jie - lyg ir lenktynių favoritai, bet tuo pačiu metu jie - dar netgi ne kandidatai. Toks nenoras viską pasakyti šviesiai tiesiai politikams yra būdingas, bet toks elgesys - vargu ar sąžiningas.

 

Prezidento rinkimai vyks ateinančių metų gegužę. Bandau įsivaizduoti, kad panaši padėtis yra JAV. Lieka devyni mėnesiai iki rinkimų, o pagrindiniai kandidatai kažką mykia, neva nėra apsisprendę, nors visi puikiai žino, jog jau yra apsisprendę. Na, gal rudenį pasakysiu, - muistosi tipinis lietuviškas kandidatas. Tuo pačiu metu jis aktyviai veikia, bando prisijaukinti visuomenės nuomonę, bet pasakyti „taip“ vis tiek nedrįsta.

JAV taip nebūna, ir turbūt ne tik dėl kitokios rinkimų sistemos bei kitokios posto svarbos. Įtariu, jog svarbi ir politiko branda, kad ir kaip sunku kalbėti apie brandą, matant Donaldo Trampo pavyzdį. Lietuvoje brandos pavyzdžiai apskritai matomi retai. Noras viską paslėpti labiau būdinga tiems, kurie turi kėslų, o ne planų. Paskui iš fokusininko skrybėlės iššoka menamas valstybės gelbėtojas, o ne tikrasis.

Kai iššoki iš skrybėlės paskutinę akimirką, siekti tikslo gal ir patogiau. Būsi mažiau narstomas, turėsi laisvesnes rankas. Bet ar sąžininga vaidinti komediją savo piliečiams? Šis klausimas didelei kandidatų daliai vargu ar rūpi. Mat jie vargu ar laiko savo rinkėjus protingomis asmenybėmis. Todėl ir pasitelkia vaidinimus, fokusininko skrybėlę. Visgi tikiuosi, kad rinkėjai nėra tokie kvaili, kaip atrodo politikams. Gal jie dar užduos slaptiems kandidatams klausimą: ar jums tikrai gėda prisipažinti, kad norite būti prezidentu?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net