Kalti ar nekalti - bet tylinuotraukos (12)

2018 rugpjūčio mėn. 28 d. 07:56:11 Perskaitė 2542

„MG Baltic“ byloje teisiamieji tyli. Tai yra ne visai tyli, kalba, bet puse lūpų. Parodymus sutinka duoti, bet po to „užsisiuva“ - nors tu ką. Rodos, jei jau esi toks nekaltas angelėlis, tai rėk visa gerkle, savo teisybę viešai rodyk. Bet ne! Raimondas Kurlianskis, kaip pats pranešė, „MG Baltic“ koncerne apskritai nedirbo. „Bala žino“, tiek metų buvo laikomas koncerno vicepirmininku - dabar, pasirodo, juo niekad nėra buvęs. Ir nieko apie jokius koncerno darbus nežino.

 

Į klausimus, pareiškė, neatsakinėsiąs. Jo pavyzdžiu pasekė ir Šarūnas Gustainis. Neatsakinės ir baigta. Nors gal žmogui ir sunku ką nors pasakyti. Dar 2010 m. jis įkūrė Taikomosios politikos institutą, „kuris vykdo taikomuosius projektus, jungiančius politiką, verslą, mokslą ir studijas savo veiklos srityse“. Kad jau sujungė, tai sujungė: teisme R.Kurlianskis, niekad nedirbęs „MG Baltic“, ilgai postringavo, kad koncernas Š.Gustainio institutui paskyrė paramą, nes esą tokia praktika įprasta. Kodėl nepaskyrė kokiam Statybos technikumui ar Dailės akademijai - nepranešė. Nutilo ir Gintaras Steponavičius. Matyt, irgi dėl tos paramos. Kažką jo vardo fondui irgi, regis, skyrė. Nors dabar labai sunku susigaudyti, kas, kaip ir už ką skyrė. „MG Baltic“ savininkas Darius Mockus sako, kad niekam nieko neskyrė. R.Kurlianskis sako, kad skyrė. Paskui prideda, kad dar ir draugams skolino iš savo kišenės. Nors, jei nedirbo, tai iš kur toje kišenėje pinigai?

Teisme nefigūruoja konservatorių partijos atstovai. Nors, pavyzdžiui, konservatorių lyderiai Gabrielius Landsbergis ir Mantas Adomėnas vykstant šios bylos tyrimui buvo apklausti kaip specialieji liudytojai. O šis statusas reiškia, kad jų atžvilgiu teisėsauga turėjo tam tikrų įtarimų, bet pritrūko įrodymų. Tai gal ir konservatoriams kažką skyrė? Panašu, kad kol kas byloje daugiau klausimų, negu atsakymų. Ypač, kai pagrindiniai įtariamieji tyli kaip partizanai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net