Kai dirbi gražiausios palmės ieškotojunuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 23 d. 06:41:55 Perskaitė 1199

Vasara ir atostogos yra du stebuklingi dalykai, kurie net ir rūškaniausią veidą priverčia nusišypsoti bei pakelia nuotaiką. Aišku, jos būna gana retai bei pralekia akimirksniu. Tačiau netgi šioje, atrodytų, nepakeičiamoje situacijoje, išeitis yra. Tereikia dirbti „teisingoje“ vietoje ir mokėti pasinaudoti savo padėtimi, tuomet ir šią mažą šventę gali pasidaryti dažniau. Įsivaizduokite, jei galėtumėte žodžius „komandiruotė“ ir „atostogos“ padaryti sinonimais. Ir dar ne bet kokios atostogos, o „viskas įskaičiuota“ atostogos - už viską sumokėta, viskuo pasirūpinta, dar net pinigėlių smulkioms išlaidoms gauni, tiesiog „gyvenk ir žvenk“.

 

Nesuklyskite galvodami, kad tai neįmanoma, nes, logiškai mąstant, komandiruotė turėtų būti susijusi su darbu. Toks mąstymas - atgyvena. Dabar - tai yra keliavimas po pasaulį, nieko neveikimas, o vienintelis tavo darbas ten - susirasti tinkamiausią palmę, po kuria galėtum prigulti. Šioje srityje geriausi „darbininkai“ yra mūsų seimūnai. Į komandiruotes jie lekia su vėjeliu. Manote, šiems „atostogautojams“ sunku įforminti komandiruotės tikslą? Tikrai, ne. Juk kiekvienas supranta, kad įdomiau aplankyti, pavyzdžiui, egzotiškuosius Maldyvus nei Vilkaviškį. Į pastarąjį gali nulėkti ir per pietų pertrauką. Štai ir argumentas.

Įdomu, jei dažnai valdininkai net nežino, ką veiks komandiruotėje, be to, kad grožėsis fantastiškais vaizdais, ar jie žino, ką apskritai dirba? Į šį klausimą, veikiausiai, ne vienas tautietis atsakytų, jog į Seimą jie ateina tik akytėmis paklapsėti ir pažiovauti. Bet kuriuo atveju esmė ta, kad, ar jie važiuoja į komandiruotes „šviestis“, ar tik sėdi darbo vietoje, gyventi eiliniam žmogeliui nuo to ne geriau. Tačiau čia yra ir „šviesioji“ reikalo pusė. Pagaliau sužinojome, kodėl nuolat kyla mokesčiai - juk seimūnai iš savų pinigų nekeliauja.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net