Ką dar apmokestins?nuotraukos (7)

2018 rugpjūčio mėn. 30 d. 08:56:11 Perskaitė 2169

Atvėsus orams daugiabučių gyventojai pavydžiai žvelgia į privačius namukus, iš kurių kaminų kyla dūmelis. Bet gali būti, kad netolimoje ateityje nebeliks kam pavydėti. Tie, kas turi krosnis, taip pat bus „pririšti“ prie centrinio šildymo. Prie bendro katilo, kaip tėvai savo laiku buvo „pririšti“ prie „kolchozų“. Kaltininkas dabar bus ne žemė, ne karvių banda, o krosnis. Paprasčiausia krosnis, kokią kūrename malkomis arba anglimis.

 

Projektas priversti gyventojus atsisakyti krosnių neseniai atsirado Nacionaliniuose oro taršos mažinimo planuose. Laimei, įgyvendinimas numatytas dar ne ateinančiais metais. Bet vis tiek pašiurpino daugiabučių rajonų kaimynus. Niekas nenori būti priklausomas ir niekas nenori mokėti už tai, ko negauna. Tame pačiame plane numatytas ir krosnių apmokestinimas - kiekviename kamine, kuris yra centrinio šildymo teritorijoje, būsiąs pakabintas termometras, kuris matuos, kada deginamas kietasis kuras. Kiek valandų malkos bus deginamos, tiek laiko skaitiklis suksis. Tai žmogeliams bus tikrai brangiau nei atsisakyti krosnies. Galima spėti, kad skaitiklių į kaminą patiems montuoti nereikės. Jie greičiausia bus nupirkti už milijonus iš kam nors draugiškos įmonės. Kaip auksiniai šaukštai už visų mūsų pinigus. Ir kas, manot, pirmiausia kentės? Ogi gyvenantys skurdžiausiai. Tie, kurie negali nusipirkti ekologiško kuro ir todėl pleškina visokius puvėkus.

Ar daug gyvenančių daugiabutyje ir prijungti prie centrinio šildymo yra juo patenkinti? Paklauskite, kiek gyventojų norėtų jo atsisakyti ir patys šildyti savo butus. Elektra arba tuo pačiu malkomis kūrenamu židiniu. Bet pabandykite nuo bendros sistemos atsijungti. Kai sužinosite, kiek tai kainuos pinigų ir nervų, noras bematant praeis.

Draudimai, gąsdinimai, projektai... Planuoti juk nieko nekainuoja. Vieną planelį ką tik turėjome. Na, tą - panaikinti tupyklas kiemuose. Įdomu, ar bent viena būdele liko mažiau? Tokiems dalykams reikia pinigų, kurių žmonės neturi, o ne gąsdinimų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net