Institucijos ekspertams turi mokėti iš savo kišenės (5)
Vidmantas MISEVIČIUS
Skaitant naujienas kilo vienas klausimas - ar mes vis dar turime dirbančių valdininkų ir valstybės tarnautojų? Ne, ne gaunančių atlyginimus, o dirbančių. Privačiame sektoriuje viskas yra aišku - jeigu žmogus dirba, jam už tai yra atlyginama, jeigu nedirba, surandamas kitas. Valstybiniame sektoriuje viskas, panašu, yra atvirkščiai.
|
||
Egidijaus Jankausko asociatyvi nuotr.
|
Prieš kelias dienas ne kartą kritikos taikiniu tapusi Vilniaus miesto turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“ su Londono bendrove pasirašė sutartį dėl... miesto naktinės ekonomikos potencialo tyrimo. Tyrimas mokesčių mokėtojams kainuos beveik 50 000 eurų. Jeigu jis būtų apmokamas iš privačių „Go Vilnius“ darbuotojų ar vadovų sąskaitų, kaip ir nebūtų dėl ko kabinėtis. Kai pinigai yra asmeniniai, žmonės patys sprendžia, ką su jais daryti. Visgi dabar situacija yra kitokia. Ne tokias mažas algas gaunantys klerkai abejotinos vertės projektui leidžia ne savo, o biudžeto, arba, kitaip sakant - mūsų visų, pinigus. Ir „Go Vilnius“ - tik vienas iš pavyzdžių. Ekspertus samdosi ir ministerijos, kitos valstybės institucijos.
Matant tai, tampa neaišku, kokio lygio specialistai surinkti mūsų valstybinėse institucijose, jei nuolat reikia samdyti „ekspertus“? Arba kodėl, kai Lietuvoje yra apie 140 000 darbo ieškančių žmonių (Užimtumo tarnybos duomenys), už didžiules sumas samdomos užsienio bendrovės? Remiantis oficialia statistika, sunkiausiai šiuo metu darbą sekasi rasti interjero dizaineriams ir dekoratoriams, muzikantams ir kompozitoriams, vertėjams, teisininkams, politikos ir administravimo specialistams. Tai yra visiems tiems, kurie sėkmingai galėtų atlikti panašius tyrimus. Dar viena išeitis - priversti valdininkus už tokius „tyrimus“ mokėti iš savo kišenės.
Pasidalink:

Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
