Ar tikrai Seimas - mūsų atspindys?nuotraukos (14)

2019 sausio mėn. 23 d. 07:52:11 Perskaitė 1655

Dažnai tenka išgirsti teiginį, esą nereikia nuolat teisti valdžios atstovų ir jų kritikuoti, nes jie yra ne kas kita, o mūsų visuomenės atspindys. Tačiau kartais atrodo, kad politikai toli gražu nesijaučia visuomenės dalimi. Ar bent jau yra pamiršę, kaip visuomenė gyvena.

 

Tai, kad jie pieštukams išleidžia po vieną vidutinį šalies atlyginimą kiekvieną mėnesį, jau daug metų skaudina paprastus piliečius. Ir tai yra ne suma, kurią tokį atlyginimą uždirbantys gauna, „į rankas“, bet suma „ant popieriaus“. Pavyzdžiui, 2018 m. III ketvirčio vidutinis darbo užmokestis šalyje siekė 935,7 Eur „ant popieriaus“, lygiai tiek ir parlamentarams atseikėjama išlaidoms parlamentinei veiklai. O už tokį atlyginimą dirbantis paprastas samdomas Lietuvos pilietis į savo sąskaitą gauna tik 728 Eur, nes reikia ir mokesčius valstybei sumokėti.

Be to, ar kuris nors dirbantis žmogus įsivaizduoja, kad galėtų be jokių įspėjimų ir pateisinamų priežasčių eiti į darbą tik tada, kada pats sugalvoja? Politikai - gali. Girdėjau, kad vieno didmiesčio gimnazijos direktorius tėvams pasakė, kad jei atžala praleidžia 10 pamokų be pateisinamos priežasties, tai vertinama kaip nepriežiūros atvejis ir informuojama Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. O jei ir Seimo nariai dėl nelankomumo būtų „priduodami“ kokiai specialiai tam sukurtai kontroliuojančiai institucijai? Nelanko posėdžių - atimt tautos atstovą iš Tautos. Nuo rugpjūčio vykusioje sesijoje, iš 56 posėdžių, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, 10 ir daugiau posėdžių praleido 34 Seimo nariai, tarp kurių tokios parlamento žvaigždės: Dovilė Šakalienė, Rasa Juknevičienė, Emanuelis Zingeris, Žygimantas Pavilionis, Kęstutis Masiulis, Gintaras Steponavičius ir net pats Andrius Kubilius. Ar jie tikrai yra mūsų atspindys? Geriau pagalvojus, sakyti, kad parlamentarai yra tokie patys žmonės kaip ir mes, man neatrodo sąžininga.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net