Ar Lietuva tikrai išgelbės Turkiją?nuotraukos (9)

2018 spalio mėn. 09 d. 07:55:44 Perskaitė 2039

Jeigu nežinojote, mažytė, tik 2,8 mln. gyventojų beturinti Lietuva, pasišovė padėti didžiulei ir beveik 80 mln. gyventojų turinčiai Turkijai. Šiai šaliai, tiksliau, joje esantiems pabėgėliams, mūsų Vyriausybė, jau skyrusi 5,2 mln. eurų, dar pridės 2,6 mln. eurų. Sutikite, suma ne tokia jau maža. Aišku, tikrų pabėgėlių gaila, tačiau lieka neaišku, kas pasirūpins Lietuvoje vis dar likusiais jos gyventojais? Pedagogai derasi su ministerijomis dėl 75 eurų priedo prie atlyginimo. Nemažai Vilniaus gyventojų nesulaukia modulinių, jau vasarą turėjusių stovėti, darželių, į kuriuos galėtų leisti atžalas. Beje, šiam projektui reiks dar bent 6 mln. eurų. Tai yra net mažiau negu mūsų šalies Vyriausybė, nepasitarusi su mumis, ruošiasi atriekti Turkijai.

 

Gal apie tokio dydžio paramą tolimajai Turkijai dar būtų galima ir galvoti, jeigu minėti milijonai leistų Lietuvai „išsipirkti“ nuo kitų, su pabėgėliais susijusių, problemų. Deja, net ir paskyrusi 8 mln. mūsų visų pinigų, Lietuva toliau turi laikytis įsipareigojimo priimti 1105 nelegalus. Tiksliau, toks skaičius numatytas dabar, tačiau situacijai Europoje keičiantis, jis gali išaugti. Reikalas tas, kad draugiškai pabėgėlius kvietusi Vokietija, dabar suka galvą, kaip jais atsikratyti. Italai grasina uždaryti sienas, jeigu vokiečiai sumanys čia grąžinti pabėgėlius. Čekija ir Lenkija tiesiai šviesiai pareiškia, kad pabėgėlių nepriims, tad, labai tikėtina, jų kvotos bus perskirstytos su visais ES nurodymais sutinkančioms valstybėms. Tarkim, Lietuvai.

Migracijos ekspertų teigimu, saugiau ir paprasčiau yra remti Turkiją, negu stengtis integruoti to visiškai netrokštančius sirus ar afganus. Jei šis pasiūlymas bus išklausytas, Vyriausybės pabėgėliams skiriama suma gali dar labiau augti. O kaip mūsų pedagogai? Kaip darželių laukiantys mažyliai? Jie palauks, Turkijos reikalai yra prioritetiniai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net