respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

 • Jeigu nori, tvarką galima padaryti greitai. Jeigu nori.

  Kaip manote, mūsų valdžia labai greita, ar beprotiškai lėta priimti sprendimus? Matyt, viskas priklauso nuo sprendimų, ir kam jie naudingi. Jeigu jai ar Briuseliui - tuomet viskas vyksta akimirksniu, jeigu žmonėms - užtrunka žymiai ilgiau. Puikus pavyzdys - mokesčių reforma. Košę pavyko užvirti vos per naktį, o jovalas srebiamas iki šiol. Visiškai kitokia situacija su kintančiais dydžiais, kurie, kad ir kaip būtų keista, nelabai kinta.

  2014 kovo mėn. 24 d. 08:12:19

 • Gaila, kad nenustatinėjamas politinis neįgalumas

  Kuo sudėtingesnis darosi pasaulis, tuo mažiau lieka aiškių dalykų. Viską reikia atkakliai įrodinėti, nes kažkas būtinai užginčys tiesą ir pasakys, kad 2+2 nėra 4. Štai kojos ar rankos neturintys neįgalieji turi kartas nuo karto įrodyti, jog jie tikrai neįgalūs.

  2014 kovo mėn. 21 d. 14:44:07

 • Ką apie mirtiną vaistų poveikį žino degalinės operatorius?

  Jau nebe pirmą kartą bandoma prakišti idėją, kad vaistais būtų prekiaujama ne tik vaistinėse, bet ir įprastose parduotuvėse ar net degalinėse. Žinoma, vaistų pasiekiamumo didinimas pagelbėtų daugeliui, tačiau ar tai netaps dar didesne bėda.

  2014 kovo mėn. 19 d. 09:05:57

 • Pavasarį mus mato iš kosmoso

  Pavasaris mėgsta šventes. Jau pats pavasaris yra šventė. Atbudimas. Atgimimas. Grįžta Tėvynėn paukščiai emigrantai. Čiulba, džiaugiasi, ieško poros, lizdo. Medžiai krauna pumpurus, džiaugiasi. Tik šernams ir žolei paskelbtas karas. Šernai laksto po apkasus, besislapstydami nuo kulkų. Žolei kas ne diena - tai Pirčiupiai ar Klepočiai.

  2014 kovo mėn. 17 d. 14:19:22

 • Sveikata rūpintis reikėtų kasdien, o ne kada nors

  Eini sau žmogus per tą gražų gyvenimėlį ir jautiesi nemirtingas. Argi ne taip? Juk kas gatvėmis skraido kaip erelis, kas iš rankų nepaleidžia butelaičio alkoholinio gėrimo, o kas kemša (oi, valgo) ką tik randa po ranka. Ir visi jie laimingi ir patenkinti, juk daro tai, ką nori. Kalbant apie maistą, žinoma, kaip sakoma, laikas - pinigai.

  2014 kovo mėn. 14 d. 15:06:33

 • Meilė Tėvynei - receptas nuo visų negandų

  Vakar minėjome Kovo 11-ąją, šalies vadovai pompastiškai kalbėjo apie Lietuvą ir patriotizmą. O kiek iš tikrųjų mums jo reikia šiandien, kai tautos balsas dažnai negirdimas.

  2014 kovo mėn. 12 d. 09:26:52

 • Nepasiduokime vien virtualiai traukai

  Virtuali erdvė jau seniai pakeitė žmogaus gyvenimą. Nepakilus nuo sofos galima ne tik apsipirkti, apsilankyti banke, užpildyti įvarius dokumentus, bet ir keliauti. Visai neseniai Lietuvos gatvėmis važinėjosi „Google” automobilis, kurio užfiksuotus vaizdus jau gali matyti viso pasaulio gyventojai. Virtualiai galime pasivaikščioti įvairių miestų ar miestelių gatvėmis.

  2014 kovo mėn. 07 d. 11:00:12

 • ES pagal Amerikos, o mes pagal ES dūdelę

  Prieš kelis mėnesius Ženevoje aptariant laisvos prekybos sutarties sąlygas - Europos Sąjungai Amerika aiškiai pasakė, jog visoje Europoje jie ketina įvesti savo taisykles. O tos taisyklės labai paprastos - pirkėjas nori pigaus produkto. Kaip jis pagamintas ir iš kur gautas, jam žinoti nereikia.

  2014 kovo mėn. 05 d. 11:41:20

 • Kodėl Lietuvoje nėra Ramzio?

  Negaliu sakyti, kad mūsų archeologai prastai kasa. Ak, kad taip kaip archeologai „kastų“ mūsų prokurorai, Lietuvoje visi kalėjimai būtų gražūs ir pilni - kaip muziejų fondai; kita vertus, verčiau jau muziejininkų atlyginimai bent menka dalimi prilygtų valstybiniam teisėtvarkininkų bizniui. Deja, taip nėra.

  2014 kovo mėn. 02 d. 08:36:14

 • Patogiau išdaužyti Seimo langai, nei referendumas

  Dar neprasidėjus pavasario sesijai valdžiai ramybės neduoda referendumas. Užsimanė juk žmonės savo žemes ne vokiečiams, o savo anūkams palikti. Kur tai matyta? Tauta negailestingai užpuolė valdžią su savo pageidavimais.

  2014 vasario mėn. 22 d. 14:46:16

 • Benzino kolonėlių „aptiekoriai”

  Vaistininkai, provizoriai, farmakologai... Tai ne tik gražūs ir kai kam nelabai suprantami žodžiai. Šie žodžiai - nuoroda į mūsų sveikata besirūpinančius specialistus. Bet... už šitų žodžių ar po šitais žodžiais dažnai slepiasi ir ne specialistai... o šarlatanai; iš turgaus, iš gatvės, iš degalinių ir, žinoma, iš Seimo... kaip gi be visa nusimanančiųjų.

  2014 kovo mėn. 22 d. 16:20:11

 • Policija pasitikėkime avansu ir stebėkime, kas bus

  Puikiai fiziškai pasirengęs, turintis teisinį išsilavinimą ir pašaukimą policijos pareigūnas. Kiek tokių suskaičiuotume Lietuvoje? Ilgamečiai policijos vadovai, kriminalistai pripažįsta, jog šiais laikais daug žmonių į policiją ateina ne todėl, kad apie tai svajojo visą savo gyvenimą, kad jaučia vidinį norą padėti kitiems.

  2014 kovo mėn. 20 d. 09:31:21

 • Grožis taps nauja šiuolaikine priklausomybe

  Ne pirmą dešimtmetį visame pasaulyje linksniuojamas vartotojiškumo kultas kasdien taikosi prie šiuolaikinio vartotojo ir nuolat siūlo vis naujas galimybes prisidėti prie visuomenės. Vis dažniau į reklamos ir pardavėjų akiratį patenka nepilnamečiai - nesugebantys apginti savo prioritetų jaunuoliai, reklamoje pateiktus teiginius prilyginantys vertybėms.

  2014 kovo mėn. 18 d. 14:26:11

 • Krymas išplėšiamas jėga, Lietuva atiduodama taikiai

  Keletą mėnesių besitęsiantį trilerį Kijeve su jo tęsiniu Kryme stebi viso pasaulio akys. Daugiau ar mažiau politika besidomintiems žmonėms Maidanas jau tapo savotišku kovos už pasirinkimo laisvę pavyzdžiu. Tačiau kol visi meldžiamės už Ukrainą, jos nepriklausomybę, Lietuvoje vyksta tokia pati kova.

  2014 kovo mėn. 16 d. 08:33:04

 • Lopykite kojines, taupieji žmonės

  Adyti kojines reikia visai ne tam, kad jas galėtumėte dar kartą apsiauti. Šis veiksmas skirtas tik patiems taupiausiems. Šiek tiek mažiau taupyti mėgstantiems žmonėms kojinės pravers kitam tikslui - paslėpti sunkiu darbu sukauptus banknotus.

  2014 kovo mėn. 13 d. 15:15:21

 • Ir iškovoję Nepriklausomybę nenustojame kautis

  Antradienį minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kaip dažniausiai tokiomis dienomis užduodame vieni kitiems tuos pačius klausimus: ar už tokią Lietuvą kovojome, ar šiandien beginkliai stotume ginti mūsų Seimą. Ypač šiandien, kai matome, kas vyksta Ukrainoje.

  2014 kovo mėn. 08 d. 14:14:16

 • Bankai sukūrė viso pasaulio pavergimo planą

  Visas pasaulis kažkam skolingas. Ir atrodo taip paprasta, kad nors imk ir nurašyk tas skolas. Juk kaip supaprastėtų valstybių, žmonių gyvenimas, galų gale tarpusavio atsiskaitymas. Tačiau, pasirodo, tai yra daugiau nei neįmanoma. Visos šalys skolingos ne viena kitai, o bankams.

  2014 kovo mėn. 06 d. 09:45:16

 • Šoumenus turėjome Seime, ką turėsime Prezidentūroje?

  Prie Vyriausiosios rinkimų komisijos durų šiomis dienomis kone būriuojasi eilės. Norinčiųjų tapti šalies valdovais išties nemažai. Vieni atėjo kilnios idėjos vedami, kiti tradiciškai kandidatuojantys. Yra tokių, kuriuos atvedė tretieji asmenys ar net mistinės jėgos.

  2014 kovo mėn. 02 d. 12:33:38

 • Kiek kainuoja Nilas?

  Vargšai mūsų varganos šalelės pensininkai - kad ir kokią nučiulptą (atseit, uždirbtą) pensiją jie gautų, valdžiukai vis tiek įsigudrins ją dar sykį apkarpyti, dar kartelį jos atsikąsti. Matyt, jau tokia mūsų pensininkų - kaip dabar madinga sakyti - karma. Betgi ne visiems šitaip gerai nesiseka; ar šitaip bjauriai sekasi.

  2014 vasario mėn. 23 d. 08:44:12

 • Dievų fabrikas

  Gera būti dievais. Tegu ir iš mažosios raidės. Gera gyventi aukštam ir naujam name. Tegu jo langai ir kreivi. Svarbiausia, kad aukščiau jūsų nieko nėra. O jei ir yra, tai jūs su jais puikiai sutariat. Nes ne valstybė, ne tauta jus nusamdė būti dievais, o velniaižin kas; arba ji.

  2014 vasario mėn. 17 d. 08:00:05

 • PASIEKIMAS: sekmadienį Austrijoje prasidėjusio pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja lietuvė Daiva Ragažinskienė, užėmė devintąją vietą.
 • VYRIAUSYBĖ: Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sekmadienį prasidedančioje neformalioje Žemės ūkio taryboje Austrijoje aptars priemones, kurios galėtų padidinti regiono žemdirbių konkurencingumą, skatinti aukštos kokybės produkcijos gamybą ir pan.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018