respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

 • Aklai perimdami užsienio patirtį tuoj atiminėsime ir vaikus

  Vaikus nuo mažumės mokome, kad reikia klausyti tėvelių, o ypač mamos. Ir man giminės ir tėveliai nuolat kartodavo, kad reikia mamos klausyti, nes „mama viską žino geriau“. Šiandien užsienio patirtis rodo, kad ne mama, o socialinės darbuotojos viską žino.

  2014 birželio mėn. 12 d. 08:36:25

 • O.Strikulienė: Tarnybiniame bute „tarnybauskis“ su tarnybinėmis šlepetėmis

  Nėra suskaičiuota, kiek Lietuvoje dar likę tarnybinių butų. Apgyvendintų. Tuščių. Suremontuotų. Apšiurusių. Šit Krašto apsaugos ministerija perduoda Turto bankui 160 tarnybinių butų. Bet KAM tikrai nėra vienintelė, kuri tokių būstų turėjo ir turi.

  2014 birželio mėn. 10 d. 08:50:00

 • O.Strikulienė: Ne visus išsilavinimas sužaloja

  Abiturientai jau laiko egzaminus. Brandos atestatui gauti pakaks tik dviejų. Iš jų tik vienas egzaminas yra visiems abiturientams privalomas. Tai lietuvių kalba ir literatūra. O kitą egzaminą jau gali rinktis. Net matematika visiems neprivaloma. Ir galbūt nebus privaloma ir nuo 2016 metų.

  2014 birželio mėn. 09 d. 08:11:08

 • O.Strikulienė: Vaje, kaip troškom euro. Vos neužtroškom

  Valio! Džiūgaukime! Europos Komisija mums LEIDO įsivesti eurą. Matyt, mes, trys milijonai gyventojų, vos ne kasdieną virkavome, prašėme. „Leisk, komisija, vai leisk. Pasigailėk. Jau nebegalime be euro kęsti. Vajetau, kaip jo norime. Daugiau nei laimėti „Eurovizijoje“.

  2014 birželio mėn. 06 d. 08:57:25

 • Ar suvoki, kas yra indeksas? <br/>Ne, nesuvokiu!

  Vieni suvokia silkę kaip žuvį. Kiti suvokia silkę kaip skanią-neskanią žuvį. O treti tikintų tokios žuvies niekada neragavę. Tačiau jei kokia nors viešoji įstaiga-institutas sumanytų nustatyti silkės suvokimo indeksą, galbūt praneštų, kad Lietuvoje tas SSI tragiškas.

  2014 birželio mėn. 05 d. 09:20:00

 • Išskubėjo švęsti į Lenkiją, o mums svarbesnį minėjimą pamiršo

  2014 birželio mėn. 04 d. 16:12:00

 • Sugedus kompiuteriams, politikai susišauks laužais bei tamtamais

  2014 birželio mėn. 03 d. 12:03:00

 • Seime susidėvėjo ne kompiuteriai, o valdžiukų galvos

  Verkiate, kad nėra pinigų? Yra. Tik ieškoti jų reikia ne švarko, o valstybės kišenėje. Ten jų milijonų milijonai voliojasi. Taip, būtent voliojasi, mat vis randama, kur tuos ne vietoje padėtus milijonus išleisti. Štai visai neseniai skaičiavome pirmininkavimui ES Tarybai ištratintas sumas.

  2014 birželio mėn. 01 d. 09:51:27

 • Kodėl yra šešėlis? Nes žmonės norėjo gyventi!

  Mokesčių inspektoriai šiemet užgrius šešėlinę Lietuvos ekonomiką net septyniais projektais. Paleis į tą slaptąjį, bet visų nujaučiamą gyventojų išgyvenimo kūną septynis šūvius. Apstos tarsi medžiojamą šerną iš visų pusių. Ir pyškins, pyškins!

  2014 gegužės mėn. 30 d. 09:20:48

 • Laikas griauti Rasų kapines. Meras turbūt leis?

  Vertybių krizė? Turbūt. Vilniuje, šalia Katedros bazilikos, sustatyti tualetai. Savaitei išdygo restoranas, reklamuojantis alkoholį. Meras leido. Bažnyčios nuomonės net nepaklausta.

  2014 gegužės mėn. 29 d. 08:40:16

 • Išbrokavo parašus, nusukinėja ir transliacijas

  Iki žemės referendumo liko vos pora savaičių, užtat nacionalinis transliuotojas tyli it vandens burnon prisisėmęs. Regis, 7 valandų trukmės transliacijas Lietuvos turtą ginantiems žmonėms teks arba susapnuoti, arba visai pamiršti. Mat už visą pagal įstatymą priklausantį viešumą atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija dar net pirštelio nepajudino.

  2014 birželio mėn. 11 d. 09:07:45

 • Dėmesio, pas mus atvyksta konsultantas

  Šie žodžiai beveik atitinka frazę iš klasikinės Nikolajaus Gogolio pjesės. Joje valdininkas su pagarbia baime praneša kolegoms, kad atvyksta revizorius. Prasideda šurmulys, nes juk reikia išsiaiškinti, kas tas revizorius ir kaip jam kuo labiau įtikti.

  2014 birželio mėn. 10 d. 08:40:26

 • Yra dalykų, kuriems visai nereikia priešintis

  Ar pajutote, kad jau visą savaitę gyvename vasara? Žinoma, taip. Ir net jeigu peršasi priešingas atsakymas, matyt, ne visada susimąstome, kaip veikia šis metų laikas. Juk vasara apdovanoja ne tik strazdanomis, bet ir gera nuotaika, rodos, net rūpesčiai šiuo metu ne tokie baisūs.

  2014 birželio mėn. 07 d. 08:37:19

 • Gydytojai baudžiami už tai, kad norėjo gydyti

  Kompensuojamieji vaistai tampa išsigelbėjimu daugeliui įvairiomis ligomis sergančių žmonių. Neseniai paaiškėjo, kad šiuos vaistus ligoniams turi kompensuoti ne tik valstybė, bet ir patys gydytojai, kurie esą kompensuojamuosius vaistus išrašinėjo per dažnai ir ne visada dėl tinkamų priežasčių.

  2014 birželio mėn. 06 d. 08:52:00

 • Būti euro zonoje kainuoja, o valdžiai nieko brangaus nėra

  Jau liepos pabaigoje bus pasirašytas memorandumas dėl sąžiningos kainodaros, kai bus įvedamas euras, tačiau jau ir dabar dalies paslaugų bei prekių kainos - šoktelėjusios. Ar verslininkai skuba gudrauti? Labai tikėtina. Tuomet ko vertas toks memorandumas, jei iki euro įvedimo galima kelti kainas?

  2014 birželio mėn. 05 d. 08:42:02

 • Smegenų ir pinigų plovimo tyrimai

  Mūsų šaliai būdingi du dalykai - viskuo skųstis ir leisti į visas puses svetimus pinigus. Tai nuolat vyko ir toliau sėkmingai vyksta. Štai viena pasaulinė nevyriausybinė organizacija kadaise atliko tyrimėlį, kurio rezultatai turbūt neturėjo nustebinti: gyvename tamsioje kaip naktis, korupcijos liūne skendinčioje šalyje ir išbristi šansų beveik nebeturime.

  2014 birželio mėn. 04 d. 08:34:39

 • Atskleistas būdas, kaip pakelti minimalią algą

  Neliko nė metų, kai piniginėse trečdalis Lietuvos žmonių skaičiuos tik kelis šimtus pinigėlių. Kaip tie pinigai atrodys nuėjus į parduotuvę, vieni lažinasi iš liemenių, kiti žegnojasi, jog kainos nekils. Tačiau šioje įvykių akivaizdoje ir vėl niekas nekalba apie minimalų atlyginimą, kuris atėjus naujai valdžiai kilo tik kartą ir tai vos pusantro šimto litų.

  2014 birželio mėn. 03 d. 08:48:41

 • Tėvai, tėčiai, tetukai, tėveliai...

  Būti Tėvu nėra lengva. Motinai leidžiama kartais būti silpnai. Tėvui - niekada. Tėvą mes įsivaizduojame visada stiprų. Galintį savo šeimą ginti, puoselėti, išlaikyti. Tėvą mes įsivaizduojame kaip galingąjį ąžuolą, po kurio lapija galime pasislėpti.

  2014 birželio mėn. 01 d. 08:45:43

 • Visai nesinori, kad tvarką saugotų verksniai

  Dvejetukininkas neturėtų tapti universiteto dėstytoju, o išsiblaškęs žmogus - tolimųjų reisų vairuotoju. Kiekvienai profesijai taikomi savi reikalavimai, nors šiais laikais vis daugiau naivuolių įsivaizduoja, kad gali veikti bet ką ir visur bus pirmi.

  2014 gegužės mėn. 30 d. 09:16:34

 • Kalėdų seneliai tikrai yra nelegalai iš Laplandijos?

  VMI ir kiti antišešėliniai pareigūnai kasmet, gaudydami mokesčių slėpėjus, vykdo kelias tikslines programas. Šiemet jų bus net 7. Viena, pavadinta „Šou be šešėlių“, turėtų kelti nerimą Kalėdų seneliams.

  2014 gegužės mėn. 29 d. 08:38:34

 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis