respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

 • O.Strikulienė: Kriminalinė profesija viceministras

  2014 liepos mėn. 02 d. 15:42:01

 • O.Strikulienė: Referendumas žlugo.<br/> O kas laimėjo?

  2014 liepos mėn. 01 d. 09:36:02

 • O.Strikulienė: Bankai neturi krizių. Krizės tik mums

  Prieš euro įvedimą sužinojome, kaip puikiai gyvename. Ši puiki žinia išsprūdo iš paties Lietuvos banko valdybos pirmininko lūpų. Štai pagrindiniai mūsų puikiojo gyvenimo įrodymai. Bankams jokia krizė nebaisi. Gyventojų indėliai bankuose tik didėja. Nekilnojamojo turto kainos ūgtelėjo, bet naujo burbulo nebus. Be to, mūsų ekonomika atsigauna greičiau nei Vakaruose.

  2014 birželio mėn. 28 d. 14:08:26

 • Kiekvienam Seimo nariui - po tris kompiuterius, papuoštus Svarovskiais!

  Galima pagalvoti, kad Seimo nariai yra socialiai remtini. Gyvena iš algos minimumo. Kaip kitaip galėtume paaiškinti, kodėl Seimo nariai, anksčiau iš parlamentinei veiklai skirtų pinigų apsirūpinę automobiliais, dabar jau lygiai taip pat apsirūpina ir kompiuteriais.

  2014 birželio mėn. 27 d. 08:35:42

 • O.Strikulienė: Patikimiausia <em>demografija</em> - aklinai užkaltos valstybės sienos

  Europos Komisija siūlo vėlinti pensinį amžių, nes pateksime į demografinę krizę. Išlaidos pensijoms 50 proc. viršys Europos Sąjungos vidurkį. Keisčiausia, kad į demografinę krizę dardame be jokių stabdžių.

  2014 birželio mėn. 26 d. 08:57:02

 • Paprastų žmonių nuomonė - grėsmė valstybei?

  Artėjantis referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams visuomenėje kelia vis didesnes aistras. Štai konservatoriai su savo lyderiu priešakyje referendumą prilygino grėsmei - ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai.

  2014 birželio mėn. 25 d. 08:28:39

 • Valstybės tarnyboje kuo bukesnis, tuo geriau?

  Juokinga, kad net graudu. Tik taip galima pakomentuoti situaciją apie valdininkų laikomus (ir ne visada sėkmingai išlaikomus) egzaminus, norint patekti į šiltą vietą valstybės tarnyboje.

  2014 birželio mėn. 20 d. 08:27:10

 • Prieš užkietėjusio rūkaliaus įprotį valia bejėgė

  Nors žinoma, kad kiekvienais metais pasaulyje nuo rūkymo sukeltų ligų miršta apie 6 mln. žmonių, tokie Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenys daugeliui gyventojų emocijų nekelia. Prognozuojama, kad 2030 metais mirties atvejų pasaulyje dėl šio įpročio padaugės kone 8 mln.

  2014 birželio mėn. 19 d. 08:37:39

 • Naujas žmogaus apibrėžimas: jei sėdi - žmogus, jei ne - dvikojis

  Užsieniečiai žmogaus teisių gynėjai šiuo metu tikrina, kaip Lietuvoje gyvena didžiausios mūsų valstybės aukos. Tautos žiedas. Kažkodėl susodintas į pataisos namus. Ir kažkodėl čia vargsta ne skandinaviškų įkalinimo įstaigų sąlygomis.

  2014 birželio mėn. 17 d. 09:55:13

 • Šimtas ir viena priežastis kilti kainoms iki 2015-ųjų

  Valdžia džiūgauja, valdžia šėlsta, kelia tostus. Kelių kartų valdantieji juodai pasistengė, kad nuo kitų metų sausio 1-osios gyventume su euru. Ir ne tik - jie netgi sukurpė unikalią, nerealią taktiką, kaip apsaugos paprastus mirtinguosius nuo „netikėtų“ kainų šuolių.

  2014 birželio mėn. 16 d. 07:59:03

 • Kiekvienas vairuotojas turi būti pavyzdingas vartotojas

  Būtų tiksliau, jei parašyčiau, kad pavyzdingu vartotoju turi būti kiekvienas pilietis, bet šiuo atveju kalbama būtent apie vairuotojus. Kartais jie įžūliai mano, kad gali pastatyti transporto priemonę į garažą, metus niekur nevažiuoti ir niekam nieko nemokėti.

  2014 liepos mėn. 02 d. 08:47:12

 • Seimo narių popamokinė veikla kaip mokyklinukų

  Atsimenate, kai mokykloje reikėdavo užsiimti popamokine veikla? Kai kuriems tai buvo laisvai pasirenkami dalykai, kai kam parenkami. Na, iš esmės tarsi galėjai papildomai veikti ką nori, svarbu, kad būtų konkretus tos popamokinės veiklos pamokų skaičius.

  2014 liepos mėn. 01 d. 08:40:53

 • Patarimas: prieš planuodami vaikus, užrašykite juos į darželio eilę

  „Mums reikia daugintis ir veistis“, - taip neseniai sakė sveikatos apsaugos ministras. Tačiau, pone ministre, ką daryti paskui? Kaip gyventi jaunai šeimai, kai vaikeliui darželyje nėra vietos, o nedirbti vienam iš tėvų - prabanga? Nes realybė rodo, kad ant jų sprando dažniausiai kabo paskola už būstą.

  2014 birželio mėn. 28 d. 08:12:10

 • Išmintingas valdžioje niekada nebus savanaudis

  Graikų filosofas Platonas „Valstybėje“ rašė: valstybėje, kurioje valdžios mažiausiai siekia tie, kuriems dera valdyti, yra geriausiai valdoma. Tokioje valstybėje nekyla kivirčų. Visai kas kita, kai į valdžią braunasi tie, kurie tikisi iš jos atsiplėšti kąsnelį.

  2014 birželio mėn. 27 d. 08:34:38

 • Neužtenka pasakyti savo valstybei „ačiū“

  Atiduoti skolą giminaičiui ar draugui yra garbės ir padorumo reikalas. Atiduoti skolą bankui privalu, nes kitaip tave pričiups antstoliai. Tik dėl skolų savo šaliai žmonės nesijaudina. Tokiais atvejais antstoliai nesidomi, o padorumas tampa viso labo neapibrėžta sąvoka.

  2014 birželio mėn. 26 d. 08:50:23

 • Naktis, kai visi mes tampame Jonais ir Janinomis

  Jonas, Džonas, Ivanas, Chuanas - kaip pavadinsi, nepagadinsi, mat progą švęsti Jonines turės kiekvienas. Ir ne tik Jonai ir Janinos, įsikibę į parankes Rasoms, pirmadienio vakarą kvies šokti, mat ši vardo diena jau seniai tapusi visuotine.

  2014 birželio mėn. 23 d. 08:26:24

 • Telefonų klausymasis - tik viena iš susidorojimo su žiniasklaida formų

  2014 birželio mėn. 20 d. 08:17:25

 • O.Strikulienė: Pienininkų ginčai išnyks su paskutine Lietuvos karve

  Vos Lietuvoje sužaliuoja ganyklos, pieno perdirbėjai puola mažinti pieno supirkimo kainas. Tai kartojasi kasmet. Ir perdirbėjai kasmet sugalvoja vis naują pretekstą. Sakytų tiesiai. Karvės vasarą pieningesnės. Pieno pasiūlos rinka tuo baltuoju skysčiu perpildyta. O kai skysčio daug, kodėl jį supirkinėti brangiau, jei galima pigiau?

  2014 birželio mėn. 18 d. 08:12:40

 • Turbūt lengviau pagimdyti nei sulaukti eilės pas gydytoją

  Istorijos apie tai, kaip gydytojai iš užsienio atvažiuoja į Lietuvą ir nemokamai operuoja vaikus, griebia už širdies. Galima tik pasidžiaugti, kad ir Lietuvoje yra daugybė puikių, savo darbą gerai išmanančių, pasiaukojančių medikų. Tačiau pati sveikatos apsaugos sistema klaiki. Aišku, gydytojai dėl to nekalti.

  2014 birželio mėn. 17 d. 09:20:18

 • O.Strikulienė: Per kiekvieną įsimintiną datą švęskime savo Tautą

  Brazilijoje prasidėjo visą mėnesį vyksiantys pasaulio futbolo atlaidai. Nepaisant socialinių skirtumų, brazilus vienija futbolas. Tai jų nacionalinis pasididžiavimas. Ir dabar visi piliečiai turi bendrą tikslą - šeštą kartą išplėšti pasaulio čempionų taurę.

  2014 birželio mėn. 14 d. 09:00:35

 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis