Išlaisvinkime visus universitetusnuotraukos (1)

2018 balandžio mėn. 25 d. 07:40:09 Perskaitė 2998

Lietuvoje mes pradėjome tokį svarbų procesą - universitetų skaičiaus mažinimą. Galima sakyti, universitetų tuštėjimo metas. Bet pradėjome, ir pamiršome. Kaip visada tik pakalbėjome.

 

Galbūt taip ir geriau. Juk tyla - geriausia byla. Jeigu kas įvyks ne taip, nieko tokio. Juk tai taps praeities faktu. O praeities, kaip žinoma, pakeisti neįmanoma. Liks penkeri rūmai ir konkursai studentams, kuriuose pretenduos šimtas tūkstančių į vieną vietą. Geriausius mokys geriausi. Gal net kiekvienam studentui po dėstytoją.

Sakote, tai tik fantazija? Tada kodėl stengiamasi uždrausti Lietuvos edukologijos universitetui priimti naujus studentus, kodėl jie siunčiami į Kauną? Gal jau seniai laikas visus universitetus, turinčius didesnės paklausos ūkinius ir ne ūkinius pastatus, išlaisvinti. Nuo dėstytojų, kurie jeigu ir mokėjo kažkada dėstyti, tai po kiekvieno pakeitimo ir nesibaigiančių reformų ima abejoti savo kompetencija. Išlaisvinti nuo studentų, kurie net ir ant stalų rašyt nebemoka. O kam vargti, jei gali parašyti feisbuke, ką manai apie dėstytoją, ir sulaukti tūkstančio patiktukų.

Bet kuris mažų mažiausiai skaitantis laikraščius ir žiūrintis televiziją žmogus gali autoritetingai pareikšti, kad mokytojų Lietuvai nereikia. Juk neseniai šventėme Nepriklausomybės Atkūrimo šimtmetį. O kas ta mokykla? Tikra diktatūra. Ir teisūs tie mokiniai, kurie praleidinėja pamokas, nes ko ten gali išmokti, ko negalėtum rasti internete. Vadovėlius rašė arba žmonės, kurių jau seniai nebėra tarp gyvųjų, arba tie, kurie neįsivaizduoja, kaip sunku suderinti tuos milijonus faktų. Juk kiekviena disciplina kalba taip, tarsi ji būtų svarbiausia. Ar verta tikėtis, kad tokios informacijos gausos atakuojamas moksleivis pasirinks mokytojo profesiją? Ne. Kas norės stumti dienas „eks“ pedagoginio, o dabar jau ir „eks“ LEU pagrindiniuose rūmuose, kai šalia kyla dangoraižiai ir stūkso „Barclays“ pilis.

Šiandien kaip kokia atgyvena varganomis langų akimis į Nerį žiūri tas nešiuolaikiškas universiteto pastatėlis. Jį reikią nugriauti ir pastatyti viešbutį arba bent jau malūnsparnių nusileidimo aikštelę. O geriausia - juos abu kartu. Juk tas, kurio akys dega, kurio širdyje milijonas svajonių ir kuriam nesvarbu, kokio dydžio bus jo alga, gali mokytis bet kur. Ir puiku, kad jo pasišventę dėstytojai, palikę šį nuvalkiotą Vilnių, persikels gyventi į kitus miestus. Palikę šeimas ir atsidavę tiktai mokymui. Juk jei gali nemokyti, tai ir nemokyk. Taip sako? Tuomet ir „Sodra“ lengviau atsidus. Kai atleidus „eks“ LEU dėstytojus nutrūks jų stažas, nereikės mokėti nedarbingumo pašalpų jiems susirgus.

Gal ir visi atsidus lengviau. Tegul bus laisvė. Nori - mokaisi, kaip sprogdinti balionus, nori - žiūri filmukus apie kačiukų gyvenimą. Jei nebijai kibernetinės policijos - siuntiesi piratinius filmus. Juk tai ir yra laisvė? Jei taip, gal tuomet užrašykime transparantą „Gėda „eks“ LEU pastatui“, nufotografuokime ir pasidalinkime juo socialiniame tinkle. Nugriausime tą gėdą ir tegyvuoja išmaniosios statybos!

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net