Ar mes - NATO - turime bijoti V.Putino retorikos?nuotraukos (27)

2018 kovo mėn. 21 d. 16:59:39 Perskaitė 4634

Rusijos lyderio Vladimiro Putino programinė kalba, pasakyta Kremliuje susirinkusiam elitui, šokiravo dalį Vakarų visuomenės. Savo pobūdžiu ir agresyvumo išraiška ji lyginama bene su istorine Nikitos Chruščiovo kalba Jungtinėse Tautose, kurios metu aukštojoje tribūnoje jis leido sau baladoti nusiautu batu, kad „supuvę“ Vakarai geriau jį išgirstų. Bet, atmeskime emocijas ir totalitarinės šalies vadovo norą dar labiau susireikšminti.Apie ką buvo šnekama?

 

Rimtai žiūrėti į branduolinio vėzdo mosikavimą - beprasmiška, jo panaudojimas - savižudybė ir net galimai pažeistos psichikos individai tai tikrai supranta. Koviniuose veiksmuose Sirijoje (iš Rusijos pusės), buvo demonstruota naujausia ginkluotė, todėl nereikia gąsdinti oponentų kompiuterinių žaidimų vaizdeliais, neva, jau esamais fantastiniais pasiekimais. Jei jau tokie ginklai būtų, tai rusai tikrai nepraleistų progos išbandyti „nemokamame“ poligone, toje pačioje Sirijoje.

Kaip specialistas aviacijos srityje, norėčiau priminti, kad 1991 m. Kuveito krizės metu Irake amerikiečiai su savo F-15 nukovė virš šimto tuo metu pažangiausių MiG-29, nepaaukoję nė vieno savo lakūno ir lėktuvo. Rusai to prisiminti nenori... Dar daugiau - tame pačiame praeitame amžiuje, tuo pačiu  NATO pajėgose plačiai  naudojamu F-15 buvo įvykdyti realūs bandymai sunaikinant (numušant) kosminį objektą (palydovą)... Objektas skrenda ne žemišku, o kosminiu (nepalyginamai didesniu!) greičiu ir nutolęs orbitoje apie 300 km. Tai parodė, kas kosmose yra tikrasis „šeimininkas“. Skrydžius vykdė JAV karinių oro pajėgų generolas, pavardė žinoma.

Ir dabar, turint tokią techniką ir ginkluotę (o ji nenumaldomai progresuoja ir vystosi... F-16, F-18, F-22, F-35 ir t.t.), jūs man, gerbiamieji, „nesuprantančiam“ pasakykite, kodėl sėdėdamas prie lėktuvo šturvalo su tokiomis technologinėmis galimybėmis turėčiau veltis į artimą oro mūšį, kur lakūnai (priešininkai) vizualiame kontakte manevruodami bando išsikovoti galinės sferos poziciją, kad galėtų nusitaikyti ir panaudoti neišmaniąsias (nevaldomas po gašetės nuspaudimo priemones - lėktuvo patrankos šovinius ar nevaldomas raketas), jei turiu galimybę paleisti išmaniąją raketą „Oras-oras“ iš kelių šimtų kilometrų atstumo? Pamiršti ją ir skristi namo papietauti, juolab kad rusų technika artimajame oro mūšyje gali turėti ir pranašumą dėl geresnio manevringumo, - mat jie, mąstydami ankstesnių laikų taktinėmis prielaidomis, pasiekė įspūdingų rezultatų (naikintuvas tiesiog gali pakibti ore su nuliniu greičiu ir sukiotis į visas puses). Ar tai suteikia reikiamą pranašumą? Manau, kad ne. Šie „cirko“ elementai skirti Afrikos, Azijos šalių pirkėjams ir tikrai, stebint tokius triukus iš tribūnos, įspūdis - neabejotinas.

O ar nesusimąstote, mielieji, kodėl turkams numušus rusų lėktuvą vykdantį kovos veiksmus Sirijoje po nevienkartinio perspėjimo dėl oro erdvės pažeidinėjimų, ambicingoji Rusija taip švelniai sureagavo? Ogi todėl, kad jie žino tikrąją padėtį, kai blefas jau nieko nebeišgelbės ir karalius liks nuogas. Išaiškėtų, kad nuolat blefuojanti galingoji valstybė savo pramoniniu potencialu prilygstanti Olandijai (kuri tikrai nesiveržia, kaip Rusija, į pasaulio lyderystę) ir „besigalynėjanti“ ne tik su JAV, bet ir su visu NATO, iš tikrųjų būtų nuvainikuota vienos aljanso šalies, žinoma, ne silpniausios (antra pagal pajėgumus kariuomenė Aljanse). Taigi, įvertinę realią situaciją Rusijos vadovai nutarė garbingai patylėti. Gerai būtų, kad tokios blaivios mintys dažniau aplankytų Kremliaus karštąsias galvas, nes, atsisukus į pasaulį užpakaliu, atsakomuosius smūgius gausi į nugarą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net