respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • Karoliai iš kalakuto

  Žiūriu aną dieną Aido gatvės mėsinės vitrinoje į išdėliotas prekes ir netikiu iš džiaugsmo savo pavargusiomis akelėmis: kalakutienos medalionas. Reikia pasipuošti, manau, juolab kad vardan savos nosies.

  2014 balandžio mėn. 12 d. 09:05:15

 • Specialiai „Respublikai“: S.Vyzentalio centro direktoriaus laiškas daktarui S.Alperavičiui atminti

  Redakcija iš Izraelio sulaukė laiško su šiltais prisiminimais apie praėjusią savaitę Amžinybėn iškeliavusį ilgametį Lietuvos žydų bendruomenės vadovą Simoną Alperavičių.

  2014 balandžio mėn. 04 d. 09:05:09

 • Dėl eismo įvykio kaltų nebus?

  Netikėtai atšilus orams ir atslinkus pavasariui, gamta pradėjo busti. Šiltą Vilniaus popietę važiuodamas Goštauto gatve ir sėdėdamas prie savo Mazdos vairo slinkau paskui didžiulį sunkų vilkiką. Šis puškuodamas ne tik užstojo visą vaizdą, bet ir sunkiai leidosi aplenkiamas.

  2014 kovo mėn. 29 d. 15:07:45

 • Ar Panevėžys - tikrai Lietuvos kultūros sostinė?

  Ar panevėžiečiai taip įsivaizdavo „Panevėžio - Lietuvos kultūros sostinės“ programą? Ne pasaulio, o Lietuvos! Atkreipiu dėmesį į žodį LIETUVOS! Ne Kinijos, Japonijos, Prancūzijos, o Lietuvos.

  2014 kovo mėn. 27 d. 15:58:07

 • Sveikata - brangiausias turtas

  Nors gydytojai jau seniai trimituoja, jog visuomenė privalo jau dabar susirūpinti savo mityba ir gyvenimo būdu, poslinkiai gerąja linkme dar menki. Statistika, rodanti, jog šių laikų maras - širdies ir kraujagyslių ligos, gąsdinanti.

  2014 kovo mėn. 23 d. 08:44:17

 • Kas išgydys nuo alkoholizmo?

  Nors šalies rodikliai rodo, jog ekonomika atsigauna, gatvėse to nematyti, ypač pasižiūrėjus į šalia prekybos centrų ar spaudos kioskų stoviniuojančius išmaldos prašytojus. Gavę pinigėlį kitą dauguma jų eina į alkoholio skyrių pirkti paties pigiausio vyno.

  2014 kovo mėn. 17 d. 08:00:43

 • Patriotai ir bešakniai

  Kovo 11-ąją įvykus patriotinėms eitynėms, sostinės Gedimino prospekte tvyrojo tautinė dvasia ir vienybė. Tai dar vienas įrodymas, kad mums ne tas pats, kur gyvename, kas esame ir kuo ateityje norime būti. Tačiau netrūko ir europietiškų vertybių „viešintojų“, kurie prieš patriotų eitynes mojavo plakatais, rodė skaidres, kuriose puoselėjamos ne tautinės, o europinės vertybės, tokių mąstytojų vertinamos kaip išganingos.

  2014 kovo mėn. 15 d. 08:43:59

 • Apie senuosius ir dabartinius pensininkus

  Pažiūrėjusi daug laidų apie per krizę sumažintas ir dabar negrąžinamas pensijas, nutariau parašyti savo nuomonę. Nereikia jų grąžinti. Nors pensininkai sako, kad tai jų uždirbti pinigai, tai netiesa. Uždirbtos jų pensijos yra tos, kurias gavo pirmą mėnesį, kurios buvo paskaičiuotos pagal jų išdirbtą stažą, o vėliau gerais laikais buvo didinamos ir didinamos. Juk jie išėjo į pensiją būdami 50-55 metų.

  2014 kovo mėn. 09 d. 09:20:00

 • Greitoji pagalba nevyksta pagal iškvietimus

  Rašau su nuoskauda, ironija ir pykčiu. Labai gaila, kad Greitąją medicininę pagalbą, kuri turėtų atitikti savo pavadinimo paskirtį, ne tik dažnai galima pavadinti „Lėtąja medicinine pagalba”, bet ir apskritai, „Nevykstančia pas ligonį medicinine pagalba”. Lygiai taip įvyko ir bandant mūsų artimam žmogui iškviesti vadinamąją greitąją.

  2014 kovo mėn. 01 d. 08:46:51

 • Vairuotojai nekalti

  Perskaičiau „Vakaro žinių” laikraštyje, kad nuo 2014 spalio 1 d. ruošiama įvesti mokestį asmenims, turintiems automobilius. Mūsų automobiliui jau 26 metai, važiuojame su juo tik į kapines ir tik vasarą, tai kodėl aš turiu mokėti mokestį už visus metus, nors jau ir taip mokame draudimo mokestį?

  2014 vasario mėn. 22 d. 08:43:41

 • Apšviesti miesto neleidžia finansai

  Seda - miestelis Šiaurės Vakarų Lietuvoje, septynių kelių kryžkelėje, sovietmečiu buvęs rajono centru. Tenka pro jį pravažiuoti vėlai vakare ir pamatyti liūdną vaizdą - gatvėse nėra elektros. Pro miestelį vinguriuoja upė Varduva su stačiais šlaitais, tačiau jos tiltai taip pat skendi tamsoje.

  2014 balandžio mėn. 05 d. 08:32:42

 • Lietuviškas kinas - būtina sąlyga Tautai išlikti

  Pripažinkime, kad dalinio mūsų nutautėjimo priežastimi gali tapti televizija ir holivudinis kinas. Jei būtų atliktas tyrimas, koks reiškinys ir tematika mūsų televizijoje transliuojama dažniausiai, išaiškėtų, kad tai amerikietiškų kino studijų produkcija.

  2014 kovo mėn. 31 d. 08:20:30

 • Dėl euro įvedimo pateikiami melagingi argumentai

  Vyriausybė parengė praėjusių metų veiklos ataskaitą, kurią teiks tvirtinti Seimui. Tačiau joje Ministrų kabinetas pats save demaskavo, kad meluoja apie euro įvedimo tikslus. Kelią skintis pradėjo referendumas dėl euro įvedimo, Vyriausioji rinkimų komisija jau po kelių dienų jo iniciatoriams tik­riausiai išduos parašų rinkimo lapus.

  2014 kovo mėn. 27 d. 18:22:59

 • Kas eurą vietoj lito įves Lietuvoje, to šlovė per amžius neišblės Briusely

  2014 kovo mėn. 27 d. 14:05:36

 • Kas antras lietuvis yra valstybės priešas

  Kad ir į kokią sritį Lietuvos politikoje įsigilinsi, tik už galvos susiimti norisi. Pasipiktinau Valstybės saugumo departamento vado Gedimino Grinos pareiškimu, esą kiekvienas žmogus, kuris lankosi Rusijoje, yra traktuojamas kaip galima grėsmė valstybei. Juk Rusijoje žmonės turi ir giminių, ir draugų, tai ką - jie jau valstybės priešai?

  2014 kovo mėn. 22 d. 08:53:04

 • Kontrabandą pažaboti

  Man vis kyla klausimas: kodėl teigiama, kad Lietuvoje kontrabandos negalima pažaboti? Tai netiesa. Reikia tik imtis gerų ir ryžtingų priemonių. Sakoma, kad baudos kontrabandininkams nepadeda, tai nesąmonė, reikia jas nustatyti dešimteriopas, ir padės. Ne paslaptis, kad aplinkos niokotojams, žvejams, brakonieriams baudos padėjo, kai aplinkos ministras ėmėsi keisti situaciją.

  2014 kovo mėn. 15 d. 13:22:59

 • Lietuviai už 5 grašius neparsiduoda

  Esu pasibaisėjusi nauja atėjusia „demokratija” į mūsų šalį. Negi jau politikai galvoja, kad esame visiškai buki ir kaip avelės lakstome paskui skanesnį šieno glėbį? Negi galvoja, kad visiškai nenuduodame, kas vyksta šalyje, o ypač politikų gretose?

  2014 kovo mėn. 09 d. 13:40:45

 • Valdantieji ieško pensijų grąžinimo variantų

  Svarstant 2014m. Respublikos biudžetą, apie pensininkų sumažintų pensijų grąžinimą nebuvo kalbama. Juk dabar valdantieji susigriebė ir pradėjo ieškoti galimybių, kaip pensininkams grąžinti nurėžtas pensijas. Štai ką surado: viršplaninės pajamos, automobilių apmokestinimas, nekilnojamo turto apmokestinimas, alkoholio akcizo didinimas.

  2014 kovo mėn. 03 d. 08:09:30

 • Reikia pinigų? Pinigų yra! Tik ne visiems.

  2013 m. rugsėjo 19 dieną. Vyriausybės teikimu Seimas skubos tvarka svarsto ir priima nutartį atstatyti atlyginimus valdininkams ir teisėjams. Tuo pačiu metu premjeras, Vatikane Šv. Petro bazilikoje pabučiavęs Popiežiaus auksinį žiedą, aiškina, kaip sparčiai Lietuvoje mažėja socialinė atskirtis... Ciniškai meluoja.

  2014 vasario mėn. 24 d. 08:10:43

 • Kaip juos pavadinti?

  Tą, kuris įsiveržė į 80-metės senutės butą, apiplėšė ją ir nužudė, vadiname žmogžudžiu. Tuos, kurie tarnaudami žmonėms valstybinėse ir ne tik įstaigose, ima kyšius ir jų reikalauja, vadiname kyšininkais, aferistus - aferistais. Bet kaip pavadinti tuos, kurie per naktinę reformą kuriam laikui sumažino pensijas, ir tuos, kurie padėję bankuose laiko 1,29 milijardo litų ir negrąžina jų nuskriaustiesiems.

  2014 vasario mėn. 16 d. 14:35:41

1 2 3 4 5 6
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018