respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Auklėjimas - ne kulinarija, o pedagogika

  Suaktyvėjus debatams apie smurtą prieš vaikus stebina klausimo svarstymo metodas - kalbama apie „ledkalnio viršūnėlę“, t.y. galima mušti vaiką ar ne. O visas „ledkalnis“ paliekamas po vandeniu. O juk kalbama apie auklėjimo metodą, taikomą buityje, ir esmė yra ta - galima vaiką bausti ar ne.

  2015 vasario mėn. 23 d. 08:13:34

 • Piliečiu gali būti tas, kas čia mokesčius moka

  Pasaulio lietuvių bendruomenės veikėjai vėl prievartauja Lietuvą: „Duokit dvigubą pilietybę!“ Postringaudami Seime, išeiviai dedasi dideliais patriotais, bet spjauna į mūsų Konstituciją. Jiems nė motais, kad tokį svarbų klausimą referendumu turi spręsti Tauta.

  2014 lapkričio mėn. 16 d. 08:03:04

 • D.Grybauskaitė myli <em>svieto</em> lygintojus

  Tuoj neliks nė vienos įkalinimo įstaigos, kurioje nebūtų apsilankiusi visiems vienodai teisinga mūsų šalies vadovė. Antradienį aplankytas Šiaulių tardymo izoliatorius, kurio gyventojai labai nepatenkinti sąlygomis.

  2014 spalio mėn. 11 d. 08:11:34

 • Ką mums reiškia vamzdis?

  Praėjusią savaitę „Vakaro žiniose“ pamačiau garsiojo Vilniaus vamzdžio naujausią nuotrauką, kurioje jis puikiai suporuotas su biotualetu. Štai ši nuotrauka ir pasakė viską, ką daugelis vilniečių galvoja apie tokius meno kūrinius.

  2014 gegužės mėn. 25 d. 13:05:06

 • Visuomenei reikia saugios atmosferos

  Mūsų šalis jau nuo 1991-ųjų pagal savižudybes, palyginti su savo kaimynėmis Latvija ir Estija, gerokai pirmavo. Dabar jau 20 metų esame šalis, kuri pirmauja savižudybių skaičiumi visoje Europoje. Ir nors labai daug kalbama, kad dalies visuomenės psichikos rodikliai yra itin prasti, imtis esminių pokyčių neskubama, o juos reikia daryti ne tik sveikatos sistemoje, bet apskritai visuose šalies sektoriuose.

  2014 gegužės mėn. 19 d. 08:14:03

 • Turėkime galvas

  Prieš keletą metų buvau pasiėmęs nedidelę paskolėlę iš vienos kreditų bendrovės. Skolą atidaviau. Ir maniau, jog toliau ramiai gyvensiu. Tačiau jau kelinti metai į elektroninį paštą, į telefoną plaukia žinutės, siūlančios paskolas palankiomis sąlygomis - „galite skambinti ir savaitgalį”, „skolinkitės atostogoms” ir panašiai.

  2014 gegužės mėn. 18 d. 08:18:05

 • Lietuvių kalbą naikina savi

  Esu lietuvių kalbos mokytoja ir noriu išsakyti didelį pasipiktinimą naujomis idėjomis, skleidžiamomis Seime. Ponas Kirkilas su kolege Šiauliene turbūt visai proto neteko, jei ketina visos Tautos akivaizdoje išdergti lietuvių kalbą. Šiems dviem žmonėms norėčiau priminti, kad mūsų lietuvių kalba yra viena iš penkių seniausių Europos kalbų.

  2014 gegužės mėn. 12 d. 08:07:27

 • Gražiausi žodžiai mylimiausioms Mamoms

  Brangiausius žmones Motinos dienos proga sveikina mūsų skaitytojai.

  2014 gegužės mėn. 04 d. 08:53:09

 • Krenta medžiai

  Perskaitęs „Vakaro žiniose” apie Marijampolėje nupjautą beržą galiu pasakyti, kad taip vyksta ne tik ten. Štai Kauno miesto Panemunės seniūnijoje be jokių gyventojų atsiklausimų Kauno miesto Aplinkos apsaugos skyrius metų pradžioje išpjovė labai daug žalių medžių.

  2014 balandžio mėn. 28 d. 08:30:07

 • Mūsų bitės laimingiausios

  Tuštybės mugėje didžiuojamės Europos Sąjungos struktūrų siunčiamomis mums pagyromis už būtus-nebūtus nuopelnus. Dar neatslūgo užsieniečių Lietuvoje valdomos interneto žiniasklaidos džiaugsmas, kad Europos Komisija nusprendė, jog laimingiausios Senojo Žemyno bitės - mūsų šalyje.

  2014 balandžio mėn. 25 d. 18:40:05

 • Šilčiausi linkėjimai mūsų artimiesiems gražiausių švenčių proga

  „Vakaro žinios“ kvietė sveikinti gimines ir draugus tikru laišku, todėl šiandien spausdiname gražiausius jūsų palinkėjimus ir sveikiname visus su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais.

  2014 gruodžio mėn. 25 d. 08:17:30

 • Automobilių parką atnaujins eutanazija

  Lietuvoje per daug automobilių: maža vietos jiems parkuoti, eismo spūstys, nuostolingas viešasis transportas. Visokie ubagai nesutinka vien oranžiniais dviračiais važinėti ir su savo kledarais trukdo naujiems ponams pažeme skraidyti.

  2014 spalio mėn. 12 d. 08:50:12

 • Nebėra ko žiūrėti

  Vis daugiau gyventojų nebežiūri namuose televizoriaus, nes beveik nebėra ko žiūrėti. Per pietus rodomi reksai, pavakary vėl serialai su šunimis, laidos apie kaimynų ginčus ir palikimų nepasidalijimą. Vakare - kriminalai, kas ką apiplėšė, sužalojo ar dar baisiau.

  2014 gegužės mėn. 26 d. 08:59:48

 • Plagijuoti leidžiama

  Lietuvos universitetuose, kolegijose, klesti plagijavimas, ir apie tai jau kalbama metų metais. Tačiau ar nuo tų kalbų kas nors keičiasi? Paskaitysi kur nors žinutę, kad Valstybinė mokesčių inspekcija nubaudė studentą, kuris rašė bakalaurinius darbus ir nesumokėjo mokesčių valstybei už vykdomą veiklą.

  2014 gegužės mėn. 25 d. 08:11:03

 • Darbai - tik kalbos

  Vyriausybė giriasi, kiek daug darbų nudirbusi: pakeltas minimalus atlyginimas, šalies ekonomika atsigauna, žmonių gyvenimas gerėja. Tačiau ar pasidomėjo, kiek parduotuvėse pakilo kainos, ir ar tas pakeltas minimalus atlyginimas iš tiesų bent kiek pridėjo litų į piniginę?

  2014 gegužės mėn. 18 d. 08:41:23

 • Parama Švenčiausios Mergelės Marijos, Nuolatinės Globėjos, bažnyčiai

  Mes - Rudnios parapijos klebonas Almantas Kibirkštis ir tikintieji - kreipiamės dėl paramos Švenčiausios Mergelės Marijos, Nuolatinės Globėjos, bažnyčios - vertingo kultūros paveldo objekto kapitaliniam remontui.

  2014 gegužės mėn. 16 d. 10:11:07

 • Visuotinė akcija „Darom” - ne visiems

  Prieš dvi savaites aplink mūsų sodybą, o kaip žinau, ir apie nemažai kitų šalies sodybų, parkų, laukų, kitokių teritorijų zujo savanoriai, švaros palaikytojai. Akcija „Darom” prasidėjo prieš septynerius metus kaip itin sveikintina idėja. Deja, graži akcija kiek mutavo ir nuo per didelio rašto, sakyčiau, jau net išėjo iš krašto.

  2014 gegužės mėn. 10 d. 08:11:42

 • Paskutinis laiškas Jos Ekscelencijai

  Redakcija gavo Ariogalos žmonių laišką. Tiesą sakant, ne mums jį rašė. Prezidentei. Mus, redakciją, tik paprašė jį paskelbti visiems. Kad taptume garantu, jog laiškas šįkart pasieks ir Ekscelenciją.

  2014 balandžio mėn. 29 d. 14:38:26

 • Didesnis uždarbis supykdo artimuosius

  Mūsų seneliai be skolų sugebėjo visą gyvenimą nugyventi, nors neturėjo daug, užteko. Jie nemėgo skųstis sunkiu gyvenimu, nes buvo pripratę prie darbo, šis darbas buvo savaime suprantama kasdienybė. O jeigu ir būdavo, kad turėdavo atliekamą pinigėlį, nepuldavo tuojau pat jo leisti, taupydavo, joks pinigas jiems galvos nesusukdavo.

  2014 balandžio mėn. 26 d. 15:11:06

 • Atsakingumo reikia mokyti nuo vaikystės

  Seni žmonės dažnai vadinami bambekliais, mat jiems dažnai užkliūva įvairūs dalykai. Aš ir pati nebe pirmos jaunystės, tačiau esu geranoriška ir be reikalo pykčiu nesisvaidau, tačiau negaliu tylėti, kai kasdien matau elgesį, kurio pateisinti negalima niekaip.

  2014 balandžio mėn. 12 d. 13:37:47

1 2 3 4 5 6
 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis