respublika.lt

2018 gegužės 26, šeštadienis

Vš. pirkimų tarnyba tik vaidina skaidrumąnuotraukos (17)

2017 birželio mėn. 23 d. 09:01:51
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujama Dianos Vilytės, vaidina tokį skaidrumą, kad jau pradeda siautėti. Tarptautiniu mastu. Mat užsimojo bent kiek pritrėkšti Vilniuje prasidėsiantį Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalą. Ir ne bet kaip. Renginio išvakarėse.

 

VPT nurodė, kad Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (ŠPF) nutrauktų sportininkų apgyvendinimo sutartį su viešbučiu „Crowne Plaza Vilnius“. Nors sutartis buvo pasirašyta dar balandžio mėnesį. O kas nepatiko? Kas užkliuvo VPT skaidruoliams? Nepatiko, kad viešbutis - 4 žvaigždučių, o apgyvendinimo kaina - per maža. Nepatiko, kodėl visi 170 sportininkų bus apgyvendinti tame pačiame viešbutyje. O kuo baisi tokia koncentracija? Juk ne džihadistai. Dar nepatiko, kad tame pačiame viešbutyje įsikurs ir pasaulio taurės finalo du biurai. Dar nepatiko, kodėl viešojo pirkimo konkurse buvo sąlyga, kad viešbutis būtų ne daugiau nei 1,5 km nuo Vingio parko, kur vyks penkiakovininkų varžybos. O galiausiai VPT prikibo, kad ŠPF nepatikrino, ar paslaugos teikėjas turi teisę verstis atitinkama veikla! O pats viešbutis irgi tokio dokumento nepateikė.

Sprendžiant iš VPT logikos, viešbutis turi pateikti dokumentą, kad yra viešbutis. ŠPF turi pateikti dokumentą, kad yra ŠPF. Penkiakovininkas turi pateikti dokumentą, kad yra penkiakovininkas. Sportininkas vyras - kad vyras. Moteris - kad moteris. O Vilnius - pateikti dokumentą, kad Vilnius. Štai tada būtų skaidru. Viešbutis įrodytų, kad nėra traktorius. Ir ne oro balionas virš Kyviškių.

Sportininkai turi rungtis varžybose. O prieš startus - turėti VIENODAS sąlygas pailsėti. Tačiau, anot VPT išminčių, vienodos sąlygos, matyt, sportui žalingos. Todėl vienus rungtynių dalyvius, matyt, reikia sukišti į Grigiškių bendrabučius. Kitus - už Riešės, o trečius - į Baltupius. Ypač užsieniečius pasaulio čempionus. Kad privargtų autobusais važiuodami iki Vingio parko. Ar visame Vilniuje ieškodami dviejų po sostinę išmėtytų biurų. Tiek nusiplūktų, kad mūsiškiams sportininkams nesudarytų jokios konkurencijos. Vilnietis vis vien greičiau rastų biurą. Nors ir paslėptą Naujininkuose. Jei VPT tikslas buvo toks, tai taip ir reikėjo parašyti varžybų organizatoriams. Pvz., kaišiojame užsieniečiams pagalius į ratus, kad laimėtų Laura Asadauskaitė.

Tačiau VPT užsimojo prieš ŠPF rimčiau. Ne iš šeimininkės Lietuvos, priimančios svečius, pozicijos. Svetingas lietuvis visada nori sudaryti savo svečiams kuo geriausias sąlygas. Tarkime, pats gal kasdien valgo prasčiau, tačiau svečiui patieks pačius gardžiausius patiekalus. Stengsis kiek įmanydamas. Tad ką siūlo VPT? Lietuvai apsijuokti? Kad užsieniečiai sportininkai grįžę papasakotų, kaip Vilnius juos apgyvendino bendrabučiuose? Už pačią mažiausią kainą? Negi mes iš tikrųjų tokie finansiniai, tiksliau, dvasios vargėtos, kad 4 žvaigždučių viešbutis - per didelė prabanga svečiui. Gal kamarose juos apgyvendinti? Šalia lauko tualetų. Štai tada būtų itin pigu. Pats geriausias kainos ir paslaugos santykis.

Užsieniečiai sportininkai ne tik rungtyniauja, bet ir sužino apie mūsų kraštą daugiau. Kai žmogus gražiai priimamas, jis nori dar kartą atvykti. Tarkime, kaip turistas. Ar bent papasakoti savo įspūdžius apie Lietuvą. Tad kada bus geresni įspūdžiai? Kai sportininkas važiuos iki Vingio parko 10 km, ar tada, kai Vingis bus ranka pasiekiamas? VPT teigia, kad taip buvo pažeistos konkurencijos sąlygos. Bet kas kaltas, jei arti Vingio parko nepristatyta daugiau viešbučių. Nebent urbanistai. Jei renginys vyktų prie Kalnų parko, laimėtų kitas viešbutis. Net vaikai, kai užsimano ledų, bėga prie artimiausio ledų kiosko. Negi irgi pažeidžia kioskų konkurencijos sąlygas.

Kai Lietuvoje vyko Europos krepšinio čempionatas, jam specialiai buvo pastatytos trys didžiulės arenos. Kad valstybė neapsijuoktų. Gal reikėjo nieko nedaryti. Kad būtų pigiau. Pvz., Kaune rengti krepšinio varžybas senojoje Sporto halėje, o sportininkus apgyvendinti Lampėdžių kempinge. Bet taip neatsitiko. Laiku pastatyti arenas buvo valstybinis uždavinys. O šįkart pagailo 4 žvaigždučių. Atrodo, kad VPT konkretaus viešbučio savininkai kažkuo neįtiko. Todėl suirzusi per daug kabinėjasi.

Kai į Lietuvą atvyksta kitų valstybių vadovai, monarchai, juos pasitinka išsipustę politikai. Su žmonomis, aprengtomis garsių dizainerių. Svečiai apgyvendinami pačiuose puikiausiuose apartamentuose. Priėmimai vyksta net Valdovų rūmuose. Ir niekam nekyla mintis svečią pasitikti įsispyrus į šlepetes ir mūvint šortus. O pietus pasiūlyti kokios įmonės dar užsilikusioje valgykloje. Ar papietauti tiesiog ant šaligatvio prie kebabinės. Gal VPT, taip rūpindamasi viešųjų pirkimų skaidrumu, galėtų pranešti, kad pats skaidriausias viešojo pirkimo konkursas yra trys kebabai. Skaidriai vieną nusipirk. Ir skaidriai ant šaligatvio suvalgyk. Piliečiams praeiviams stebint. Štai ir bus išnaikinta korupcija.

VPT argumentas, kad už 4 žvaigždutes mokama per maža kaina, apskritai juokina. Viešbučio savininkai kambarių kainas nustato patys. Jei jiems 2017 m. birželį apsimoka būtent tokia kaina, tai ji, rinkos požiūriu, nėra nei per maža, nei per didelė. Ji tiesiog optimali. Nes joks paslaugos teikėjas, netgi visiškas altruistas, dėl savo klientų neitų į nuostolį.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (17)

 • Tos tarnybos 2017 liepos mėn. 04 d. 12:38:33

  reikalingos ne tik biudzetui siurbti ir siltai gimines idarbinti,bet ir
  "dovanas" isisavinti.

 • o kas sakė 2017 birželio mėn. 30 d. 12:47:19

  kad ši ponia turi gebėjimą mąstyti? Ji net nežino,kas tai yra
  penkiakovė.

 • Nepasiteisinusi 2017 birželio mėn. 26 d. 15:41:56

  kontora,kuri turi būti panaikinta.Lietuvai jokios naudos iš jos.Tai
  siurbėlė ant jos kūno.

 • Niekam nereikalinga 2017 birželio mėn. 24 d. 11:39:18

  kontora ,įsteigta nežinia kam, stengiasi pateisinti savo egzistavimo
  būtinumą, krečia visokias nesąmones.Ją seniai reikėjo panaikinti kaip
  irdaugybę kitų panašaus pobudžio įmituojančias veiklas,kurias
  privalalo irvturi atlikti atatinkamos ministerųjos ir gausybė jose
  įsteigtų departamentų.

 • nukvakimas 2017 birželio mėn. 24 d. 08:58:04

  sena merga - tuo viskas pasakyta.

 • Jonė 2017 birželio mėn. 23 d. 16:36:12

  Na,jau visai nuprotėjo.Apsijuoks Lietuva prieš visą pasaulį.

 • Taip negali testis 2017 birželio mėn. 23 d. 16:00:21

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testis 2017 birželio mėn. 23 d. 15:59:47

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testi. 2017 birželio mėn. 23 d. 15:58:56

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testi. 2017 birželio mėn. 23 d. 15:58:43

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testi. 2017 birželio mėn. 23 d. 15:58:29

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testi. 2017 birželio mėn. 23 d. 15:58:11

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • Taip negali testi. 2017 birželio mėn. 23 d. 15:57:17

  Kada vagys nustos šlavę Lietuvos iždą niekas neatsakingas už taupymą
  ir skaidrumą.

 • valdas 2017 birželio mėn. 23 d. 13:46:10

  Kai skaidrumas tarnauja ponui,politikai - tai jau tikraja prasme
  pavirsta,kumeles,ziurkes iskamsa,tenkinanti "anuos"

 • Keršto 2017 birželio mėn. 23 d. 13:29:50

  „Crowne Plaza Vilnius“ akcija.

 • Suvalkiotas 2017 birželio mėn. 23 d. 13:06:31

  Senas produktas praranda savo vertę, na o kai kurios pagyvenusios
  panelės praranda normalaus mąstymo galimybę...

 • Faktas 2017 birželio mėn. 23 d. 12:35:40

  Bjauri morda

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GAISRINGUMAS: šiuo metu dėl kritulių stokos miškuose labai sausa, o dėl šiltėjančių ir vėjuotų orų miškų gaisringumo rodiklis kasdien didėja vis sparčiau; Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, savaitgalį vyraus antros ir trečios, o vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose, ketvirtos, kai kur penktos klasės miškų gaisringumas.
 • NBA: Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos Rytų konferencijos finalo šeštosiose rungtynėse penktadienį „Cleveland Cavaliers“ komanda namuose 109:99 įveikė „Boston Celtics“ ekipą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3-3.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ką manote apie miestuose kertamus medžius?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +10   +11 C

   +12  +14 C

 

   +12  +13 C

  +24   +25 C

   +25  +26 C

 

   +25   +27 C

     6-12 m/s

    4-9 m/s

 

     4-8 m/s

 

USD - 1.1675 PLN - 4.3090
RUB - 72.4935 CHF - 1.1593
GBP - 0.8754 NOK - 9.4888
reklama
Vėlykė 2018