respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Savaitės mįslė - ar tik Rokas Masiulis nesiruošia tapti Lietuvos „gelbėtoju“?nuotraukos (27)

2018 liepos mėn. 02 d. 08:00:00
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos“ savaitės reiškinys - dvi ministerijas (Energetikos bei Susisiekimo) nuskaidrinęs skaidrusis ministras Rokas Masiulis. Ilgą laiką darbavęsis tyliai, o dabar staiga viešumoje apsireiškęs. Dėl ko? Kodėl? Arba dėl per karšto šios vasaros oro, arba dėl per karšto kito pavasario noro. Gal ir R.Masiulis ima ruoštis šalies prezidento rinkimams. Tik laikas parodys, ar tai tiesa.

 

Artėjant šalies prezidento rinkimams, įvyksiantiems 2019 m. gegužę, sulauksime ir naujų „gelbėtojų“. Jie, kaip itin principingi Pilypai, ims šokinėti iš kanapių. Gal net priešpaskutinę minutę. Tačiau toliaregiškesni veikėjai, netikintys atsitiktine fortūna, pradeda kuo anksčiau kalti ir įkalti į žmonių pasąmonę savo reitingus. Sudėlioti saugiklius bei akcentus. Tad šią savaitę visiškai neatsitiktinai apie galimai ištaškytus pinigus Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prabilo ne laikinasis direkcijos vadovas, bet pats susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Naujas Lietuvos gelbėtojas iš dešiniųjų stovyklos? Pagyvensime ir pamatysime. Bet, anot Rasos Juknevičienės sparnuotosios frazės, minčių kyla visokių.

Tebūnie šviesa!

R.Masiulis su žinia, jog Automobilių kelių direkcija GALIMAI ištaškė apie 20 mln. Eur, šią savaitę skriete praskriejo per žiniasklaidos priemones. Nors GALIMAI dar nereiškia, jog TIKRAI. Ir šiaip tokias naujienas, kai kalbantis nėra visiškai įsitikinęs, paprastai pranešinėja ne ministrai, bet specialiosios tarnybos. Pradėdamos tyrimą. Informacija būna minimali, kad nepakenktų tyrimui. O šįkart kalbėta toli gražu ne lakoniškai. Vos ne visa ministro darbinė biografija priminta. Darbas ne tik Susisiekimo, bet ir Energetikos ministerijoje. Kodėl tiek plėstasi? Matyt, R.Masiulio papozavimas prieš vaizdo kameras turėjo kiek kitokį tikslą. Pateikti pilietį R.Masiulį kaip Lietuvos gelbėtoją. Heraklį. Paeiliui išmėžiantį visas Augėjo arklides. Energetikos sektoriuje, kai 2014-2016 m. vadovavo Energetikos ministerijai. O nuo 2016 m. iki dabar gelbėtojas - valytuvas valo šalies susisiekimo sektorių.

Piliečiai visada užkimba už iššvaistytų milijonų. Maždaug taip - „Oi, kiek daug! Kur tiek pinigų dės? Niekšai! Vagys! Geriau pensijas padidintų”. Užkibo ir šįkart. Žvilgsniai sufokusuoti. Piliečiai gauna žinią, tiesą sakant, visiškai nenaują, paprastai pranešamą ne ministro, jog Lietuvoje vis dar pasitaiko korumpuotų ar tiesiog užsistovėjusių, blogai funkcionuojančių sektorių. Slūgso. Liula. Nesikeičia. Beveik nesislėpdami korumpuojasi. Tampa partijų šėryklomis. O tada, susipraskite piliečiai, pasirodo nepartinis valytuvas R.Masiulis. Ir, pasiraitojęs rankoves, puola kovoti su liūnu. Uždaro partines šėryklas. Atleidžia nepatikimus darbuotojus. Atsiveda skaidrių, perspektyvių darbuotojų. Liūno nelieka. Tamsumos prašalintos. Tebūnie šviesa! Taip, tai JIS, JIS vienatinis, išvalė energetikos sektorių. Dabar tas sektorius toks skaidrus, kad net atominę gal dar po kelių dešimtmečių pagaliau uždarys. Tačiau, kiek prisimenu, gerai dirbo ir R.Masiulio pirmtakas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Nei tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius, nei prezidentė juo nesiskundė. Prezidentė asmeniškai prašė jį likti ministrų kabinete. Tačiau kam veltis į smulkmenas? Gelbėtojas turi būti tik vienas. R.Masiulis.

Teesie tiesa!

Kodėl galvoju, kad šios savaitės R.Masiulio viešieji apsireiškimai metodiškai apgalvoti, toliaregiški bei giliamintijantys? Nes R.Masiulis neužsiminė apie savo karjerą „Klaipėdos naftoje“, kuriai vadovavo nuo 2010 m. Būtent AB „Klaipėdos nafta“ buvo atsakinga už Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGDT) projekto įgyvendinimą. Už šį projektą R.Masiulis buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi. Tačiau būtent apie karjerą Klaipėdoje dabartinis susisiekimo ministras neužsiminė. Jokių deja vu. Netinkamas laikas. Ne tas fonas. Nes nuomos mokesčio už šį terminalą jau neatlaiko net toks verslo gigantas kaip „Achema“. Jei palygintume, kiek Lietuva kasmet sumoka norvegams už SGDT nuomą, 20 mln. Eur, galimai ištaškytų Automobilių kelių direkcijoje, būtų visiška smulkmė. Nes vien „Klaipėdos nafta“ kasmet užmoka apie 55,7 mln. Eur už „Independence“ nuomą. Neskaitant kitų vartotojų. Tad bet koks viešųjų ryšių specialistas pasakys, jog verčiau tų milijoninių sumų viešai nelyginti.

Aušros filtras bei centrifūga

Kodėl galvoju, jog R.Masiulis ruošiamas į prezidentus? Nes dešiniųjų pusėje - visiška sumaištis. Galimą kandidatą Vygaudą Ušacką atkakliai kapoja Žygimantas Pavilionis. Ir kuo dažniau kapos kolegos kuodą, tuo dažniau abu atrodys piliečiams juokingi. O kas tampa juokingu, tas šalies prezidentu jau netaps. Reikia solidaus. Ramaus. Korektiško. Dešiniųjų pusėje kol kas šmėkščioja tik vienas ramus. Tai ramusis Gitanas Nausėda. Jei šalia G.Nausėdos ketinama pastatyti daugiau kandidatų, tai dabar pats laikas pradėti viešintis. Sprendžiant iš visuomenės nuomonės apklausų, visuomenė R.Masiulio nėra pakankamai įsidėmėjusi. Įsidėmėjo vieną Masiulį, bet kitą. Tad per laiką, likusį iki šalies prezidento rinkimų, bet koks mažiau žinomas pretendentas turėtų gerokai viešai pašmėkščioti. Kad piliečiai vardus, titulus bei nuopelnus atskirtų. Juk ne visi yra Aušra Maldeikienė.

Tiesą sakant, visiems jau žinomiems ar tik intuityviai nujaučiamiems kandidatams į prezidentus labai nepasisekė, kad rinkimuose dalyvaus ekonomistė A.Maldeikienė. Ypač nepasiseks ekonomistams, įskaitant ir pačią A.Maldeikienę. Nes ekonomistai visada atstovauja skirtingiems požiūriams į ekonomiką. Ir visada stengiasi įrodyti, jog kitas ekonomistas - kvailys. Taip netyčia visi ekonomistai tampa prieš visuomenę kvailiais. Ir visuomenė pagalvos - ai, jau turėjome ekonomistę Dalią Grybauskaitę. Gal pakaks? Ieškokime ko nors naujesnio.

O kas gali būti naujesnio STT išgąsdintų politinių partijų padangėje? Kažkas itin skaidraus. Kaip Svarovskio kristalas. Pvz., skaidrus humanitaras. Skaidrus filosofas. Tad R.Masiulis, jeigu tikrai ruošiasi kandidatuoti, matyt, taiko į tą skaidrumo skalę. Kurioje gali išsitekti ne tik skaidrus humanitaras, bet ir dvi ministerijas nuskaidrinęs nepartinis. Per gerą pusmetį profesionalių įvaizdininkų mitologizuotas. Aišku, tai tik prielaidos, nes tik itin gabūs įvaizdininkai pakeltų R.Masiulio reitingus iki Sauliaus Skvernelio ar Visvaldo Matijošaičio. Bet svajoti nedraudžiama jokiam potencialiam kandidatui. O jų bus daug. Nes kaskart prieš prezidento rinkimus jų vis būna daugiau. Pirmąjį atkurtos valstybės prezidentą rinkome tik iš dviejų kandidatų, o 2014 m. - jau iš septynių. Nes iš pradžių lietuviai dar buvo įsitikinę, kad prezidentu gali tapti tik pačios iškiliausios asmenybės. Aiman, dabar taip nemano. S.Daukanto aikštė pati nuleido kartelę ant žemės. Dabar lietuviai galvoja - nieko čia ypatingo. Ypač jei kalbi angliškai. Patarėjais apsistatyti ir aš mokėčiau. Pasibarti, piliečius per šventes pasveikinti - taip pat. Tad kodėl nepabandžius? Juk niekas per galvą neduos.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (27)

 • muzikas 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:02:13

  ,,,ir as noreciau buti gelbetoju,deja,,,as zinau tik viena gelbetoja - tai
  DIEVAS,,,,, visi kiti tik zmones,pinigai -milijonai,padeti uzsienio
  bankuose-tp nepades,eurai tp nepades,,,,,

 • pastebėjimas 2018 rugpjūčio mėn. 03 d. 22:51:51

  Panašu,kad vad.žunalistai norėdami atkreipti skaitytojų dėmesį
  parašo iš lubų apie kokį nors pramanymą ir stebi"užkibo"skaitytojai
  ar ne.Jeigu užkibo vysto temą,manipuliuoja ...

 • von 2018 liepos mėn. 07 d. 12:31:36

  von tokius kandidatus

 • AUTOREI 2018 liepos mėn. 06 d. 22:34:41

  Dar ir „ant Lietuvos” pasitaiko sūnų iš nepaprastai garbingų
  šeimų, ir, nežiūrint aplinkybių, nepadarančių savo Tėveliams
  gėdos. Pasidomėkite. Be išankstinio nusistatymo. Gal pravers?

 • masiulis 2018 liepos mėn. 04 d. 12:29:58

  zmogus kiaules akimis.

 • Nuomonė 2018 liepos mėn. 03 d. 22:12:11

  Žurnalistė Olava ,pasitelkdama jumorą ,kaip visada - į dešimtuką !
  Ačiū už straipsnį !
  Visi Masiuliai ( yra dar trečias) buvo ir yra mylimi valdžios elito .
  Reiškia yra už ką !

 • ot taip 2018 liepos mėn. 03 d. 19:30:35

  Masiulis suskaiciavo, kad Keliu direkcija "nuskuto" apie 20 mln eur, tai
  gal jis paskaiciuoti, kiek "nudujino" SGD terminalas. Tikriausiai sieks 200
  mln eur.

 • FFFFF 2018 liepos mėn. 03 d. 09:19:16

  Aš už R. Masiulį.

 • chachacha 2018 liepos mėn. 02 d. 14:05:56

  oho koks bereciu sujudimas!

 • Reziume 2018 liepos mėn. 02 d. 13:27:11

  o Dočys, kaip jau įprasta, nusišneka. Nebūtų Dočys...

 • Jo 2018 liepos mėn. 02 d. 13:21:43

  Masiulis butu Grybauskaites statytinis.Masiulis priklauso tulpės paštui .

 • Jons 2018 liepos mėn. 02 d. 13:08:45

  Pats neskaidriausias prezidentes liokajus ,nu uz dujas tai jam kalejime
  sedeti...

 • Vytautas 2018 liepos mėn. 02 d. 13:00:43

  ačiū, Olava už puikų straipsnį, aš manau, kad "ponia"su "dėdule"
  būtinai , stums ROKUTĮ, nes atėjus principingam prezidentui, bus
  pareikalauta iš prokuratūros ,pradėti tyrimą, pagal atliktą
  Skardžiaus tyrimą ir medžiagą gulinčią prokuratūros stalčiuose.
  Ponia labai "puikiai"padalino postus visiems "Klaipėdos nafta", net
  "dižiausias"miškinikas, gavo postą.Dega "šiknos" sukčiams.

 • stalino metodais 2018 liepos mėn. 02 d. 12:56:13

  veikia Olava. Stalinas paaiškino kaip reikia paaukštinti žmogų, kuris
  yra šiaip eilinis, tai reikia visus kitus sukalti, kad tie būtų dar
  mažesni. Tai ir kala visus kandidatus išskyrus Skvernelį ir
  Matijošaitį, nes dar ponia nežino kuris tiksliai kandidatuos.

 • Atsimerkite 2018 liepos mėn. 02 d. 12:14:56

  Kodėl kvailinate Tautą,juk šis žmogutis yra didžiosios vagių šutvės
  iždininkas.Didysis kėgėbistinių šakalų žiurkė.,kuri tyliai perkanda
  gerkles pavogdama valstybės turtą ir pasidalindama korumpuotų vagių
  dėdulių ir tulpių kruvinoje puotoje.Neabejoju ,kad jų likimas
  nulemtas,bus galingu Dievo Teismu.Lietuvoje teisėsauga irgi kgbistinė,tai
  ji snaudžia ir neliečia savų vagių.

 • Na 2018 liepos mėn. 02 d. 11:49:07

  Olava kaip visada su doze sveiko šaržo. Abu ponai Masiuliai įtartinai
  sukti,tai rodo jų praktinė veikla. Valdžiagyviai visokeriopai remia
  savus, todėl savi pastoviai prie lovio. Dabar jau prasideda runkelių
  durninimo kompanija, kad išlikti valdžioje.

 • Dočys 2018 liepos mėn. 02 d. 11:41:31

  ,,Respublikai" pats skaidriausias kandidatas yra Juozaitis! Garai, kad tik
  ,,Respublikai!

 • kubiloidas 2018 liepos mėn. 02 d. 11:37:57

  Ačiū straipsnio autorei.Tiesiai į dešimtuką.

 • valdas 2018 liepos mėn. 02 d. 11:11:58

  Tai musmires parankinis,lietuviskasis berija,graziais
  lozungais,prisidenginedamas dabaigineja ko nespejo isvogt buve kgb-istai,gi
  dar na viskas isvezta ir isvogta,o ir bandoma slept nusikaltimus ir
  ateityje uztikrint ju "teisetuma" ,priziurint is auksciau...

 • r. 2018 liepos mėn. 02 d. 10:56:20

  Laikas šitam ministrėliui pradėti dirbti, o ne švaistyti
  profesionaliems įvaizdininkams.

 • XXXL 2018 liepos mėn. 02 d. 10:21:08

  Jo vieta Lukiškėse, o ne "Daukantynėje". SISTEMA dar ne vieną tokį
  kandidatą pametės, norėdama sujaukti ir taip jau sujauktą čia likusių
  "Klausimėlio" herojų smegeninę...

 • itarti galima, 2018 liepos mėn. 02 d. 10:16:16

  nes turbut vieninteli is buvusiu ministru ,prezidente paliko
  ''valstieciams''.Nenorekime tokio prezidento.

 • tiek 2018 liepos mėn. 02 d. 10:14:38

  Tai kad "Rukutis" labai "skaidriai" įvykdė antrą pagal apimtį po
  kabyliaus..... (Ignalinos AE "skaidrus' PRIEŠLAIKINIS DARBO SUSTABDYMAS
  LAIKINAS ,savaime suprantama:( ....... milijardinius nuostolius
  tebenešančią "skaidrią" išdujinimo laivo aferą,nuo kurios
  nepatenkinti stena ir jau kelia konkrečius reikalavimus valstybės
  "obščiaką"kontroliuojantiems "Achemos" akcininkai - milijonieriai,jau
  nekalbant apie milijonus likusių "už borto " be jokių išmokų iš
  ofšorų eilinių rinkėjų....Taigi - anas ir neafišuojamas jau senai yra
  beveik žinomiausias vienadienis ....tautiečių širdyse ir galvose:)

 • Nl 2018 liepos mėn. 02 d. 09:47:03

  100% balsuočiau!!!!!

 • TikVienaLinija 2018 liepos mėn. 02 d. 09:42:40

  Kitaip bus blogai ir užtampis visokio plaukovelniai..

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis