respublika.lt
 

Prezidentė nori būti žmogumi

2012 kovo mėn. 22 d. 14:13:49
Ferdinandas KAUZONAS, “Respublikos” apžvalgininkas
Prezidentė, jaučiu, ima suprasti, kad ji irgi yra žmogus, o žmogui Dievas leido klysti

Niekad nepatikėsiu, kad FNTT vadų atleidimas virto Palaičio paleistu pavojingu virusu, kuris sukėlė tokią politelito pandemiją, kad valstybės gyvenimas tarsi sustingo vietoje.

Nepatikėsiu ir kad šią politinę krizę sukėlė mūsų ryžtingosios prezidentės neryžtingumas. Gal tik ištempė jo trukmę. Kaip ir nepatikėsiu, kad ta krizė, ta politelito pandemija, buvo sukelta specialiai, kad joje būtų nugramzdinti šilumos ir margučiais dar netapusių vištų kiaušinių pabrangimai.

Ir Palaitis, ir buvę FNTT vadai, ir prezidentė, ir net vištų kiaušiniai čia niekuo dėti, arba, kaip pasakytų viena kalbos klasikė, visi jie, čia išvardytieji, yra visai „ne prie ko“.

Bijau, kad didžiausias politinės krizės kaltininkas yra prie konservatorių ir prie liberalcentristų grėsmingais žingsniais besiartinantys Seimo rinkimai, nieko gero abiem partijoms nežadantys. Todėl konfliktui užsiliepsnoti būtų pakakę ir vištų kiaušinių, bet Palaitis buvo anksčiau. Abiejų partijų oratorių varžytuvės, viešuomenei matant, girdint ar skaitant, pasiekė tokį lygį, kad jeigu Harvardo universitetas turėtų Demagogijos fakultetą, niekas nesuabejotų, kad Razma ir Juknevičienė yra baigę harvardus, o Čaplikas - dar ir su pagyrimu (už unikaliąsias oratorines intonacijas). Palaitis - ne. Daugių daugiausia - Šnieriškių proftechninę autoatsakovų mokyklą: „Aš viską padariau teisėtai ir teisingai. Aš nematau reikalo atsistatydinti“.

Na, pasakykite man, kodėl, pavyzdžiui, konservatoriams taip nedviprasmiškai reikėjo įsivelti į konfliktą su prezidente, turinčia tokį tautos pasitikėjimą! Net ypatinga tolerancija iki šiol iš konservatorių išsiskyrusi Irena Degutienė garsiai ir viešai drįso nusivilti kai kuriais prezidentės žingsniais. Ir tai vyksta likus vos pusmečiui iki rinkimų! Taip nebūna. Juk tokia partija šiandienėje Lietuvoje pasmerkta. Tai kodėl taip rizikuoja konservatoriai? Patyrę politikos vilkai drįsta kėsintis į šitokią tautos meilę, reiškiamą prezidentei? Taigi tauta tiesiog nušluos juos nuo žemės paviršiaus.

Tai, matyt, konservatoriai žino, kad nenušluos. Iš kur toks jų žinojimas? Nebent turi bombą? Kito varianto nerandu. Bet tokią bombą, kuri kiaurai aptaškytų prezidentės reitingus. Pavyzdžiui, turi ką nors įspūdinga iš jos asmeninio gyvenimo? Arba, tarkime, jiems pavyko „Snoro“ bankroto istorijoje aptikti ryškų prezidentės pėdsaką. Ir dar su konkrečia milijonų ar miljardų suma, kurią dėl to pėdsako jau turėjo ar turės pakloti valstybė. Tai, žinoma, padarytų įspūdį verkiančiai tautai. Ir jau tuomet konservatorių pasišiaušimo prieš prezidentę minusas per rinkimus tikrai virstų triuškinančiu pliusu.

Iš kur tas konservatorių skubėjimas, iš kur noras ankstinti Seimo rinkimus? O jeigu bombą kas nors netyčia susprogdins pirma laiko ir iki rinkimų prezidentės komanda dar suspės tuos reitingus numazgoti ir išdžiovinti? Tegu jau tuomet ir rinkimai įvyksta pirma laiko.

O liberalcentristai - kokio velnio sukilo prieš konservatorius, vyresniuosius brolius koalicijoje? Jiems per ilga kadencija? Pavargo? Nusibodo? O gal kad nuo Kubiliaus apgintų Palaitį, atleidusį iš darbo FNTT vadus? Nebūkim naivūs. Ir buvę FNTT vadai, ir Palaitis čia niekuo dėti, arba, kaip sako klasikė, „ne prie ko“. Rinkimai ant nosies - štai kas yra „prie ko“. Rinkimai, kuriuose liberalcentristams nematyti jokių prošvaisčių. Po rinkimų jie tiesiog gali dingti iš Lietuvos politinio žemėlapio. Tai kodėl nesukurti konflikto su šioje kadencijoje tautą taip skriaudusiais konservatoriais? Juk tautos priešo priešas - tautos draugas. Raiti ant neapykantos tautos nemylimiems konservatoriams pirmyn į pergalę?

O kodėl, sakykite, liberalcentristams nepasinaudoti dar ir prezidentės prielankumu? Jeigu tauta taip tiki prezidente, o prezidentė - liberalcentristais, tai automatiškai tauta irgi tiki liberalcentristais? Prezidentės, tautos geriausios draugės, geriausi draugai liberalcentristai - geriausi tautos draugai? Raiti ant meilės prezidentei pirmyn į pergalę?

O jeigu Palaitis būtų atsistatydinęs ne dabar, kai prezidentė išsiderėjo jo atsistatydinimą, o tada, kai Kubilius pateikė prezidentei jo atstatydinimo popierius? Ir iškart po to, kai prezidentė atsisakė tenkinti premjero teikimą atleisti, Palaitis tik švyst atsistatydinimo pareiškimą - prezidentė pripažįsta, kad aš teisus, o aš vardan santarvės valstybėje išeinu. Tai kaip tauta galėtų tokiu žmogumi nesusižavėti. Gal kokį mandatą partija „susiubagautų“ į Seimą. Bet kad Palaitis taip pasielgtų, matyt, reikėjo, kad jų partijoje būtų ne tik pavardžių, bet ir galvų.

Tačiau turėtume pripažinti, kad šita mūsų politelito pandemija, šitos politinėmis orgijomis virtusios Harvardo demagogų varžytuvės, sustabdžiusios valstybės gyvenimą, turėjo ir teigiamų aspektų. Prezidentė pirmąkart prisipažino klydusi! Ir net ištaisė savo klaidą - leido Palaičiui atsistatydinti. Tiesa, klaidos pripažinimas ir jos taisymas buvo įforminti kaip prezidentės diplomatijos laimėjimas. Bala nematė - tebūnie. Juolab kad jos diplomatijos laimėjimų tiesiogiai prezidentės kuruojamoje užsienio politikoje lyg irgi nepastebime.

Kad ir taip įformintu prezidentės prisipažinimu, manau, galėtume džiaugtis dar ir todėl, kad anksčiau jos išpažintas bekompromisiškumas, neklystamumas, kieta ranka, galvų kapojimas yra sukūrę specifinę aplinką, kurioje kiekvienas atsitiktinis degtukas gali įžiebti panašios politinės įtampos židinius.

Prezidentė, jaučiu, ima suprasti, kad ji irgi yra žmogus, o žmogui Dievas leido klysti. Neklystantys šiais laikais būna tik du prezidentai (Rusijos ir Baltarusijos) ir du poligrafai (Lietuvos).

Vakar vidaus reikalų ministras R.Palaitis pagaliau žengė konservatorių ilgai lauktą ir skatintą žingsnį - premjerui Andriui Kubiliui įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Vietoj jo ministerijai laikinai vadovauti siūloma sveikatos apsaugos ministrui Raimondui Šukiui, kuris anksčiau yra vadovavęs ir Vidaus reikalų ministerijai.

×
-->
Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar baltų religinė bendrija „Romuva“ turėtų gauti valstybinį pripažinimą?

balsuoti rezultatai

Ar šiandiena pavyktų atkartoti Baltijos kelią?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +21 C

 +15 +17 C

 

 +15 +16 C

+25 +29 C

 +23 +24 C

 

 +20 +23 C

0-4 m/s

 0-3 m/s

 

0-2 m/s

 

reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis