Jei imate „paskolas“, bent neįkliūkitenuotraukos (19)

2018 balandžio mėn. 23 d. 07:43:03 Perskaitė 4327

Keturių politikų ir koncerno „MG Baltic“ buvusio viceprezidento korupcinė byla perduota teismui. Šimtinė tomų. Vos ne po dvejų metų.

 

Pavardės seniai žinomos. Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis, Vytautas Gapšys, Raimondas Kurlianskis. Duotų ir eurais paimtų pinigų sumos taip pat seniai žinomos. 106 000; 27 000; 15 000; 8 000. Prokuratūra nustatė, jog Lietuvoje gyvena filantropas, tobulesnis už Džordžą Sorosą (George Soros). Aiman, pražiopsotas vietinių mokslininkų, gavusių G.Soroso paramą. Tačiau pastebėtas politikų. Jei tikėsime prokurorais, R.Kurlianskis buvo taip aptekęs asmeniniais pinigais, kad, matyt, tik su žmona pasitaręs, mielai jais dalijosi su politikais. O šie, kaip dabar aiškina jau atkutęs, gynybai pasiruošęs E.Masiulis, ėmė iš R.Kurlianskio draugiškas paskolas.

Gynyba yra tam, kad gintųsi. Kaltinimas - kad kaltintų valstybės vardu. Teismai su visomis pakopomis yra tam, kad nustatytų tiesą. Kaip rodo Darbo partijos byla, tiesa bus nustatinėjama ne vienus metus. Maždaug taip. Medžiotojas safaryje nušauna liūtą. O tada 4-5 metus nušauto liūto dvėselieną po savaną, krūmokšnius valkioja. Kai liūto kailis galutinai nuo valkiojimo kaitrioje saulėje nutriūšta, teismas nusprendžia, jog liūtas gal ir liūtas, bet nepanašus į liūtą. Toks nutriušęs, kad veikiau primena peraugusį katiną. Kol vyks labai ilga liūto transformacija į jaukų, visiškai nekaltą katiną, proceso dalyviai tiesiog mirs iš nuobodulio. Piliečiai pinigų brendžio dėžutėje istoriją galutinai pamirš. Nuo politikos nutolusieji ims painioti R.Kurlianskį su G.Steponavičiumi. Paskleis žinią, jog Gapšys davė, Kurlianskis ėmė, o Steponavičius skaičiavo. Vienintėlis optimizmo teikiantis faktas - teisiamųjų suole nėra nė vienos moters. Joks teisiamasis nepuls gimdyti, neslaugys sergančio naujagimio. Jokiam prokuroro sujaudintam teisiamajam, pvz., Eligijui, negrės persileidimas. Tai reiškia, jog teisminis bylos nagrinėjimas užtruks gal net ne penkmetį. Gal net šiek tiek trumpiau. Ir nė vienas, kaip Lietuvoje įprasta, nesės. Tačiau, jei apskaičiuotume teisėjų kolegijos, teismo sekretorės, valstybės kaltintojo darbo valandos įkainius, teismų salių apšvietimo, apšildymo ir t.t. kaštus, valstybė vien dėl šios politikų bylos praranda didžiules sumas. Teisiamieji sumoka tik advokatams. O kitas metų metus besitęsiančių politinės korupcijos bylų išlaidas apmoka mokesčių mokėtojai. Būtent mes užmokėjome už Darbo partijos klystkelius. Būtent mes dabar ne vienus metus mokėsime už E.Masiulio klystkelius ar ne klystkelius. Nes tiesą nustatys tik teismas. Tačiau teisiamieji politikai jau vien todėl prieš visuomenę kalti, kad priverčia piliečius užmokėti už jų teisminio nagrinėjimo procesus. Už visus bylų vilkinimus, netikėtus apsirgimus sloga ar posėdžių laiko supainiojimus. Jie kalti vien todėl, kad įvelia visuomenę į aiškinimųsi, išsisukinėjimo purvelį. Kalti, kad taip nusirito. Kad jau nematome švarios politikos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net