respublika.lt

2018 rugpjūčio 20, pirmadienis

Z.Vaišvila: Ar tai pagarba moterims?nuotraukos (23)

2018 birželio mėn. 11 d. 10:27:42

Šią savaitę nuo politinių–korupcinių debatų įkaitęs Lietuvos Seimas priverstinai pailsėjo, o tarp susirašinėjimo su Eligijumi Masiuliu laiškų ir VSD pažymų besiblaškanti bei akivaizdžiai akistatų su Lietuvos piliečiais vengianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė atgaivos – birželio 6-9 d. Vilniuje vyko Moterų Politikos Lyderių (angliškai - WPL) aukščiausio lygio susitikimas („summit“) „Pats laikas! 100 priežasčių veikti!“ Seimas užtikrino vertimą į prancūzų, lietuvių, ispanų ir net rusų kalbas.

 

Apie 400 viešnių priiminėjo Lietuvos Seimas, patronuojamas Lietuvos prezidentės ir padedamas Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo bei užsienio reikalų ministerijų. Kokia renginio prasmė, kiek už jį reikia mokėti mokesčių mokėtojų pinigų ir kodėl? Būtų malonu, jei Lietuvos mokesčių mokėtojai žinotų savo skaičius. Susivokti gali padėti ir renginio darbotvarkė bei skambių pranešimų pavadinimai. Turinys, manau, antraeilis klausimas. Svarbiausia – forma ir skambesys.

Birželio 6 d. oficialiuose renginio viešbučiuose vyko dalyvių registracija. Pagrindinis viešbutis – Kempinskio Katedros aikštės viešbutis Vilniuje. Kažkada Eugenijus Maldeikis neteko Lietuvos ekonomikos ministro pareigų dėl nakvynės Maskvos Kempinskio viešbutyje. Tada skambėjo kaltinimas, kad mūsų ministras nemokamai miegojo mafijos viešbutyje Maskvoje.

19-21 val. Apie 400 viešnių Valdovų rūmuose priėmė Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Birželio 7 d. 9-9.30 val. Seimo plenarinių posėdžių salėje „summit“ pradėjo Lietuvos Seimo pirmininkas V. Pranckietis ir WPL prezidentė S. Koch-Mehrin.

9.30-9.45 pagrindinį pranešimą „Pats laikas! Moterys keičia pasaulį!” skaitė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, video sveikinimą atsiuntė JT Generalinis sekretorius A. Guterres.

9.45-10.15 WPL apdovanojimais apdovanotos Latvijos eks-prezidentė V. Vike-Freiberga ir eks-premjerė L. Straujuma, San Tomės ir Prinsipės eks-premjerės M. das Neves ir M. do Carmo Silveira, dalyvaujant 2017 m. apdovanotosioms: mums pažįstamai D. Grybauskaitei, kuri yra dar ir Moterų pasaulio lyderių tarybos pirmininkė, Maltos prezidentei M.-L. Coleiro Preca, Kosovo eks-prezidentei A. Jahjaga, Bermudų eks-premjerėms J. Smith ir P. Cox, N. Zelandijos eks-premjerei H. Clark.

10.25-11.00 Šeimyninė fotonuotrauka.

10.25-11.00 Kavos pertraukėlė ir V. Pranckiečio, S. Koch-Mehrin spaudos konferencija.

11.00-11.15 N.Zelandijos eks-premjerės ir JT Vystymo programos eks-administratorės H.Clark pranešimas „Pats laikas! Inovacijos įsiterpimui!” ir JAV transporto sekretorės E. Clark video sveikinimas „Pats laikas!”

11.15-12.15 Plenarinė sesija „Visaapimanti technologija bendrai ateičiai kurti“. Pranešėjos: Ruandos genderizmo ir šeimos skatinimo ministrė E.Nyirasafari, Kinijos parlamentarė ir Kinijos moterų federacijos sekretoriato narė Y.Liu, Airijos parlamentarė M.C. Kennedy, JAV Korporatyvių ir vyriausybės ryšių vadovė L.Taylor, Binance labdaros fondo vadovė H.Hai.

12.15-12.20 „Pats laikas! - Islandijos stilius” – Islandijos Genderizmo lygybės ambasadorės K.Arnadottir pranešimas ir Islandijos premjerės K.Jakobsdottir video sveikinimas.

12.20-13.40 Pietūs Lietuvos Laisvės gynėjų galerijoje. Pietų, kuriuos finansavo Europos Genderizmo lygybės institutas, metu pastabas skaitė Italijos Senato eks-viceprezidentė L. Lonzilotta ir Europos genderizmo lygybės instituto direktorė V. Langbakk.

13.40-13.50 Švedijos užsienio reikalų ministrės M. Wallstrom video sveikinimas ir Švedijos JT Generalinio sekretoriaus vyr. patarėjos A.M. Menendez Perez pranešimas „Įsivaizduokime – visi žmonės gyvena taikoje“.

13.50-15.00 Plenarinė sesija „Naujos grėsmės reikalauja naujos lyderystės“. Pranešimus skaitė: Panamos viceprezidentė ir užsienio reikalų ministrė I. De Saint Malo De Alvadoro, Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Ukrainos premjero pavaduotoja europinei ir euro-atlantinei integracijai I.Klympush-Tsintsadze, Pakistano parlamento senatorė M.T. Roghani, Pietų Sudano parlamento senatorė M.Martin, Greenpeace vykdančioji direktorė J.Morgan. Pirmininkavo mūsų garsioji Raimonda Murmokaitė iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos.

15.00-15.05 Speciali Japonijos teisingumo ministrės Y.Kamikawa kalba: „Pats laikas!”

15.05-15.35 Kavos pertraukėlė.

15.05-15.10 WPL ambasadorių šeimyninė fotografija.

15.35-17.35 Sesijos konkrečioms politikos sritims:

1. Kokie yra genderizmui palankių parlamentų pranašumai?

2. Sveikos moterys veda į sveikas ekonomikas: įdiegimas globaliu mastu.

3. Pinigai ir mentorininkystė: Kaip gali politikai ir finansininkai susiburti į komandas moterų ekonominiam įgalinimui?

4. Koalicijų ir moterų asociacijų kūrimas įstatymų leidimo darbotvarkėms kurti (apmokymas).

5. Genderizmo finansavimas.

6. Socialinių tinklų apmokymas: Lygis I (drauge su Facebook)

17.35-18.05 GIRL2LEADER (WPL programa, kad įtraukti į politiką daugiau mergaičių siekiant pakeisti lyderius vyrus į mergaites ir moteris, kurios vadovautų pasauliui smeginimis ir širdimis – bent taip ši programa pristatoma, ZV pastaba): „Pats laikas veikti!“ Renginys vyko a.a. Sąjūdžio žmogaus signataro prof. Kazimiero Antanavičiaus auditorijoje Seime.

18.30-21.00 Kultūrinė vakarienė Prezidento Rūmuose. 400 viešnių pasikvietė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė.

Birželio 8 d. Plenarinė sesija Lietuvos Seime:

08.30-08.45 Video sveikinimai iš ES eurokomisarių E. Bienkowska (vidaus rinka, pramonė ir įmonių veikla) ir V. Jourova (teisingumas, vartojimas ir genderinė lygybė), Keiptauno merės P. De Lille, Škotijos pirmosios ministrės N.Sturgeon, JAV eks-ambasadorės JT S.Power, ir net pačios Hillary Clinton rašytinis sveikinimas.

08.45-08-55 Programinis Maltos prezidentės M.-L. Coleiro Preca pranešimas: „Pats laikas! GIRL2LEADER turi pakeisti pasaulį".

08.55-09.15 „GIRL2LEADER: vadovauk kaip mergaitė“ – neformalus interviu su M.-L. Coleiro Preca ir kitomis atrinktomis GIRL2LEADER delegatėmis apie jaunų moterų lyderystės svarbą.

09.15-09.25 Programinis Rumunijos vicepremjerės strateginei partnerystei įdiegti A. Birchall pranešimas: „Pats laikas! Globalizacija ir identitetas".

09.25-10.25 Plenarinė sesija „Laivė yra prigimtinė moters teisė“. Pranešėjos: Europos Investicinio Fondo Generalinė sekretorė M.Leander, Haičio moterų ir moterų teisių ministrė E.Innocent, Izraelio Kneseto narė M.Rozin, EP narė mūsų šaunioji Lietuvos Vilija Blinkevičiūtė – EP Moterų teisių ir genderinės lygybės komiteto pirmininkė ir net WPL ambasadorė. Pirmininkavo Moterų diskriminacijos eliminavimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė.

10.25-11.00 Kavos pertraukėlė.

11.00-11.30 Pokalbis apie moteris ir politinės lyderystės atgimimą. Pranešėjos: Bermudų eks-premjerė J. Smith, Šv. Tomo ir Principės eks-premjerė M. Zde Carmo Silveira, Kosovo eks-prezidentė A.Jahjaga.

11.30-12.30 Plenarinė sesija „Pasitikėjimas ir lyderystė“. Pranešėjos: Latvijos eks-prezidentė V. Vike-Freiberga, Kamerūno Nacionalinės asamblėjos pirmininko pavaduotoja E. Monjowa Lifaka, Prancūzijos parlamento narė Delphine O., Filipinų Atstovų Rūmų narė R.M. „Baby“ J. Arenas, JAV Politikos metrikos vadovaujančioji partnerė A. Ay. Pirmininkavo Moterų pasaulio lyderių tarybos generalinė sekretorė L.Lisswood.

12.30-14.00 Pietūs Lietuvos Laisvės gynėjų galerijoje. Pietų, kuriuos finansavo Western Union, metu pastabas skaitė WPL prezidentė S. Koch-Mehrin, Lietuvos Seimo narė Aušrinė Armonaitė ir Western Union departamento direktorė C. Mac Ewan.

14.00-16.00 Sesijos dėl konkrečių politikos sričių:

1. Skaitmeninimas: galimybės ir pavojai mergaitėms ir berniukams.

2. Lygios teisės į motinos sveikatos priežiūrą ES: pasiekiamas tikslas – darykime poveikį dabar!

3. Moterys: galinga jėga užkirsti kelią ir pasipriešinti šiurkščiam ekstremizmui.

4. Moters vieta politikoje.

5. Socialinių tinklų apmokymas: Lygis II (drauge su Facebook)

16.00-16.20 „Pats laikas paritetui“. Pranešėjos: Irano viceprezidentė moterų ir šeimos klausimais M.Ebterak, Lietuvos švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, Europos Genderizmo lygybės instituto direktorė Virginija Langbakk. Pirmininkavo The Guardian`s public leaders redaktorė J. Dudman.

16.20-16.30 Baigiamosios pastabos. WPL valdybos pirmininkė H.B.Kristjansdottir.

16.30-18.30 Nacionalinių delegacijų vadovių pareiškimai. Pirmininkauja Lietuvos seimo pirmininkas V. Pranckietis.

18.30-19.30 Atsisveikinimo priėmimas M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje. 400 viešnių priėmė Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Birželio 9 d. 9.00-14.00 val. Ekskusija viešnioms su gidėmis į Trakų pilį.

Turiningai praleidus prailgintą savaitgalį galima skirstytis namo atsakingiems darbams.

Lietuvos Prezidentės laukia sudėtingi paskutinieji jos darbo metai.

Tik man sunku suprasti, ką galima per penkias minutes dalykiškai paskaityti? Matyt, tik tokias abstrakcijas, kurių suvokti nereikia. Jas kaip religiją – arba priimi, arba ne. Tuo labiau, kad genderizmo ideologinių tvirtovių atstovės buvo kiekvienoje, pavadinkime, diskusijos patalpoje. Net per pietų metą.

Labai gerbiu moteris. Todėl, kad jos moterys. Man tai savaime aišku, tai manyje nuo vaikystės.

Tokie „aukščiausio lygio“ renginiai mano pagarbos moterims nepadidina, nes tai – tuštybė ir forma be turinio. O tuštybė negali tapti norma.

Dėl pagarbos moterims nepatingėjau išversti į lietuvių kalbą Moterų Politikos Lyderių „summit-o“ „Pats laikas! 100 priežasčių veikti!“ darbotvarkę. Atsiprašau, jei ne taip supratau, kaip kam nors norisi.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (23)

 • aukse 2018 birželio mėn. 14 d. 22:21:23

  Lesbiečių saskridys. Deginančių Žudynės ir abortų gerbėjas. PEKLON

 • Adai 2018 birželio mėn. 13 d. 16:56:57

  Sakote,jokios prasmės,išskyrus savęs pademonstravimo.Ką jūs!
  Atominis karas ne toks pavojingas kaip grėsmė dirbtinai pakeisti žmogaus
  sąmonę,visuomenės moralę,nusistovėjusią pasaulio dievišką
  tvarką.Manau,kad didžiausia grėsmė mūsų visuomenei tampa pati
  prezidentė.Pasiskaitykite dar kartą A.Daleso doktriną.

 • ADA 2018 birželio mėn. 13 d. 10:47:17

  Auksciausio lygio PAKAZUCHA...Jokios prasmes,isskyrus saves
  pademonstravima,kuris mums,mokesciu moketojams daug kainavo.Stai del tokios
  tustybes lietuviai ir negauna nei normaliu algu ,nei pensiju...nes nera is
  ko moketi.Garbetroskos slektos sindromas-biednas,bet skrybele ant galvos...

 • hmm 2018 birželio mėn. 12 d. 10:00:07

  Labai teisingai pakomentavo o_o_o.Tegu lygybiū ieško afrikose ir
  musulmoniškuose kraštuose,ne pas mus

 • "Respublikai" 2018 birželio mėn. 11 d. 23:35:17

  Laukiame šio renginio naujų atgarsių.Ačiū.

 • NIJOLĖ 2018 birželio mėn. 11 d. 23:28:40

  Labai įdomu kas šią tuštybės mugę finansuoja?

 • mugė 2018 birželio mėn. 11 d. 19:50:19

  ta mugė - tuštybės. Bet pavojingos tuštybės.

 • džiugas 2018 birželio mėn. 11 d. 19:13:19

  įddomu, iš tų 400 viešnių ir mūsų personos koks procentgas buvo
  bergždinių ir kiek sambūryje dalyvavo motinų, pagimdžiusių 2-3
  vaikus?

 • Tai kiek gi kainavo? 2018 birželio mėn. 11 d. 18:12:39

  Iš kieno ASMENINĖS bankinės kortelės išskaičiuota eu ?

 • o-o-o 2018 birželio mėn. 11 d. 17:48:05

  Susikūrėte savo amžino nepasitenkinimo ir nerealizuotos moterystės
  industriją ir siurbiate iš ten pinigus, apš**damos visiems protus savo
  kretinizmu, pardon, genderizmu. Tai nėra garbingas būdas užsidirbti
  pinigus, eikite dirbt tinginės,susiraskite padorų darbą, nes pasauliui
  visokių eks - jūsų nereikia.Pasaulis jums nieko neskolingas. Feminizmas
  ir genderizmas ne kempinskio viešbutyje, bet nusiėmus hidžabą saudo
  arabijoje, arba protestai prieš islamišką moterų užmėtymą akmenimis
  ir apipjaustymą, arba šauninkas ant peties ir kova prieš islamistus.
  Susirinko šabašas šiltoj ir saugioj Lietuvoj. Marš pas sauditus ir ten
  prekiaukite savo genderizmais ir lyderystėmis, mergaitės...Ir įsikalkite
  į savo makaules - vyrai ir moterys yra ir bus skirtingi, nieko jūs
  nesuvienodinsite. O savo piktumą ant vyrų liekite arabijoje. Ten ir
  mergaites mokykite ir lyderystę demonstruokite, tik nepamirškite
  pasigirti pasiekimais.

 • įdomu 2018 birželio mėn. 11 d. 15:52:42

  "Kultūrinė vakarienė Prezidento Rūmuose. 400 viešnių pasikvietė
  Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė". Už kieno pinigus banketas
  Prezidento rūmuose? Valdovų rūmuose vykęs banketas aišku buvo už
  Pranckiečio rėmėjo (-ų) pinigus?__Vingių Jonas

 • Milda 2018 birželio mėn. 11 d. 15:21:48

  Ačiū Zigmui Vaišvilai už gerą straipsnį ir "renginio" dienotvarkių
  vertimą. Tai padėjo labiau suvokti, ko kvepia "renginio" rengėjų ir
  dalyvių tikslai, bei parodė kai kurių "valdovų" galimai tekantį
  smegenų skystimą, o gal baimę. Noriu pastebėti - normalūs Žmonės
  nekelia rankos prieš gamtos dėsnius ir per ilgus amžius susiklosčiusias
  ir pasiteisinusias tradicijas

 • valdas 2018 birželio mėn. 11 d. 14:25:59

  "Kai vyrams pagaliau pasiseke itikinti moteris,kad meile nuodeminga,
  vienos isejo i vienuolyna,kitos i gatves".H.Steinhauzas.
  Siaip nebereiketu vadintis moterimi,jei tu su moterimi,ar vyru,jei tu...cia
  ,jau-ono,arba-jie...

 • Buvo moterys kadaise 2018 birželio mėn. 11 d. 14:04:31

  Kariaujantiems vyrams vieną kartą teko nutraukti karą, nes taikios
  moterys nepriėmė kariškių vyrų į lovą. Po to radosi TAIKA.

 • EJ >>> Na 2018 birželio mėn. 11 d. 13:55:53

  V.Pranckietis yra galantiskas zmogus, moka padoriai elgtis su moterimis,
  neturi savo nuomones ir yra paklusnus prezidentei. Toks visada reikalingas.
  Tiesa, turejo "savo" nuomone Lansbergiui skirti prezidento varda.... Bet
  cia isimtis.

 • Na 2018 birželio mėn. 11 d. 13:28:36

  Stebina gerbiamo Seimo pirmininko V.Pranckiečio dalyvavimas tokiame
  renginyje.Norėtųsi išgirsti ir R.Karbauskio nuomonę apie šį
  renginį.

 • senis 2018 birželio mėn. 11 d. 13:20:15

  kiekviena tikra moteris pati pasiima tiek pagarbos sau, kiek jai reikia.
  Teisiu, taip pat. Realiai, moteris sukurta tik tam, kad palengvinti
  gyvenima Zmogui. Senesnese civilizacijose, senesnese bendruomenese, visus
  darbus atlieka moterys. Vyru, svarbiausias vaidmuo, planuoti ateiti.

 • Ačiū 2018 birželio mėn. 11 d. 13:16:07

  p.Vaišvilai už pažintinį straipsnį.Negirdėtas
  renginys.Skandalingas,sakyčiau.Imamės iniciatyvos pakeisti pasaulį pagal
  šėtono modelį.Ir kas įgaliojo jas ardyti Dievo tvarką?Jis?Su šūkiu
  "Pats laikas!".Neaiškios orientacijos moteriškių sambūrio
  tikslas:genderizmo propagavimas,sklaida,apmokymas,finansavimas.Nieko
  sau!Susemti visas ir išsiųsti į negyvenamą salą.Tegul genderinasi
  paskūdos.
  Žodžiu,sublizgėjom.

 • Monika 2018 birželio mėn. 11 d. 12:40:53

  Palaikiau moterų lyderystę, bet po pirmos kadencijos nusivylusi jau
  nebalsavau ir niekada, jei bus tokios kaip Merkel ir mūsiškė.
  Vienintėlė, kuri verta pagarbos, tai buvusi Latvijos prezidentė V. Vikė
  -Freiberga.

 • vienžo 2018 birželio mėn. 11 d. 12:32:11

  iš tuščio į kiaurą.
  Ar "my tiū" irgi išaugęs ant to paties mėšlo?
  Na o matant politlyderes kaip Merkel ir Grybauskaitė, norisi atsižegnoti
  nuo tokių "lyderių".

 • Vidas 2018 birželio mėn. 11 d. 11:10:26

  Tegyvuoja tuštybių mugė su genderizmo vaivorykšte, manau ne veltui daug
  kas įtarinėja ponią Dalią turinčia rimtų problemų. Ir visas šitas
  globalistinis balaganas gausiai laistomas kieno pinigais?

 • Agnė 2018 birželio mėn. 11 d. 10:43:13

  Taip tai tuštybė. Bet tikslas yra.

 • Jo 2018 birželio mėn. 11 d. 10:41:31

  Prezidentės darbo diena.... liūdna.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TRAGEDIJA: potvynių siaubiamose Indijos Keralos valstijos teritorijose žuvusiųjų skaičius perkopė 400; vien tik sekmadienį užlietuose kaimuose rasta mažiausiai 30 kūnų.
 • NETEKTIS: eidama 83-iuosius metus mirė Lietuvos edukologijos universiteto (buv. Vilniaus pedagoginio instituto) absolventė poetė Aldona Sabonytė-Kazlauskienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kiek pinigų išleidžiate savo vaikų reikmėms prieš Rugsėjo 1-ąją?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +18 C

   +13  +16 C

 

   +5 +6 C

  +25  +29 C

   +20  +22 C

 

   +18  +19 C

  2-5 m/s

  3-4 m/s

 

    1-2 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018