respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

V.Vyšniauskas: „Konservatorių“ totalitarizmas. Atsakymas partiniam jaunimuinuotraukos (87)

2018 birželio mėn. 25 d. 07:31:22
Magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Po Seime Sąjūdžio 30-mečio minėjimo proga pasakytų kalbų sujudo Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partinis jaunimas, panoręs reaguoti visų pirma į minėjime pasakytą mano kalbą.

 

Seimo narė ir TS-LKD jaunimo bendruomenės pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė parašė straipsnį, kuriame atkartojo partijos tikrovės vaizdinį nupasakojančius teiginius, prieš kurį laiką pažertus jos partijos kolegės Ingos Skrebytės rašinyje.

Tai tie patys teiginiai, kurie lėmė „konservatorių“ nesėkmę praeituose parlamento rinkimuose: Lietuva išgyvena geriausią tarpsnį šalies istorijoje, nes tik kvaili tamsybininkai gali skųstis didėjančia emigracija (tai, mieli kolegos, rodo mūsų laisvę!), augančia socialine atskirtimi ir skurdu (svarbiausia, kad šalies ekonomika auga, o verslas yra nepriklausomas!), suvereniteto atsisakymu ir ištirpimu tarptautinių darinių ir užsienio korporacijų įtakų raizgalynėse, nemažėjančiais savižudybių mastais.

Svarbiausia - šventvagiška kalbėti apie tai, kad Lietuvą valdančios partijos - visų pirma liberalai ir „konservatoriai“ - yra korumpuotos ir faktiškai vykdančios nusikalstamas veikas tuo pačiu metu, kai savo rinkėjams aiškina apie skaidrumą, sąžinę ir laisvę.

Laisvę meluoti rinkėjams, laisvę nesilaikyti pažadų, laisvę visus savo kritikus laikyti valstybės išdavikais.

Kodėl vietoj to negalime tiesiog girti vieni kitų ir apsimesti, kad šalis nėra atsidūrusi ant tragedijos slenksčio?

Jei tendencijos nesikeis, karo atveju nelabai bus kam ginti šalies, greitai nelabai kam bus studijuoti šalies aukštosiose mokyklose, nelabai bus kam mokėti pensijas.

Šiandien jau tik aklas nemato, kad Lietuva miršta, ir tik prie jos prijungta Europos Sąjungos dotacijų lašelinė dar palaiko jai gyvybę.Tai reiškia faktinę priklausomybę nuo ES, kurios finansų nemokame efektyviai panaudoti ir tik išdaliname fasadų rekonstrukcijoms ir abejotinos naudos projektams, per kuriuos įsisavintos lėšos nugula į kišenes tiems, kas „dar niekada taip gerai negyveno“, kai tuo tarpu provincija skursta.

„Konservatoriams“ atrodo, kad lietuvių kalbos neprarandame, nes ja vis dar kažkas kalba. Ir visai nesvarbu, kad paniekinę Konstituciją norime iškraipyti kalbos raidyną, kad visuotinai šaipomės jau vien iš užsienietiškų terminų lietuviško atitikmens paieškų.

Jie įsivaizduoja, kad alternatyvų vyro ir moters sudaromai šeimai kūrimas, Kalėdų pavertimas komerciniu pasismaginimu, institucinis vaikų grobimas iš šeimų dėl menkiausių smulkmenų, moksleivių tvirkinimas seksualinių mažumų propaganda mokyklose ir panašūs dalykai nerodo tradicijų praradimo, nes vis dar susėdame prie Kūčių stalo užkirsti sintetinių maisto imitacijų, jau seniai sintetiniu pusfabrikačiu pavertusių žmonių širdis, be kurių tyrumo jokios tradicijos nėra įmanomos.

R. M.-Mikulėnienei atrodo, kad Vasario 16-osios minėjimo dalyvių gausa jau savaime liudija patriotizmo klestėjimą, kai vis masiškiau nyksta supratimas, kam ta valstybė apskritai reikalinga, ir vis mažiau žmonių nori su ja apskritai saistytis, o vienintelę valstybingumo ir tautiškumo prasmę mato krepšinyje ir masiniuose koncertuose.

Partiniam jaunimui itin nepatiko Sąjūdžio minėjimo proga išgirstas priekaištas, kad būtent „konservatoriai“ pirmieji išdavė Sąjūdžio idealus. Išlieta daug ironijos, tačiau adekvačiai sureaguoti taip ir nesugebėta, tarsi minėjime norėta tik bukai kaltinti valstybės ir tautos išdavimu - visai taip, kaip įprasta patiems „konservatoriams“ valstybės priešais paskelbti visus partijos kritikus.

Buvo labai aiškiai įvardyti faktai: Sąjūdžio programoje smerkiama nekontroliuojama migracija, su stalinizmu lyginama tautų sumaišymo ir suliejimo politika, kaip alternatyva planuojama tautinė švietimo sistema ir tautos interesams tarnaujanti ekonomika.

Tuo tarpu Tėvynės Sąjunga, pasisakydama už Europos federalizaciją, už globalią Lietuvą, kuri neturi geografinių ribų, kartu su nusikalstamu „MG Baltic“ valdomu Liberalų sąjūdžiu darydama neoliberalią švietimo reformą, ugdymą ir aukštąjį mokslą versdama tarnauti verslo, o ne tautos ir valstybės interesams, tiesiog papunkčiui išduoda absoliučiai kiekvieną Sąjūdžio pamatinio nepriklausomos tautinės valstybės idealo aspektą. Nuogąstaujama, kad iš tribūnos Seime išdrįsta suabejoti partijų ir rinkimų demokratiniu veiksnumu. Pusė šalies gyventojų rinkimuose niekada nedalyvauja, kita pusė - mėtosi tarp naujų gelbėtojų ir senų nomenklatūrinių partijų, kurios visos it viena stumia neoliberalią ideologiją, skatina Lietuvos globalizaciją ir emigraciją, o jokių priešnuodžių nuo išsivaikščiojimo ir nepakeliamo psichologinio klimato nepasiūlo.

Tautos referendumai yra sabotuojami, galintieji savavališkai sprendžia, kam leisti referendumui rinkti parašus, o kam - ne, esminiai nacionalinės svarbos klausimai - tokie kaip nacionalinės valiutos pakeitimas į eurą - sprendžiami be referendumo, o oficiozinei linijai paprieštarauti norintys piliečiai išvadinami runkeliais, obskurantais ir kitokiais atsilikėliais. Konstitucinis Teismas, kurio tauta nerinko, skelbia su Konstitucija prasilenkiančius išaiškinimus pagal „konstitucinę dvasią“, kurie yra galutiniai ir neskundžiami. Kas galėtų paneigti, kad demokratija Lietuvoje yra tik fasadinė?.. Ji paprasčiausiai niekam nebeatstovauja.

„Konservatoriai“ nuolatos bet kokią kritiką jų atžvilgiu laiko kritika pačiai valstybei, demokratijai ir laisvei. Kaip alternatyvą savo partijai įsivaizduoja tik tarnavimą „putiniškai rankai“, išėjimą iš NATO ir ES. Putino Rusija niekada nebus Lietuvai draugiška, o NATO yra būtinas apsaugos nuo jų garantas, tačiau „konservatoriai“ nesupranta, kad gali būti už NATO ir prieš Putiną, ir vis tiek kritikuoti jų partiją. Adolfas Hitleris gyrėsi savo partiją pavertęs valstybe.

Panašu, kad „konservatoriai“ irgi mintyse yra įvykdę tokį virsmą, nes savo partiją tapatina su valstybe. Toks susitapatinimas yra vienas svarbiausių totalitarinio mąstymo bruožų.

Keista, kad didžiausi kovotojai su Rusijos grėsme iš esmės vadovaujasi rusiška mąstysena. R. M.-Mikulėnienė savo argumentu įveikia pati save: emigracijos mastai, korupcija, žlugusi švietimo sistema ir abejingumas savo tautiečiams, pasak jos, yra „laisvos valstybės požymiai - tokios, kokią kūrė ir sukūrė Sąjūdis.“

Ar tikrai Sąjūdis Lietuvos valstybę kūrė tam, kad korupciniais ryšiais pasismaugusios partijos diktuotų Lietuvai įstatymus pagal verslininkų užgaidas?

Galiausiai R. M. Mikulėnienė griebiasi „paprasto žmogaus“ kortos: esą pesimistinis požiūris jį paralyžiuoja ir skatina nieko nebedaryti valstybės labui. Netiesa.

Būtent tokios „konservatorės“ savo žodžiais ir darbais Lietuvą paralyžiuoja - tą puikiausiai liudija tūkstančių žmonių nuotaikos po Sąjūdžio minėjimo, kurie kartoja trisdešimt metų laukę tokių kalbų, ir pagaliau su ašaromis akyse pajutę bent kažkokią viltį dėl Lietuvos ateities.

Parengta pagal „propatria.lt“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (87)

 • Iseivis 2018 birželio mėn. 27 d. 00:00:58

  Aciu, Vytautai!!!!!! Ilgai.... perilgai mes jusu laukeme!!! Bet
  sulaukeme!!!! Jus prabilote uz tukstancius, varganos kasdienybes
  parklupdytu lietuviu-vergu, kurie senai prarade vilti del Lietuvos ir savo
  ateities. Pagal sarasus pagaminamas seimas yra pats didziausias
  pasityciojimas is demokratijos... Vytautai, Lietuva su jumis. Jus esate
  musu viltis. Dieve, globok, saugok ir laimink Vytauta, nes mums reikia
  vadu.... mums tragiskai reikia vadu, kurie mato realybe...

 • jooooooo 2018 birželio mėn. 26 d. 23:17:37

  '....kokie rinkejai,tokias ir partijos isrenkamos'argi mes RENKAME??????Tie
  nusibode politikai 30 metu suzliauzia i seima pagal sarasus.......kol nebus
  normaliu rinkimu-nieko gero nelaukiu!!!!!!

 • Angelė 2018 birželio mėn. 26 d. 23:10:50

  Visos ligšiolinTaip dirbo visos ligšiolinės Lietuvos vyriausybės,
  seimai, visi prezidentai ir pasiekė, kad Lietuva būtų labiausiai
  nugirdyta valstybė pasaulyje, o žmonės joje gyventų trumpiausiai tarp
  36 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių.
  ės vyriausybės dirbo kryptingai ir pasiekė rezultatų.Lietuvoje
  didžiausia emigracija Europoje, mažiausios pensijos ir atlyginimai
  Europos Sąjungoje, todėl drąsiai galima teigti, kad Lietuvos valdžia,
  vagianti ir tarnaujanti oligarchijai, vykdo tautos genocidą. Tai yra
  nusikaltėlių valdžia. O dabar uždangstyti yrantį rūbą kviečiasi
  šauklius į savo tribūną kad laimėtų laiko persigrupuoti.Gaila
  nuoširdaus jaunuolio,kuris bus paaukotas kaip tik atliks savo misiją.

 • emigravęs 2018 birželio mėn. 26 d. 22:57:32

  žmonės,jūs atsipeikėkite pagaliau,kaip jus čia dusina metai iš
  metų,jųs ką? tikrai tokie bukagalviai kaip rašo anglų spauda?!Jau kiek
  rinkimų buvo,kiek visokių partijų,čia tiek nėra kaip Lietuvoje,aš tai
  nesuprantu,kaip čia galima gerai gyventi vien tik kalbomis metai prieš
  rinkimus gyventi ta tema?Jūs tikri daunai,kai atvažiuoji čia,tai
  akivaizdžiai matosi

 • visiems komentatoriams 2018 birželio mėn. 26 d. 22:43:47

  Gerb. Vysniauskai,nors jusu kalbabuvo tikrai patriotiska irteisinga bet
  pagaliau islindo yla is maiso-pagal jus del visko kaltos partijos tiksliau
  jus tvirtinate kad vien tik konservatoriai ir kad jie ir toliau valdo
  -atsipeikekit taigi kad jau seniai ne ,matyt i rinkimus nevaikstot...O
  siaip tai del visko kalti mes patys-rinkejai o ne partijos ,viena karta
  reikia tai pripazinti ir baigti tas snekas kokios tos partijos blogos-kokie
  rinkejai tokios ir partijos , ne is dangaus jos...

 • Siaip 2018 birželio mėn. 26 d. 22:32:04

  tai pasakyti, kad mes jau visi kapo dugne daug proto nereikia. Bet pasakyti
  ka reikia daryti konkreciai, tai cia ir pasibaigia visa ismintis. O ploti
  ir dziaugtis kad mes jau pasilaidojome tai gali tik beprociai, o cia
  komentuojanciu tokiu nemazai.

 • Širdgėla, 2018 birželio mėn. 26 d. 20:36:28

  Didelis širdies skausmas dėl jauno LIETUVIO ŽMOGAUS tikrovės
  pareiškimo ir dar skaudžiau kad JIS vienas.....o gal ne?!!!

 • Kęstutis 2018 birželio mėn. 26 d. 20:06:35

  Broliai lietuviai, kokie mes kvaili, kad graužiame mums pametėtą
  kaulą,o nematome, kad iš mūsų valstybės padarė didžiausią pasaulyje
  karinį poligoną? Kad naikinamos pensijos? Kad šeimos teisę Lietuvoje
  sugriovė ES homoseksualistai?Prieš 29 metus su Kauno ekologinio klubo
  „Atgajos” organizuotu „Antikariniu žygiu“ protestavome prie visų
  TSRS kariuomenės poligonų, rengėme prie jų mitingus, buvome įsiveržę
  į Zoknių aerodromą, aiškinome žmonėms, kokią žalą šie poligonai
  daro mūsų šalies ekologijai, rizikavome savo ir savo vaikų gyvybe.Kokie
  ten privatūs fondai, kokios pakopos, kai palūkanos neigiamos, reikia gi,
  pagaliau, įjungti smegenis, jei jos yra!Kokia trumpa mūsų atmintis ir
  kokios tuščios mūsų galvos! Tokiems niekas nepadės!

 • Kaspijus 2018 birželio mėn. 26 d. 19:58:20

  radau naršydamas internete: "...Priminsiu anekdotą: Seimo kavinėje
  kalbasi du parlamentarai. „Mūsų prezidentė yra didelis š.“, - sako
  vienas. „Tyliau, dar kas nors išgirs,“ - perspėja jį kolega.
  Pirmasis pasitaiso: „Ji yra didelis š., bet gerąja šio žodžio
  prasme“. Pažiūrėkite, kokį š. vietoj prezidentų turi prancūzai,
  austrai, vokiečiai, kokį mes, tai kodėl manote, brangūs tautiečiai,
  kad lietuviams globalistai 2019 metais leis išsirinks ne š.? "Tai žinomo
  politologo ir publicisto dr.A.Liebionkos straipsnio frazės.Stebint kas
  vyksta Lietuvoje su rinkimais ir po jų tikrąja padėtimi ,manau ,net
  šimtas ginkluotų jaunuolių padėties nepakeis.Dantys per silpni,bet
  auditoriją žodžiais užburia.

 • Viktorija 2018 birželio mėn. 26 d. 19:23:08

  Tikrai,taip ištisai meluojama mums,labai norisi tikėti kažkuo,tik tiek
  melo ir apgaulės kad kai pagalvoji kas laukia mano vaikų tai baisu darosi

 • Dainius V. 2018 birželio mėn. 26 d. 18:48:35

  Reiškiu savo pagarbą "Sigitas(pensininkas)komentatoriui.

 • Sigitas( pensininkas) 2018 birželio mėn. 26 d. 18:31:25

  Kažkada Valinskas savo laiku kai į seimą taikė ,tai suokė kaip
  lakštingala,ir kiek naujų jaunų žmonių paskui save atvedė,o kuo
  viskas baigėsi puikiausiai visi žino,tik turbūt daugeliui nepatogu
  prisiminti kaip ir man,kai su didžiausiomis viltimis ėjome balsuoti
  būtent už jį.Skaitau komentarus ir anas laikas kaip ir vėl atgyja
  prieš akis-visuotinis pakilimas,nors tik žodžiai ir dar kartą žodžiai
  orą drebina.Pagyvensime-pamatysime.O Vytautui ,jei jis tikrai
  nuoširdžiai nori Lietuvą kelti ,linkiu šimteriopos sėkmės!

 • menkysta 2018 birželio mėn. 26 d. 18:24:16

  kažkaip nesitiki kad tas jaunuolis be niekieno paramos ir seime kalba,ir
  laikraštis jau antrą straipsnį parašė,nu duok Dieve,duok Dieve kad tai
  ne eilinis spektaklis Lietuvos žiūrovams

 • seniui 2018 birželio mėn. 26 d. 16:14:16

  super komentaras, visiškai pritariu. ir nekreipkite dėmesio į tą
  kvailį, jus išjuokiantį didžiosiomis raidėmis. Vytautas V. šaunuolis,
  jūs teisus.

 • SENIUI 2018 birželio mėn. 26 d. 15:20:47

  taip,jie supras,atgailaus ir keliais aplink ŠV.Onos bažnyčią eis- juk
  Vyšniukas taip galingai bangas kelia,konservatoriai,kai kurie iš jų
  nerealiai turintys pinigų ir įtakos,su jai susiję verslo magnatai ir
  užsienio kompanijos jau dabar dreba iš baimės kaip snargliuotas
  jauniklis runkeliams smegenis pudrina,bene revoliuciją padarys?tik
  žiūrėkite runkeliauskai,kad tai nebūtų liepos mėnesis,nes kaip
  referendume dėl žemės visi išmausite prie jūros ar atostogų ir
  suš*ksite ruošiamą sukilimą cha cha cha

 • senis 2018 birželio mėn. 26 d. 13:09:46

  nu ir jauniklis! Dar nei vienas Seimo narys, ar kokios partijos atstovas,
  nera taip teisingai apibudines konservatoriu. Mikulenienei lieka tik
  optimizuotis. Ar supras uzsislaptine kgbistai, kitaip, konservatoriai, kad
  gana vogti, reikia eiti i Lukiskes. Patiems prisiduoti.

 • Alex 2018 birželio mėn. 26 d. 11:51:30

  Gal užteks žmonėms proto neberinkti tų kenkėjų, kurie amžiams
  užstrigę Seime.....

 • Ačlū, Vytautai, už šviesą, kurią skleidžia Jūsų mintys 2018 birželio mėn. 26 d. 11:00:13

  AČIŪ.

 • aha 2018 birželio mėn. 26 d. 11:00:04

  lietuviai runkeliais kaip buvo taip ir liko: bele kas tik gražiai ir jiems
  pritinkančiai pakalbėtų-tuoj kelia ant pjedestalo ir prezidentu renka
  ....vergų tauta

 • to Tikrai keista 2018 birželio mėn. 26 d. 10:18:30

  Tamsta trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių. Kaitaliojate savo niką,
  bet komentarai vistiek neprotingi.

 • nuomone 2018 birželio mėn. 26 d. 08:30:04

  pagarba šiam jaunam ,protingam žmogui,sėkmės tau,saugok save

 • Tikrai keista 2018 birželio mėn. 26 d. 07:21:01

  kaip galima trasas is rusu nupirkti uz savikaina ir dempinguoti achema. Kas
  galejo pagalvoti....

 • tam Rimtai nekeista 2018 birželio mėn. 25 d. 22:50:05

  O man laaaaabai keista, kad, atseit, tarp labiausiai nemėgiamų yra
  protingas, ramus, kultūringas ir išlaikytas žmogus: R.Karbauskis.
  Pirmiausia, tuo netikiu! O antra: vadinasi taip kalba tik kvailiai.

 • Nėra žodžių 2018 birželio mėn. 25 d. 20:05:09

  Šaunuolis Vytautas Vyšniauskas.

 • Pastabėliui 2018 birželio mėn. 25 d. 20:03:51

  o Kaune kelios mokyklos nuo rugsėjo bus dvikalbės!!! Kas per briedas?
  Visos mokyklos nuo tarybinių laikų dvikalbystės. Priklausomai kokią
  kalbą mokinasi mokiniai, lietuvių-anglų, lietuvių- vokiečių,
  lietuvių prancųzų. O dabar lenkiškose mokyklose mokosi
  lenkų-lietuvių-anglų, rusiškose mokyklose rusų-lietuvių-anglų, tai
  čia jau trikalbystė?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • RINKS: Seimo Kultūros komitetas trečiadienį turėtų išrinkti kandidatą vadovauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijai vietoj atsistatydinusio Edmundo Vaitekūno; komiteto prašymu komisija pateikė du pretendentus į šias pareigas; komisijos nariai siūlo jos vadovu skirti Mantą Martišių arba Dainių Radzevičių
 • SPRĘS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje spręs, ar skirti 300 eurų kompensaciją už vaikams paskirtas vietas neegzistuojančiuose darželiuose.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018