respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

V.Vasiliauskas: Neišgydoma priklausomybė nuo priešonuotraukos (30)

2018 kovo mėn. 21 d. 19:00:44

Spėriai blėsta iš visuomenės atminties buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio paveikslas ir jo įkvėptas Andriaus Tapino mitingas. Tačiau   istorija anaiptol nepasibaigusi – keisis tik jos veikėjai, nes priešo poreikis niekur nedingo. Ką veiktų be priešo mūsų valdžia ir ją aptarnaujanti žiniasklaida?

 

Ačiū M. Basčiui

Pirmas padėkoti  M. Basčiui turėtų pats A.  Tapinas, kuriam jis nukrito iš dangaus nelyg keptas karvelis. Net  publikos numylėtiniui  A. Tapinui nėra lengva išlaikyti visuomenės dėmesį :  tik atsipalaiduok – ir ji jau garbina kitus TV ir “Facebook’o” stabus.  M. Bastys ir Seimo balsavimas išaugino prigesusiam  A. Tapinui naujus galingus sparnus, kuriais jis, reinkarnavęsis į Emilį Zolą su jo nemirtingu “Aš kaltinu” ( J’Accuse), perskrodė it kometa visą Lietuvos žiniasklaidos erdvę ir triumfališkai nutūpė  prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje.

Tokį pat  garsų ačiū M. Basčiui turėtų tarti ir LRT , tiksliau- visuomeninį transliuotoją valdantys privatūs TV verslininkai, ištaikę progą atsigriebti  už Seimo iškrėstą šunybę –  sudarytą laikinąją komisiją, kuri kėsinasi jiems primygti uodegą. Todėl LRT  ypač  noriai ir atkakliai kėlė pirmalaikių parlamento  rinkimų lozungą: su visu susikompromitavusiu  Seimu skradžiai žemę prasmegtų ir ta nelaboji komisija( daktaro Vytauto Rubavičiaus įžvalga).

O nukraujavusiems liberalams ir konservatoriams M. Basčio istorija buvo kaip vaistai. Ypač Tėvynės sąjungai- Lietuvos krikščionims demokratams, leidę  bent laikinai užmiršti  partijos atsinaujinimo programą ištikusį konfūzą, kai du viltis teikę kregždžiukai pasirodė  besą gegužiukai.

Neturėtų bloguoju M. Basčio minėti ir valstiečiai su R. Karbauskiu, gavę pauzę atsipūsti nuo įkyrios it musė opozicijos, neatstojančios dėl rusiškų trąšų ir užgobtų lietuviškų žemių.

M. Basčiui turėtų nulenkti galvą ir visas Lietuvos elitas, kurį   jis savo lokaliu  skandalu apsaugojo nuo  grandiozinio skandalo, neleisdamas jam įsisiūbuoti, – “V. Tomkaus sąrašo”, kabinančio   tą pačią KGB temą iš pašaknų. Tačiau tomis pat dienomis dirbtinai  sukeltos aistros dėl M. Basčio ir balsavimo Seime leido Lietuvos elitui nusigręžti nuo V. Tomkaus  chuliganiškai po nosimi pakišto veidrodžio ir nematyti savo kreivo veido, lyg  “Respublikos”  vyr.  redaktorius tik dar sykį  taisytų juokus ir pokštautų.

 Ne vienas iš to sąrašo arba jų palikuonys ropštėsi  į  sceną su dar karštesniais kaltinimais M. Basčiui ir jo neišvijusiam Seimui. Neabejoju, kad vaikai neatsako už tėvus, bet  ar  tie vaikai turi moralinę teisę kalti prie kryžiaus svetimus tėvus, panašius į jų gimdytojus? Ką apie tai manytų pats A. Tapinas?

Kopija pranoko originalą

 A. Tapinas priešais Seimą surengė tikrą Lietuvos politikų autodafe. Dėl prarastos iniciatyvos turėtų susirūpinti net pati  D. Grybauskaitė, kuri andai mokinėliams gyrėsi, kad prieš ją dreba galingiausi Lietuvos  politikai . Bet prieš prezidentę kinkų drebėjimas  vyrus kaip mūrus ištikdavo už uždarų durų, o čia prieš žurnalistą  - viešai, tūkstantinės džiūgaujančios  minios akivaizdoje, filmuojant TV kameroms,  transliuojant tiesiogiai   internetu visai Lietuvai.

Kadangi pats M. Bastys, turėjęs šiame spektaklyje suvaidinti atpirkimo ožio vaidmenį, suskubo atsistatydinti(  protingas tokioje situacijoje  žingsnis), jo dubleriu savo noru   tapo  Seimo pirmininkas V.  Pranckietis. Dubleris su užduotimi susidorojo be priekaištų, suvaidinęs idealų atpirkimo ožį, kuris  prisiėmė visas būtas ir nebūtas Seimo nuodėmes ir gėdas.  Žiūrovai buvo užganėdinti  - kopija  pranoko  originalą.

Prašalaičiui net galėjo kilti įtarimas : ar čia ne A. Tapino ir R. Karbauskio, išmanančių kaip konstruojamas šou, suokalbis į vieną vietą surinkti tokius skystakošius ir nekepėlius, kad jų fone į sceną  valstiečių vedlys įžengtų kaip gandras, iš aukšto žvelgiantis į išsigandusias kvarkles?

Bet apskritai vyravo šventiška atmosfera. Mitingą papuošusios įžymybės buvo gero ūpo, gaila, nebuvo pasirūpinta sienele, prie kurios jos būtų pozavusios bulvarinės žiniasklaidos kameroms. Jokios agresijos ar grėsmės esamai tvarkai, niekas nieko nesirengė keisti, galiausiai net užmiršta, prieš ką čia protestuojama ir ko reikalaujama.

Be abejo, virš Seimo valdančiosios daugumos, nepateisinusios lūkesčių, daug  pažadėjusios, bet mažai ištesėjusios,  prigavusios rinkėjus,  tvenkiasi nepasitenkinimo debesys. Bet ar kas pasikeistų, jeigu jos vietą užimtų opozicija?

Į šį klausimą buvo atsakyta mitinge, kai anaiptol nesusigėdę politikos lyderiai patogiai buvo susodinti scenoje – ši mizanscena gyvai  priminė I. Krylovo pasakėčią “Kvartetas”: kad ir kiek muzikantai(  R. Karbauskis ir Anūkas) persėdinėtų , keisdamiesi vietomis, pati muzika( politika) nesikeičia ir negerėja. Paskesnis Seimo balsavimas, atmetęs pirmalaikų rinkimų idėją, jau buvo tik laiko gaišinimas.

Mitingas, nežinia prieš ką ir dėl ko protestavęs, kaip ir M. Basčio apkalta, tapo saugiu susikaupusio  garo (visuomenės nepasitenkinimo) nuleidimo vožtuvu. 

E. Zola į mitingą  neatvyko

A. Tapinas papiknaudžiavo išsilavinimu, pasitelkdamas  E. Zola analogiją.  Panašumą tarp klasiko „Aš kaltinu“ ir A. Tapino „Mes kaltinam!“  galima įžvelgti, bet tik atvirkščią. Tobulas  ženklų sukeitimas.

E. Zola,  1898 m. paskelbęs Paryžiaus laikraštyje  garsųjį “J’Accuse”, kaltino visą Trečiąją Prancūzijos respubliką, jos korumpuotą valdžią, nupirktą parlamentą ir parsidavusius  teismus, kurie pagal prancūzų karinės žvalgybos klastotes nuteisė žydų kilmės  Generalinio štabo kapitoną Alfredą Dreyfusą. “Tėvynės išdaviko” teismo procesas  tapo širma, pridengusia valdžios epochinę  Panamos kanalo aferą, ir naciją suvienijusia patriotizmo vėliava.  Todėl rašytojas, išdrįsęs ginti A. Dreyfusą, pats buvo paskelbtas nacijos priešu  ir šlovingos Prancūzijos išdaviku, nevertu mažiausio  pasigailėjimo.

Nuo valdžios rūstybės( teismo skirtos bausmės) ir įtūžusios minios linčo teismo Prancūziją neva  apšmeižęs ir nacijos garbę  įžeidęs  “Aš kaltinu” autorius   turėjo sprukti į Londoną.  Grįžęs į tėvynę, klasikas mirė nuo smalkių, anot  vienos iš nepatvirtintų  versijų, “patriotams” užkimšus kaminą.

Kadangi A. Tapinas minią ragino dar uoliau pasmerkti M. Bastį ir jo apkaltą sugriovusį  Seimą, žurnalisto  patriotiškai nusiteikę piliečiai nesiruošia nuodyti smalkėmis, jam nereikia bėgti nuo valdžios ir  minios įtūžio. Atvirkščiai, Trispavėmis ginkluota  minia ( bent jau virtualiai  internete) jį nešioja ant rankų, o prezidentė  už “Mes kaltinam!” galėtų apdovanoti  dar vienu ordinu. Niekas nesistebėtų, nepyktų ir nekaltintų.

„Sukurti priešą“

Taip pavadintas žymaus italų intelektualo ir rašytojo Umberto Ecco esė, kuriame jis teigia: „Turėti priešą svarbu ne vien tam , kad apibrėžtume savo tapatybę, bet ir kad įgytume kliūtį, su kuria galėtume sulyginti savo vertybių sistemą ir su ja susirėmę parodyti savo vertę. Todėl kai nėra priešo – jį reikia sukurti“.

 Smagu, kad bent čia nesame provincialai ir neatsiliekame nuo pasaulio madų. Ir kitos  garbingos tautos neišvengia priklausomybės nuo priešų.  Lietuvoje priešų( gal raganų?) medžioklės sezonas tęsiasi. Galite, gerbiamas Seimo nary  Artūrai, pamažėle jau pradėti krautis savo mantą. Jūsų pavardė įtraukta į A.Tapino paraišką, kuri Seimui yra  įstatymas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (30)

 • Algirdas 2018 balandžio mėn. 01 d. 09:21:58

  O Ponas Vasiliauskas ar pagijo nuo Garliavos patvorio ?

 • senis 2018 kovo mėn. 25 d. 18:40:45

  be gero prieso, gyvenimas ne koks. ES vos nezlugo, kai issiskirste TSRS.
  Nelikus Varsuvos pakto, turejo nelikti ir NATO. O, juk NATO, tai beveik
  trilijonas doleriu, milijonai darbo vietu, ganyklos reikalingiems zmonems.
  Todel, Kisidzeris, skirdamas Putina RF premjeru, ikalbejo padirbeti ji ir
  viso vakaru pasaulio priesu. Dirba iki siol. Vakaru pasaulis ant Rusijos ir
  Putino karia visus sunis, Putinas demonstruoja naujausius ginklus.
  Gyvenimas verda. Lietuva, del savo elito kvailumo, atsidure ne savo puseje.
  Elitas, tai i pavirsiu isplaukiantis meslas nusilpus valstybei. Tas elitas
  dirba bet kam, tik ne Lietuvos zmonems. Lietuva turetu buti tik Rusijos
  puseje.

 • senis 2018 kovo mėn. 25 d. 18:38:47

  be gero prieso, gyvenimas ne koks. ES vos nezlugo, kai issiskirste TSRS.
  Nelikus Varsuvos pakto, turejo nelikti ir NATO. O, juk NATO, tai beveik
  trilijonas doleriu, milijonai darbo vietu, ganyklos reikalingiems zmonems.
  Todel, Kisidzeris, skirdamas Putina RF premjeru, ikalbejo padirbeti ji ir
  viso vakaru pasaulio priesu. Dirba iki siol. Vakaru pasaulis ant Rusijos ir
  Putino karia visus sunis, Putinas demonstruoja naujausius ginklus.
  Gyvenimas verda. Lietuva, del savo elito kvailumo, atsidure ne savo puseje.
  Elitas, tai i pavirsiu isplaukiantis meslas nusilpus valstybei. Tas elitas
  dirba bet kam, tik ne Lietuvos zmonems. Lietuva turetu buti tik Rusijos
  puseje.

 • pensininkė 2018 kovo mėn. 24 d. 17:59:33

  Ačiū už gerą straipsnį, nes NUPIRKTUOSE PORTALUOSE tiesos žodžio
  nėra, kaip ir paprasčiausio padorumo, jau nekalbu apie melą ir paprastų
  žmonių ,,runkelių'' mulkinimą. Jau senai reikia vyti visu jakelaičius
  ir tapinus, kurie dirba ne už ,,ačiū''. Jau to ,,dėmesio centre'' ir
  ,,forumų'' tiek , kad net nepadoru.lrt. veltui švaisto pinigus, verčiau
  pinigus paaukotų maisto bankui, tai varguoliai bent pavalgytų. Štai kur
  Lietuvos GĖDA.

 • ZALGRYBIS 2018 kovo mėn. 23 d. 04:23:08

  TAI KADA DRAZINSI PEDOFILE VENSKIENE KURI ZALOJO SAVO DUKTERECIA DEL SYSALU
  O TU CIA SEDI SEIME DARYK KA NORS??

 • jo 2018 kovo mėn. 22 d. 19:11:30

  siaip dziaugiuosi, kad atradau respublika ...saunuoliai tomkininkai ,
  toliau taip teskit , vilkit i dienos sviesa konservatorius ir ju
  pakalikus...

 • Juozas 2018 kovo mėn. 22 d. 17:56:45

  Tapinas dirba už pinigus, konservatorių siunčiamas kur reikia jiems
  pagelbėti. Bet neilgai. Virš Tapino galvos jau kaupiasi debesys, kaip ir
  ant konservatorių. Prisiprašys ir Gabrielis atpildo...

 • pensininkai 2018 kovo mėn. 22 d. 17:22:51

  Š ŠAUNUOLIS vASILIAUSKAS,TAIP TEISINGAI PASAKYTA DAUGIAU TOKIU
  ZURNALISTU.

 • pensininkai 2018 kovo mėn. 22 d. 17:21:26

  Š ŠAUNUOLIS vASILIAUSKAS,TAIP TEISINGAI PASAKYTA DAUGIAU TOKIU
  ZURNALISTU.

 • klierikui 2018 kovo mėn. 22 d. 14:47:52

  O ką Vasiliauskas ? jeigu jūs nesupratote, tai kaltinkite tik savo žemą
  IQ. Puikiai parašyta.

 • siaubas!!! 2018 kovo mėn. 22 d. 14:45:48

  Vienintelis klausimas - ar Andriui Tapinui ne gėda pasirodyti tokiu
  visišku kvailiu???

 • Tilis Ulenšpygelis 2018 kovo mėn. 22 d. 14:02:22

  Lietuvos pelenai beldžia į mūsų širdis

 • deinis 2018 kovo mėn. 22 d. 11:15:09

  Čia taip švelniai parašyta o man sapnavosi ,kad Tapinas norėjo nversti
  seimą ,užgroti valldžią ,kažkas davė sujom pinigų ,kad pastatytų
  kažkokia būdą apraizgyta kažkokiomis virvėmis ir minia šaukė lyd tai
  gėda ar panašiai ,pabudau vias drebėdamas .

 • Rytu išmintis 2018 kovo mėn. 22 d. 10:04:13

  sako,NORS IR VIENAS, KARYS GALI BŪTI NENUGALIMAS,KADA NĖRA PRIEŠO.O
  kiek procentų BVP mūsų valdantieji skyrė tam, kad LIETUVA ne turetų
  priešo?

 • urbonas 2018 kovo mėn. 22 d. 07:17:20

  Šiaip ir su vokiečiais nereiktų draugaut, nes anie gi antra vamzdį iš
  rusų tiesias, išdavikai gi.

 • klierikas 2018 kovo mėn. 22 d. 06:21:14

  Ak, Vasiliauskai, Vasiliauskai...

 • KADA 2018 kovo mėn. 22 d. 04:33:24

  VENSKIENE GRAZINSI I NAMUS JUK MOTINA KEDIENE NEZIO KR DUKRA VENSKIENE
  RANDASI INFARTA GAUS AAA VASILIJAU ?)))

 • O jie tada turi aktyviai remti Karbauski 2018 kovo mėn. 22 d. 04:03:58

  Susisiekiant tiesiogiai su juo

 • Karbauskio dauguma trapi o ir be orezidento daug ko negali 2018 kovo mėn. 22 d. 04:02:51

  Tad ne kaltinti Karbauski reik o padeti jam uzbaigti bent kelis gerus
  darbus o pirmiausia lrt isvalyti ar bent jau ivardinti lrt aferas ir
  bandyti jas teisiskai ivardinti o tada seks visa kita ir ne pasyviai jam
  padeti bet aktyviai...zinom kad keturi zmones tikrai patikimi ir Lietuviai:
  Vaisvila, Gylys, Tomkus ir Vasiliauskas tad juos pirmiausia ir remkim

 • Kaip issiaiskinti ar tave valdo banditai 2018 kovo mėn. 22 d. 03:34:49

  Per visa svarbiausia ir ypac valstybine ziniasklaida visi stoje i kova
  pries valdzia yra ivardinami paniekinamaisiais zodziais: marginalai,
  radikalai, priestaringai vertinami ar krastutiniai

 • Zmones priesu neiesko ir nekuria 2018 kovo mėn. 22 d. 03:27:34

  Ta daro vergvaldziai noredami pykti nuo saves nukreipti i sukurta priesa ir
  amzinai taip valdyti savus vergus ir net buti didvyriu jiems ju
  akyse...mokinkites kaip reikia krusti smegenis avinu bandoms

 • Zydu kgb naudojasi zydu klisemis 2018 kovo mėn. 22 d. 03:24:39

  Paksas berods zydiska pavarde irgi per savo apkalta kazkoki dreifavusi zydu
  isdavika minejo kad atseit ir jis toks pats zydas neteisingai apkaltintas
  kai buvo zinoma dar pries rinkimus kad paemus ta milijona is borisovo bus
  tas aktas svarbiausias per visa prezidentavimo laika kas ir ivyko

 • Galima 2018 kovo mėn. 22 d. 03:22:25

  tik nuogastauti, kad visų negerovių iniciatoraiai buvo ir yra
  konservatoriai. Kiek jie dar mums kenks priklausys nuo sekančių rinkimų
  žmonių sąmoningumo.
  Taip straipsnis taiklus, nes visada pataiko į dešimtuką.

 • Dainius Moralinis Kreivys 2018 kovo mėn. 21 d. 23:29:28

  s^ka s^ka... kazkaip nejauku pasidare pagalvojus ka as padariau, kaip ta
  makveza susikombinavau, o dar eilinius piliecius nugrezti sugalvojau
  siauliuose. nusibausti noretusi.. kazkoks nerimas aplanke.

 • Dar 2018 kovo mėn. 21 d. 23:07:14

  Labai idomu butu isigilinti i ta ,,Patreon pavadinimo platforma (per kuria
  tapinui neva grbejai pinigus nesa) . Ar nebus taip kad per ten perveda ir
  fondeliai lesu stambiai . O gal per ofshorus. O va sakys patreon sistema
  neleidzia atskleisti , maskuoja :) kaip jie megsta

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

reklama
Ukis 2018