respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Vito Tomkaus feljetonas: „Diagnozė patriarxui“nuotraukos (470)

2014 vasario mėn. 18 d. 11:00:02

Akivaizdu, kad profesoriaus Vytauto Landsbergio liga sparčiai progresuoja: kadaise suabejojęs, ar Lietuva tikrai priklauso lietuviams, visai susipainiojo tarp patriotinio jaunimo ir nacių (kuriems talkino jo tėvas Žemkalnis), per Kruvinojo Sausio metines vietoj tautinių simbolių pasirinko masonų neužmirštuoles, o Vasario 16-ąją, Signatarų namų balkone, nusišnekėjo iki to, kad atvirai išplūdo referendumo organizatorius ir pasiūlė savo (o gal ir ne) tautiečiams Referendumą boikotuoti.Jei dar prisiminsime, kad Briuselyje su kitais subingalviais balsavo už vištgaidžių rezoliuciją, besąlygiškai rėmė Burokevičiaus augintinius (turiu galvoje, ne visai naminius gyvūnėlius), neprotestavo dėl nacionalinių bankų sunaikinimo, lito atsisakymo bei protėvių žemės išpardavimo, galima drąsiai kreiptis į V. Putiną, kad pirmai progai pasitaikius, mūsų „Patriarxui“ įteiktų Medalį arba Ordiną.

Už ką?

Už tai, kad su savo bendražygiais Rasele ir Andriuku padarė viską, kad Lietuvos žmonės norom nenorom su nostalgija pradėtų ilgėtis tų laikų, kai savo Tėvynėje stabiliai gaudavo pensijas, padorų darbą, padorų atlyginimą, padorų išsilavinimą, padorų gydymą, pagaliau - padorią valdžią, o ne tokią, kuri sunkmečiu pasikėlusi sau algas, demagogiškai pjudo darbinguosius su nuskurdintais pensininkais, tenorėdama tik dar daugiau mus mokesčiais apkrauti ir dar labiau išpampusias ministerijas tranais aplipinti.

Kodėl „Patriarxui“, o ne patriarchui?

O kodėl - SWEDBANK? PAY POST? MAXIMA? Kažkodėl niekam dėl to jau seniai klausimų nebekyla, nors Lietuvių kalbos komisija oficialiai dar nėra išformuota. Pats metas „Patriarxui“ savo kailiu pajusti, ką reiškia lietuviams įsileisti į savo abėcėlę svetimas raides - tegul dar džiaugiasi, kad šio kreipinio liaudis kol kas netrumpina... 

Kol kas.

Negaliu teigti, kad savo balkoninėje kalboje Vytautas Mažasis tik plūdosi. Jo retorikoje nuskambėjo ir gailestingumo gaidelė. Ne Lietuvos emigrantams, ne savižudžių artimiesiems, ne nuskriaustiems pensininkams, ne jauniems bedarbiams ir ne suvarytiems į ožio ragą Lietuvos verslininkams. Pasirodo, mūsų „Patriarxui“ labai būtų gaila skandinaviškų bankų, jeigu juos kas nors kada nors sugalvotų nacionalizuoti.

O kodėl ne?

Jeigu staiga paaiškėtų, kad su valdžios palaiminimu arba „patepimu“ jie sąmoningai sunaikino vietinius bankus (įskaitant ir valstybinius-komercinius), piktybiškai nesilaiko konkurencinių taisyklių, užima dominuojančią padėtį rinkoje ir galutinai monopolizavo Lietuvos bankininkystės sektorių, tuo pačiu pusvelčiui už skolas perėmę lietuviškas kompanijas, nekilnojamąjį turtą ir savavališkai prisiėmę teisę naudotis ES lėšomis bei pagal bankininkų finansinius poreikius apmokesdinti savo klientus - kodėl gi ne? Drąsiai tokius galima nacionalizuoti arba bent jau iš jų licenciją atimti.

Drąsiai!

Ta proga „Patriarxui“ priminsiu, kad mes tam išleidome net 63 milijonus. Vien tik tam, kad pasauliui susidarytų įspūdis, jog „Lietuva yra drąsi šalis.” Negi dabar kažkokių atėjūnų, karingų vikingų, išsigąsime? Ar nebaisu dėl to, ką apie mus pasaulis pagalvos? Ar turime paruošę atsakymą, kodėl Lietuvoje Antimonopolinis įstatymas negalioja?

Nerimtai iš balkono nuskambėjo ir raginimai pasirinkti patogią pozą priešininkams. „Patriarxui“ vaidenasi tik dvi galimybės: užpakaliu - į Rytus ir veidu - į Vakarus. Tiems, kurie nuo sovietmečio įpratę vyresnybei užpakalius laižyti arba, reikalui esant, savąjį atkišti, galbūt tai ir prie širdies. O tiems, kuriems mazo-sado ne prie dūšios? Galbūt verta pasirinkti žmoniškesnį variantą: užuot dairantis į šalis, iš kur vėjas pučia, ar nepaprasčiau atsigręžti veidu į savo Tautą ir pagaliau pradėti rūpintis tais, kurie valdžion delegavo. Kodėl „Patriarxui“ svarbiau, ką apie jį pagalvos pasaulis, o ne rinkėjai gentainiai?

Suprantu, kad toks žmogiškas pasirinkimas ne visai atitiktų ES direktyvas, bet užtat bent neprasilenktų su elementariomis elgesio normomis. Juk šitiek laiko išbuvus tarptautinio elito viršūnėse pats metas būtų įsisąmoninti, kad stovėti atkišus užpakalį savo kaimynui yra ne tik nemandagu, bet ir prieštarauja etiketui. Nesvarbu, kas tas kaimynas bebūtų - rusas, baltarusis ar paprastas lietuvis, iš gretimos laiptinės. Be to, neapsikentęs kaimynas gali ir pasturgalin įspirti. Pavojinga.

Labai pavojinga!

O dar pavojingiau „Patriarxui“ siųsti euroskeptikus sakyti kalbų į Ukrainos Maidaną. Jeigu jau jo desantininkai - Kubilius su Auštrevičiumi misijos neįvykdė, pagal partinį sąrašą į užsienius vykti yra užsirašęs jo anūkas Gabrielius. Išvaizdus. Nekvailas. Inteligentiškas. Labai tiktų į vieną ringą su ukrainiečių (o gal amerikiečių) naujai iškeptu lyderiu boksininku Klyčko. Aišku, po to anūkui kelionė į Briuselį gali neribotam laikui atsidėti, bet - niekis, bus kam ir be jo už vištgaidžius prabalsuoti: ir tarp socdemų (Blinkevičiūtė, Paleckis, Balčytis, Kirkilas), ir tarp liberalų (Donskis, Steponavičius, Guoga, Masiulis). Tuo pačiu Gabrielius iš Landsbergių dinastijos galėtų užsitarnauti valstybinių apdovanojimų, pvz. - „Už demokratijos plėtojimą“, kad vėliau, jeigu užsimanytų plėtoti lietuvišką demokratiją dar toliau - Afganistane ar Irake, galėtų didžiuotis ne tik savo garbinga kilme, bet ir kariniu Maidano krikštu.

Bet kuriuo atveju, grįžtant prie balkoninės kalbos, bent jau tampa aišku, kodėl Seimo pirmininkė mūsų „Patriarxui“ sustiprintą apsaugą pasiūlė: ne kiekvienas drįstų viešai spjauti iš balkono savo (o gal ir ne savo) Tautai į veidą, pareikšdamas, kad Aukščiausioji Tautos valia, uzurpavusiems valdžią bepročiams, yra nebesvarbi. Kaip kitaip būtų galima suprasti ir pateisinti jo raginimus boikotuoti referendumą?
Šitaip nusišnekant, netrukus gali tekti ne tik apsauginiais, bet ir sanitarais valstybei pasirūpinti. Kas žino, ką jis sugalvos per Kovo 11-ąją Seime paporinti? Gal švenčių proga pasiūlys seimūnams su seimūnėmis rūbais susikeisti? Galbūt ne tik tautinių simbolių, bet ir lietuviškų raidžių atsisakyti?

Dėl viso pikto ateityje rekomenduočiau „Patriarxui“ balkone nebesiskeryčioti - dar iškris per turėklą. Net apsauginiai nespės sureaguoti, o minia apačioje po tokių antilietuviškų pareiškimų gali oratoriaus ir nebegaudyti...

Pabaigoje - pastaba tiems, kurie per Vasario 16-ąją negailėjo „Patriarxui“ katučių: negražu ploti oratoriui, kurį ištinka isterijos priepuolis. Net jeigu jis nesavu balsu šaukia, kad rusai puola, visai nebūtina tikrus lietuvius mobilizuoti karui. Užtektų vieno skambučio jo geram prieteliui psichiatrui Pūrui ir visos grėsmės pranyktų.

Galėtume gyventi ramūs kaip belgai.

 


Išklausyk, „Respublika“!


Aš jūsų motina, aš LIETUVA

Sergu bepročių kliedesiais, dirbtinėm šypsenom, seilėtais sakiniais.
Sergu menkystų sukurta tvarka, prasčiokų kultūra ir jų beskoniais kūriniais.
Sergu iš teisingumo besijuokiančiais teismais, nupušusiais rinkėjais ir mirštančiais kaimais.
Sergu veidmainiais prezidentais, bejėge Vyriausybe ir pedofilijos klanais.
Sergu besočiais daktarais, žudikais piniguočiais ir prokurorais neveiksniais.
Sergu žaliaisiais, raudonaisiais ir rudais. Pajacų orgijom, prasmirdusiais seimais.
Sergu kraujuojančiom žaizdom, nuo betvarkės į užsienį pabėgusiom šeimom.
Sergu našlaičių ašarom graudžiom, pijokų smarve ir merdinčių senolių aimanom...
Sergu, vaikai, aš beviltiškai sergu, mirtis prie mano patalo palinkus.
Nebėr jėgų, ir noro nebėra, nes aš SAVŲ vaikų išniekinta MAMA!..
- Palauk... Nemirk... Atleisk mums motina viena.
Mes bundam iš letargo miego, išgydysim tave.


(Komentaras iš
www.respublika.lt)

Parengta pagal dienraštį „Respublika“


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (470)

 • respect 2014 kovo mėn. 10 d. 11:51:23

  Gerai, kad Lietuvoje dar yra tikrų vyrų, kurie drįsta pastatyti tokius
  patriarxujus į vietą.

 • to tomkui 2014 kovo mėn. 07 d. 20:56:36

  ar asmeninis dedules daktaras busi?susikisk savo diagnoze atgal is kur ji
  ir islindo,gal muilo pameteti...vergas nelaimingas...

 • omen 2014 vasario mėn. 26 d. 15:07:18

  Taikliau jau pasakyti neįmanoma. Gal bent dar būtu galima galūnę
  parašyti kaip -xyi? Daug kam būtu aiškiau.

 • to tomkui 2014 vasario mėn. 25 d. 15:42:55

  O man regis, Tamstos siūlymas suteikti "patriarxo" titulą Vitui Tomkui
  visai netinkamas. Bent jau visą "paketą" pasiūlytumėte: patriarchas,
  profesorius, garbės pirmininkas, rezidentas nrl, neformalus prezidentas...
  Tik Napoleono titulo betrūksta ir diagnozė būtų garantuota..

 • tomkui 2014 vasario mėn. 25 d. 12:33:25

  mano nuomone-si diagnoze geriausiai tinka paciam tomkui,o liga neapykanta.

 • mukda 2014 vasario mėn. 25 d. 09:33:39

  Šaunuolis Vitai! Jei Lansbergis nori knisti protą tautai,tai geriau tegu
  turguje nusiperka žąsį ir jai knisa smegenys. Jis dar vis galvoja,kad
  yra žvaigždė,bet jo žvaigždė europos homikų šiknoje tai iš ten
  tegu ir išsitraukia savo žvaigždutes.

 • karuzo 2014 vasario mėn. 24 d. 17:28:51

  tomkau ,o kokia tikroji tamstos pavarde? TOMKUS ar TANKUS ?

 • Vokietija 2014 vasario mėn. 24 d. 17:04:54

  Gal V.Landsberg"is tikrai yra zydu kilmes,nes jau toks klastingas,toks
  garbetroska,toks saldziai bjaurus zmogelis?

 • Garbe TOMKUI! 2014 vasario mėn. 24 d. 16:56:22

  Oi tai duoda Vitka Tomkus,taip jis paprastai ir taip juokingai paraso,kad
  nei juoktis nei verkti :)))))

 • Adomas 2014 vasario mėn. 24 d. 16:04:17

  Tai gal jau apstos tas "visų laikų ir lietuvių patrijotas", nes jau
  įpėdinę įsitaisė, ar jam įtaisė...

 • Labai gerbiu 2014 vasario mėn. 24 d. 13:58:24

  straipsnio autorių ir dėkoju V.Tomkui už pilietinę drąsą. Tartum mano
  mintis išdėstėte.

 • Danai 2014 vasario mėn. 24 d. 13:50:13

  negalima nei vieno žmogaus ištepti labiau nei tai jis padaro viešai
  pats. Kiek beslėtum nemaloni tiesa pati išlenda. Iš baimės būti
  demaskuotam nei vienas doresniu netampama.Vieną melą reikia vis nauju
  demaskuoti. Bet kai mokėtojas pareikalauja pratęsti vakarėlį ar
  grąžinti pinigus , viešai išsprūsta ir egoistinės užmačios
  slępiamos nuo šunaujos.

 • Nuomonė 2014 vasario mėn. 24 d. 13:42:30

  Šiaip jau didelis klausimas ar šis paranojikas iš vis turi gerbėjų,
  išskyrus šiuos internetinius pataikūnus.

 • Nuomonė 2014 vasario mėn. 24 d. 13:40:22

  Niekada Lietuviams Lansbergis nebuvo dievu. Nebent keliioms bobelėms ir
  toms teko pamokėti. Paprasčiausiai Lietuvoje iki dabar gaji patarlė"
  Geriau į mėšlą rankas išsitepti tai jas nusiplausi, bet susidėjus su
  Lansbeergiu tapsi susireikšminusiu paranojiku.ir..." Nuo kurio kaip nuo
  maro ....
  Konservatoriams nėra kur nusiplauti tos draugystės.

 • xxxx 2014 vasario mėn. 24 d. 13:34:15

  Straipsnio autorius atspindėjo absoliučios daugumos Lietuvos piliečių
  požiūrį į susireikšminusį paranojiką. O jei rimtai tai balkoninė
  kalba tik patvirtino autoriaus argumentus.

 • to veik visiems coments 2014 vasario mėn. 24 d. 12:36:38

  Paradoksas tame, kaa tiek Vitas Tomkus, tiek jį palaikantys komentatoriai
  nuo savęs mažai ką pridėjo, o daugiausia citavo Patriarxą. Gal dėl to
  Tamstai ir susidarė toks ispūdis, kad visi, kas atkartoja V. Landsbergio
  žodžius, yra "tokie pikti pavydūs kerštingi"? Beje, šios išskirtinės
  charakterio savybės būdingos tik patriarxui, kas jį gerai pažįsta, o
  ne lietuvių tautai, kas jai be reikalo bandoma pripaišyti. Taigi,
  pamąstykim, ar verta lieti nuoskaudas ant veidrodžio dėl to, kad
  atspindi neiškreiptą vaizdą? Deja, feljetonas tėra patriarxo atvaizdas.
  Beje, netgi šiek tiek pagražintas, nes normalūs žmonės bei tikri
  lietuviai V. Landsbergio jau seniai patriarxu nevadina. Paprastas nušokęs
  nuo proto ir susirgęs didybės manija profesorius...

 • beveik visiems komentavusiems 2014 vasario mėn. 24 d. 12:18:13

  ir feljatonistams. Kodėl jūs visi esat tokie pikti pavydūs kerštingi?
  Landsbergis yra vienas, o jūsų -daug, tai jūs ne keikit, o visi sutelkę
  šlykštų pyktį, darykit Lietuvoje ką nors gero, kad visi galėtume
  džiaugtis savo pačių padarytu GERU DARBU TĖVYNEI ir tada nereikėtų
  savo TULŽIES lieti ant tų, kurie dirba ir nori GĖRIO. Lengviausia kitus
  kritikuoti, pačiam net piršto nepajudinus. Linkiu kibti į RIMTUS, GERUS
  DARBUS SAVO IR VISOS LIETUVOS ŽMONIŲ LABUI ir tada gėrėsimės savo , o
  ne kitų darbais. Daugiau šypsenų, o ne pykčio - būsim sveikesni...
  SĖKMĖS...

 • swedas 2014 vasario mėn. 24 d. 11:58:01

  Aiskus "R" sunaujos vadas tomkus ir visa jo svita, idomu,kokie asilai tokia
  rasliava skaito ir dar vadina feljetonu. Feljetonas tomka.

 • bet 2014 vasario mėn. 23 d. 20:16:17

  feljetonas tikrai vykęs.

 • indomu 2014 vasario mėn. 23 d. 13:00:03

  Ką apie šią "pisulką" mano visuomeninė redkolegija? Radžvilas?
  Gudaitis?
  Jiems čia visai nieko?
  Iki šiol aš juos tikrai gerbiau. Šiaip respublikos nebeskaitau nuo tų
  laikų, kai ją pasisavino ryžas. Bet mane sudomino, kodėl tie keli
  garbingi žmonės sutiko būti jo priedanga.

 • DANA-VETERANUI 2014 vasario mėn. 23 d. 10:19:31

  Nesupratai,tamstele,jog mane piktina kai kuriu lietuviu noras savo praeiti
  ir nusipelnusius krastui zmones dergti ir murdyti i purva.Nebekalbu apie
  Landsbergi. Tokiems lietuviams nieko nera svento.Kaip jau minejau savo
  pirmame komentare, su zememis buvo sumaisyti ir Lietuvos kunigaiksciai,
  prezidentas Smetona, na ir kiti. Tikiuosi, jog tamstele esi apie juos kazka
  girdejes. Tamstelei neuzkliuvo mano nuomone apie lenku tauta, kuri gerbia
  savo salies praeiti ir nesmeizia apsiputoje, kaip Tomkus ir jam
  prijauciantys komentatoriai, savo saliai nusipelniusiu zmoniu. LIETUVIAI,
  LIETUVIAI...

 • dana 2014 vasario mėn. 23 d. 10:05:03

  DANA - VETERANUI
  Taip,tamstele, nesupratai, ka as savo komentaru norejau pasakyti, o gaila.
  Man nesunku tamstelei paaiskinti: jei ne Sajudis, ne Landsbergis, tupetu
  siandien Tomkus eiliniame sovietu laikrastelyje, neraseliotu
  slyksciu"feljetonu" apie sovietu valdzia, bet liaupsintu sovietine
  santvarka. Tamstelei uzkliuvo, jog as Landsbergio pavarde rasau is
  didziosios raides, o dievo varda - is mazosios. Tikiuosi, jog tamstele
  zinai, jog visos pavardes, ne tik lietuviu, bet ir kitomis kalbomis rasomos
  is didziosios raides. Dievo varda as rasau is didziosios tik sakinio
  pradzioje. Kaip, tamstele, dievo varda pats rasai,tai jau tamsteles
  reikalas. Stebiuosi tik, kodel tamstelei neuzkliuvo mano nuomone apie
  Lietuvos prasciokus Respublikos skaitytojus, zemo lygio, keiksmazodziu
  prisotintais komentarais dergiancius saliai nusipelniusia asmenybe.

 • veteranas > danai 2014 vasario mėn. 23 d. 02:20:11

  Tik Landsbergio dėka Lietuva tapo nepriklausoma? Landsbergis lietuviams
  dievas? Landsbergio dėka Tomkus tapo tuo, kuo yra t.y. Žurnalistu?! Aš
  Tamstos neklausiu, kur dingo LLL disidentai, kt. sąjūdiečiai, jei
  patriarxas pats iškovojo nepriklausomybę. Aš nesiteirausiu, kodėl
  Landsbergį rašot iš didžiossios, o Dievą iš mažosios? Aš net
  nesidomėsiu tamstelės, kaip Vytautas muzikantas gebėjo išmokinti Vitą
  žurnalistikos amato ir netgi padaryti jį pertvarkos laikais
  populiariausiu Lietuvoje, pats būdamas niekam nežinomas akomponiatoriumi?
  Aš tik paklausiu vieno dalyko: ar su galva viskas gerai? (Klausimas
  retorinis.)

 • dana 2014 vasario mėn. 22 d. 22:31:10

  Buvo laikas, kada Landsbergio deka Lietuva tapo nepriklausoma,tada
  lietuviams Landsbergis buvo dievas. Praejus kuriam laikui, kaip ir visais
  laikais, LIETUVIAI sumaiso su zememis visus izymius Lietuvos veikejus
  -Vytauta didiji, Jogaila, kitus kunigaikscius,buv. prezidenta Smetona ir
  tai tik del to, jog lietuviai besmegeniai ir nemoka gerbti savo tautos
  praeities. Lietuviams reiktu imti pavyzdi is lenku. Lenkas niekada
  nejuodins savo salies visuomenes veikeju. Ne veltui lenkai negerbia
  lietuviu.Ir uz ka gi? Baisu, kad toks Tomkus, nieko savo gyvenime pats
  nepasiekes, tik Sajudzio, taip pat Landsbergio deka tapes tuo, kuo jis
  dabar yra, dergia Landsbergi. Jo rasliavos stilius ir vartojama kalba
  skirta prasciokams, zemiausio intelekto visuomenes atstovams,
  besimegaujantiems kiekvienu panaudotu keiksmazodziu. Cia jis gali
  pasireiksti. LIETUVIAI,LIETUVIAI...

 • entuziastas 2014 vasario mėn. 22 d. 17:55:34

  Žmonių biški gaila būtų, o Landsbergio nė biškio.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018