respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Velnio portreto kūrimasnuotraukos (71)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 18:39:12
Vladas Vaicekauskas, „Respublikos“ apžvalgininkas

Kieno tiesą skelbė žiniasklaida prieš rinkimus, rinkimų metu ir jiems pasibaigus.

 

Šaudė pro šalį

Ar galėtum žmogų, nematęs jo darbų, nepažinęs jo gyvenimo, išvadinti įtartina, nepatikima persona?

Būtų nesąžininga? Nepadoru? Nekrikščioniška?

Profesorius Lauras Bielinis: į Seimą atėjo žalia masė...

Profesorius Tomas Janeliūnas: rinkimus laimėjo netikras pranašas.

Komentatorius Rimvydas Valatka: į Seimą ir valdžią prasiskverbė visokie gyviai iš Nojaus laivo.

Žurnalistas Vytautas Bruveris: kvailoki rinkėjai nusipirko katę maiše, keletą kačių maiše.

Laidų vedėja Indrė Makaraitytė: atėjo žmonės be politinės patirties.

Laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis: Valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia daug abejonių...

Užsienio bankų darbuotojai Gitanas Nausėda, Nerijus Mačiulis, Žygimantas Mauricas ir kt.: naujo Darbo kodekso atidėjimas yra labai blogas ženklas.

Visi bendru choru: atėjo neaišku kas, nežinia, kaip valdys, nežinia, ar ilgai išsilaikys!

Apie „žalią masę“


Fermeriai iš žalios masės suslegia silosą raguočiams. Silosą tranšėjose laiko 5-6 mėnesius - kol sušeria. Po to tranšėjas kruopščiai išvalo, kad seni likučiai netaptų puvėko užkratu. Pastebėję infekciją, tą masės dalį iškart pašalina.

Kas ketverius metus Seimą taip pat papildo „žalia masė“. Rinkėjai aktyviai stebės, kad „žalios masės“ neapkrėstų apkartęs senas raugas. Jei, neduok Dieve, taip nutiks, tai seną užkratą po ketverių metų taip pat pašalins. Tuo abejoti neverta.

...žalia masė, profesoriau, yra gerai: perleista per sveikų raguočių skrandžius, ji virsta šviežiu pieneliu, gardžia mėsele, o svarbiausia, užaugina sveiką prieauglį.

Apie netikrus pranašus

Jų buvo visais laikais. Tačiau ką laikyti tikru, o ką netikru pranašu, keblu. Pavyzdžiui, dvi tyrimų-apklausų kontoros visus metus skelbė ir lentelėse rodė, kad rinkimus laimės socialdemokratai. Prašovė!

Profesorius T.Janeliūnas rėmė dešinįjį sparną ir pranašavo jų pergalę. Prašovė!

Profesoriaus augintiniai politologijos studentai vieningai balsavo už konservatorius. Prašovė!

Tačiau ir profesorius, ir jo auklėtiniai, šaudę į lankas, savęs nelaiko puolusiais pranašais.

Profesorius ir jo kolegos augina ypatingą politologų kartą: oponentus kritikuoja - juos žemindami, diskutuoja - žemindami, prognozuoja - žemindami, rašinėja žemindami visus, kurie nepatinka ar neįtinka.

Aiškiai regėti, kad būsimieji profesionalai į pasaulį, Europą, Lietuvą ir viską, kas joje gimsta nauja, mokomi žvelgti dešine akimi ir klausytis dešine ausimi, lyg būtų pusiniai žmonės.

...O apačioje, tautos gelmėse, brendo tai, ko nelaukė nei profesorius, nei jo augintiniai. Ir kai per antrąjį turą prasiveržė, ko nelaukė visi, atrodė kaip pasismardinę katinai.

...Sklinda negeras gandas, kad profesorius T.Janeliūnas ir jo augintiniai apsisarmatinę pradėjo ruoštis instituto, kuriame dirba ir mokosi, paankstinto bankroto procedūroms.

Apie Nojaus laivo gyvius

Gyvis yra pavojingesnis už kirmėles - jis ėda tautos kūną nematomas. Šmaikštuolis R.Valatka, Valstiečių ir žaliųjų sąjungą sulyginęs su Nojaus laivo gyviais, prašovė! Nojus, Dievo patartas, didžiojo potvynio metu į savo laivą paėmė ne šiaip visokius gyvius, o porikes - kad galėtų veistis ir daugintis.

Rimvydas, kasdien purvelį pildamas ant „gyvių“, padėjo jiems laimėti rinkimus - kartais padarai gerą darbą to nenorėdamas.

Kalbant rimtu veidu, mes visi esame iš Nojaus laivo. Nebūtų Nojus pastatęs laivo ir nepriėmęs „visokių gyvių“, - neturėtume ir R.Valatkos.

...Kai, žvainą naktį pasilypėjęs į Antakalnio kalnelius, žvelgiu į aukštybėse spindinčius šviesulius, galvoju: kaip įstabu, kad kartu su R.Valatka kosmoso platybėse skrendame be skafandrų.

Ką gali žinoti, galbūt „žalia Seimo masė“ nuo pražūties pasaulio platybėse apsaugos lietuvių tautą, turėtume stebuklą, prilygstantį Nojaus laivui, kuris išgelbėjo žmoniją.

Apie kates maiše

Tai mėgstamiausias žurnalisto V.Bruverio kalambūras. Katės maiše, kaip ir juodos katės gaudymas juodame kambaryje, Vytautui kelia baugesį - maišo katės gali išsibėgioti, jei tai nutiktų pavasariop, morčiaus metu, katės gali pradėti poruotis su kitos veislės katėmis. Nauja mišrūnų grupė gali tapti nauja Seimo dauguma...

Vytautas atviras, kaip bažnyčia: maišo katėmis nepasitikiu, nieko gero iš jų nelaukiu.

Vytautas netiki, kad maišo katės savo aštriais nagučiais gali išgaudyti biudžetines Seimo, Vyriausybės, ministerijų, žinybų, savivaldybių pelytes, kurios į seniai pragraužtus urvelius spėjo susinešti ir vis dar nešasi nemaža svetimų gėrybių.

Nuodėminga, bet turtinga Europa pašaro pameta ir iš šalies.


...Prisiveisė pelyčių, kurios į narvelius tempia ne po daug, bet kasdien ir ilgus metus. Turime pelyčių, kurios, susimetusios į komandas, nusitempia daug, tiek, kad pakaktų kelioms peliukų kartoms.

Išgaudyti bus sunku, nes biudžetinės pelytės artimai bendrauja su teisėsaugos žiurkėnais. Visi kartu artimai bendrauja su juodojo šešėlio peliukais - šie į savo požemines arterijas kasmet susitempia po 5-6 mlrd. euriukų vertės gėrybių. Norint sugaudyti kenkėjus, teks išardyti visą pasenusią valdymo sistemą, kuri ir yra biudžetinių pelyčių, žiurkėnų ir šešėlinės ekonomikos lopšys ir puotos stalas.

Laimė, kad vyriausiasis Vyriausybės katinas yra labai patyręs, atkaklus ir gabus medžioklis. Būtent šitą svarbų dalyką ir užmiršo V. Bruveris.

Apie patyrimų naudą

„Kieta“ žurnalistė I.Makaraitytė informacinėse televizijos laidose mėgsta kartoti: „valstiečiai“ neturi vadovavimo ir politinio darbo patirties. Žurnalistė tai laiko didžiausia rinkimus laimėjusiųjų yda.

Bet patirtis patirčiai nelygi. Kartais pašalietis patyrusių kojų suplaktoje žemėje pastebi tai, ko nebemato patyrusi akis. Kartais kur kas naudingiau nusibrozdinti alkūnes ir įgyti naujos patirties nei gyventi senos spąstuose.

Vargu ar šiandien toleruotina, godotina patirtis, kuri iš Lietuvos išginė 800 tūkst. darbingų Lietuvos vyrų ir moterų, didelę dalį tautos genofondo.

Vargu ar galime didžiuotis valdymo patirtimi, kai po 26-erių Nepriklausomybės metų valstybė nedega iš gėdos, prie maltiečių sriubos lėkščių kasmet susodindama po 500 tūkst. Lietuvos varguolių.

Mus toli už posūkio paliko mažutėlė Estija, dabar aplenkė ir Latvija. Eidami iš paskos, mes priversti skęsti kaimynų sukeltose dulkėse.

Įstabi Nepriklausomybės atkūrimo, įtvirtinimo patirtis aprašyta knygose, užfiksuota filmuose, padėta saugoti archyvuose, kasdien atgaivinama mokyklose, moksliniuose forumuose. Bet patirtis negali mažinti progreso greičio. Nori nenori, ateina metas persėsti į naujas modernias vežėčias ir ieškoti, semtis naujos patirties. Ar dėl to verta graužti savo gražius nagučius?

Edmundo Jakilaičio fenomenas

Visada galvojau ir net rašiau, kad į pokalbius, pašnekesius kviečiami žmonės būtų laikomi garbingais svečiais. Visada maniau, kad vedėjo profesinę vertę nusako ne jo uzurpuoto eterio kiekis, o kiek laiko leidžia kalbėti svečiams. Geriausia proporcija - 10 proc. tavęs ir 90 proc. svečių. Išmintingas laidų vedėjas pokalbį kursto įmesdamas vieną kitą pliauską, liepsnoti leidžia svečiams. Kai liepsnoti ima vedėjas, pokalbio temperatūra nukrenta susyk! Nekaraliauk, o karaliauti leisk kitiems - šventa vedėjo pozicija.

E.Jakilaitis sugriovė visus mano įsivaizdavimus. Jis į eterį įsiveržia kaip bosas, svarbiausia ir ryškiausia eterio žvaigždė, centrinė figūra. Jis akimoju tampa diskusijų dalyviu, bet tokiu, kurio plika galva turi nuolat kyšoti virš sukviestų svečių, žiūrovams primindama, kas čia šeimininkas. E.Jakilaitis, užuot sumaniai kurstęs pokalbį, ginčijasi, įrodinėja savo tiesą, prieštarauja, lenkia į savo pusę visais valstybės valdymo, ekonomikos, finansų, vidaus ir užsienio politikos klausimais. Ir argumentas stulbinantis: taip manau aš ir ekspertai.

Tikrai talentingas žurnalistas, vedėjas savo svečius nusiveda į reiškinių, įvykių, faktų gelmes ir iš ten grįžta praturtėję nauju, gilesniu suvokimu, apie ką nebuvo net pagalvoję. Tačiau kai metų metais matai tik šiek tiek apipešiojamas didžiules žmogų jaudinančias problemas, imi galvoti, kad suklysti pasirinkdamas žmogų gali net Dievas.

Lietuvos televizija ir radijas veikia kaip biudžetinė įstaiga. Todėl neverta įsivaizduoti, kad ši įstaiga, kur biudžetiniu darbuotoju dirba Edmundas, yra kažkas daugiau. Laisvamaniauti geriausiai už savus.

Nekišk pirštukų tarp svetimų durų

Užsienio bankų darbuotojai, dažnai blyksintys ekranuose ir radijo laidose, mėgsta pamokyti, kaip derėtų tvarkyti valstybės ir žmonių gyvenimo reikalus.

Man, pavyzdžiui, būtų kur kas įdomiau, kad pasigirtų, ką jie konkrečiai padarė, kad bankai, kuriems tarnauja, būtų mielesni Lietuvos piliečiams. Kažkodėl jų nuopelnų nematyti.

Man, pavyzdžiui, būtų malonu žinoti, kaip jie komentuoja, vertina, pataria, kaip geriau tvarkyti šalių, kurioms tarnauja, gyventojų reikalus, spręsti ekonomikos, finansų problemas. Negaliu garantuoti, bet jiems greičiausiai būtų pasakyta: nekiškit nagučių tarp durų. Duomenų neturiu, kad, pvz., G.Nausėda būtų išdrįsęs patarinėti švedų vyriausybei.

Dirbti svetimiems ir dėtis Tėvynės patriotu nėra labai padorus reikalas, didi vertybė. Todėl būtų geriau dažniau patylėti... Lietuviams kur kas įdomiau, kai apie valstybės reikalus, žmonių gyvenimus kalba savi ekonomistai, finansininkai, verslininkai, jie bent dirba Lietuvos labui.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (71)

 • Adomas 2016 lapkričio mėn. 30 d. 14:26:42

  Va kaip pragydo kgb išperėti raudoni gyviai iš tatos peryklos! Už
  pinigus viskas jiems galima! Bet yra dar Dievo teismas, elitinės
  kvazimodos...

 • Jei musu 2016 lapkričio mėn. 30 d. 10:05:30

  visuomene butu sudaryta iz ZMONIU,o ne BAILIU SLIUZU - dar pries 20+
  metu,pamate,kur mus "veda" - butu "vedlius" ispasolvonije na... Pradedant
  LLRI ir baigiant nausedomis ir jakilaiciais. Juk tai - vieno medzio sakos!
  Medzio,kuris siurbia tautos syvus,kad subrandintu vaisius verslo -
  politikos mafijai.

 • gdr 2016 lapkričio mėn. 30 d. 08:55:09

  Labai geras straipsnis.

 • Ina 2016 lapkričio mėn. 30 d. 05:04:14

  Labai teisingas straipsnis.Bet labiausiai uz viska pradziugino zmoniu
  komentarai.Reiskia zmones mato ir supranta.Kaip gerai!Anksciau as
  manydavau,kad esu per kvaila.Kazko nesuprantu.Ypac Bielinio,galvodavau ar
  jis aklas,kad nemato kas cia vyksta,jo nuomone man likdavo nesuprasta.Arba
  tie banku vadinami ekonomistai-pranasai.Pudruodavo smegenis ir jokio
  patarimo kaip isbristi is skurdo.Tai kam jie reikalingi.

 • visiems 2016 lapkričio mėn. 30 d. 00:03:22

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts

 • taip 2016 lapkričio mėn. 29 d. 19:08:27

  MASTYTI ir dirbti ir bus OX

 • LL > nuostabu 2016 lapkričio mėn. 29 d. 13:31:43

  Sumaiset Tamsta matomai Respublika su sudlaikrasciu LR ir pederastu
  propogandos ruporu delfiu.

 • Nuostabu. 2016 lapkričio mėn. 29 d. 11:11:20

  Netikėjau, kad cenzūra leis šiam straipsniui būti skaitomam visą
  parą. Paprastai tokie dingsta po valandos.

 • OO 2016 lapkričio mėn. 28 d. 23:06:35

  nesvarbu kas atejo svarbu kad dolerines valkateles gavo i snuki

 • V.B. 2016 lapkričio mėn. 28 d. 21:32:52

  Labai taikliai,Ačiū autoriui.

 • Demokratija 2016 lapkričio mėn. 28 d. 21:29:50

  Benjaminai,ar nepagalvojai kiek tau trūksta proto,kad būtum "tvarinukas".

 • Benjaminas 2016 lapkričio mėn. 28 d. 20:55:03

  Puikus straipsnelis, kazkaip reiketu, kad mineti tvarinukai ji
  perskaitytu.....

 • Oi 2016 lapkričio mėn. 28 d. 20:28:42

  Kvailiausias tai jaunimėlis, užaugęs "laisvoje ir nepriklausomoje" su
  universiteto diplomu neišbėgęs į laisvus užsienius,dirbantis prekybos
  centruose kasininkais, turguose pardavėjais,karčiamose
  padavėjais,paramstomi tėvų,senelių.Toks profesijų spektras ir tokia
  perspektyva,kokie valdžiažmogiai beateitų. Valdžiažmogiai žino,kad
  valstybė be žaliavų ir pramonės yra niekis. Jos egzistencija laikosi
  tik ant PVM ir ES pašalpų,bet ir tie šaltiniai senka.Todėl
  valdiažmogiai lipa,skuba viens kitam per galvas,kad spėtų pasisemti iš
  biudžeto lovio,kol jame dar yra skolintų milijonų.Po 2020 m. niekas
  nenorės būti valdžiažmogiais,nes biudžeto lovys,kuris ir dabar yra
  mažiausias Europoje,bus išlaižytas Karbauskio ir Co. Tada ir
  paklausysime kąąą ponas Vaicekauskas papostringaus ir (ar) atsiras kas
  norės jam gerai atlyginti už už jo pagir(i)ų plepalus.

 • LL 2016 lapkričio mėn. 28 d. 20:02:34

  Pagarba straipsnio autoriui,puikiai nusviete apie zydbankiu vasalus ir
  sionistu sudasklaidos propogandos zurnalistines ziurkes savo sielas
  pardavusias uz 30 judo sidabriniu.99% Lietuvos zurnaliuginiu ziurkiu
  pazeisti mankurtizmo virusu ir,kad tapt tokiais degradais uzteko vos 25
  metu is kuriu tik vos kelis buvom nepriklausomi o pabege is vieno tautu
  lagerio uz bonke alaus ir poka prasku ilindom i kita ir dar su didziausiais
  Lietuvos konstitucijos pazeidimais,bet apie tai neciptelejo garsiai ne
  viena dideli eteri turinti zurnalistine ziurke,bet apie negre pavadinta tuo
  kas ji ir yra,tai gvoltu zviege visi sionistu liberastiniai tv bei radio
  sudasklaidos kanalai ir visi lenciuginiai puola bausti zmogu kuris,tik
  pasake tiesa.Tokia publika su zydrais triusikais paputus stipriau vejui is
  rytu greitai uzsivilktu raudonus triusikus,duodu b1b1 nukirst.

 • Dar mažai pranašų 2016 lapkričio mėn. 28 d. 19:52:26

  paminėta.
  Dar trūksta tardytojos Miliūtės,keleto užusienio bankų klapčiukų/
  /neva ekonomistų/,dar reiktų lianzberistus/anūkistus pavardinti.

 • LL 2016 lapkričio mėn. 28 d. 19:42:00

  Zurnalisto profesija Marijos zemeje zemiau plintuso,nes zurnalistines
  ziurkes yra pamirsusios pagrindini zurnalisto kredo,tai tiesos ir tik
  tiesos ieskojimas ir jos nesaliskas pateikimas visuomenei.O dabar
  zurnalistas maziau turi galiu uz stoties prostitute kuri gali klijientu
  pasakyt as tau neciulpsiu o zurnalistas pasakes darbdaviui,kad neciulps
  leks is darbo o uz duru lauke burys tokio pat zurnaliuginio planktono kuris
  nori valgit ir net kasdien o jokio kito darbo nemoka nu gali dar pamegint
  but taksistais,bet ne visi turi nuosava auto.Ir butent nebuvimo pas
  zurnalistus tikros profsajungos juos vercia but pigiomis prostitutemis
  kurios vykdo seimininko uzsakymus arba dirba sorosiniu fondu pederastijos
  genderiniu propogandos ruporaisgaudami savo 30 judo sidabriniu.Viso labo
  dar buvo like vos trys zurnaliugos kurie stegesi kiek imanidami sakyt
  tiesa,tai Klevecka,Racas bei vienintele dar likusi Ruta janutiene o visi
  kiti virte liberastinem sionistu prostitutem ir ju vertybiu skleidejais

 • Demokratija 2016 lapkričio mėn. 28 d. 19:25:41

  O jau Vaicekauskas daug išmano: neperšokęs per griovį rėkti "op". 2020
  - dar labai toli.Geriau panagrinėtų ką paliko socdemų valdžia nueidama
  nuo sosto. Specialiai sukuriamas naujas triukšmas apie naują
  valdžią,Landsbergį,kad tik kas nors nepasakytų,kad socdemai nueidami
  nuo lovio paliko didelę neištesėtų pažadų- mėšlo ir korupcijos
  krūvas.

 • Velnias ištrynė komentarą 2016 lapkričio mėn. 28 d. 18:46:13

  Dievo akivaizdoje.

 • brudams konservatoriams 2016 lapkričio mėn. 28 d. 18:39:02

  Iškalbingas yra ir toks faktas. Pats pirmasis „veikėjas“, dar kartą
  „apšvarinęs“ banko „Snoras“ kreditorius jau po banko veiklos
  sustabdymo, buvo ne kas kitas, kaip konservatorių partijos vienos iš
  lyderių, buvusios Seimo pirmininkės I. Degutienės sūnus –
  verslininkas, įmonės „Novotersa“ generalinis direktorius G. Degutis.
  Pastarasis sugebėjo iš jau uždaryto banko nugvelbti net 187
  tūkstančius eurų (645 tūkstančių litų) ir su „kišeninių“
  prokurorų pagalba išlipti „sausas iš balos“.

 • Sauniai 2016 lapkričio mėn. 28 d. 17:56:25

  pastatyti i vieta mankurtai.Tris kartus valio!!!

 • Pensininkas 2016 lapkričio mėn. 28 d. 17:43:08

  Protinga.Gilu.Išmintinga ir Teisinga.Sužavėjo autorius gilia
  išmintimi.Ar norės suprasti mūsų valstybės melo ir klastos galiūnai
  pasakytą Tiesą.Jie neraudonuos prieš Tautą.Jie nekeis savo šuniškų
  įpročių---juk jie tikriausia užsakomi--apmokami vykdytojai.Aš juos
  įvardyčiau taip---nevykėliai pardavę šėtonui dūšią.

 • Kęstutis 2016 lapkričio mėn. 28 d. 17:25:34

  Labai nuostabus apibendrinimas visų rašto žinovų.

 • Pagarba 2016 lapkričio mėn. 28 d. 17:22:06

  gerb. autoriui. Ačiū.

 • gėda 2016 lapkričio mėn. 28 d. 16:59:20

  Jooo, žiauru, bet tokia Lietuvoje tiesa...Tik ir kodėlgi, na tikrai ar
  čia sąmoningai tai vyksta, ar dar socialistinis palikimas- kitus matyti
  ir kitus aptarinėti; tiek praėjo laiko- visi šaukia- laisva Lietuva,
  betgi mes iki šiol nesusitvarkom šioje laisvoje Lietuvoj, nejaugi mums
  reikia kažko aukščiau stovinčio(kaip buvo Rūsija Tarybų Sąjungos
  kailyje), tada reikėjo daugmaž paklusniai(aišku su visokiom dovanom)
  vykdyti... Jeigu nemokėsim būti tolerantiški ne tik sau bet ir kitiems-
  vėl reiks glaustis prie kažko didesnio(kai pasibaigs Europos
  pinigėliai)...

 • bitutė 2016 lapkričio mėn. 28 d. 16:36:47

  puikus straipsnis.Pagaliau kažkas sugebėjo tiems 'spaudos
  guru'atsikirsti.Labai ačiū!

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Sveikata Grožis