respublika.lt

2018 kovo 20, antradienis

Teprasideda naujas Tautos Sąjūdis!nuotraukos (82)

2017 birželio mėn. 03 d. 08:00:19

 

 

Mielieji,

mūsų valstybė - tai Tautos valia, jos balsas ir nepalaužiamas apsisprendimas kurti geresnę ateitį.

Mes didžiuojamės karaliaus Mindaugo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo istorine praeitimi ir jo tęstinumu.

Kaip tikri patriotai gerbiame Tautos ryžtą kovoti dėl laisvės ir nepriklausomybės, jaučiame atsakomybę už savo tapatumą, mūsų valstybės likimą.

Kiekviena lietuvių šeima yra patyrusi žmogišku protu nesuvokiamą, istorijoje dar neregėtą svetimų režimų smurtą ir iki šiol neša XX amžiaus teroro bei genocido padarinių naštą.

Tačiau Tauta išlaikė viltį ir tikėjimą bei nenumaldomą troškimą sukurti tokią Lietuvą, kokia norėtų didžiuotis čia ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai.

Šiandien yra atėjęs metas, kai nebegalima tylėti ir pasyviai stebėti, kaip nyksta Lietuva. Nereikia skaičių ir statistinių vidurkių, kad pamatytume ištuštėjusius miestelius bei kaimus, tamsias langų kiaurymes, kuriose niekada neįsižiebia vilties šviesa, ir apleistus žydinčius sodus, kuriuose nebeišvysi jokio žmogaus.

Nebereikia kraupių kasdienių nelaimių, gaisrų ir žūčių suvestinių, kad pajaustume šalyje socialinės atskirties ir susvetimėjimo šaltį, nykstantį tikėjimą ir tarpusavio pasitikėjimą.

Nereikia toli keliauti, kad sutiktume mūsų vyrus be darbo ir vilties bei nuliūdusias moteris, kad sužinotume apie suirusias šeimas, smurtą, paliktus vaikus ir vienišus senelius.

Atėjo metas pripažinti skausmingą tiesą, kad mūsų pašauktos valdžios yra daugiau susirūpinusios tarpusavio santykiais ir rietenomis nei dabartine šalies padėtimi!

Lietuvos situacija yra itin komplikuota. Jokiomis nomenklatūrinėmis manipuliacijomis nebeįmanoma paslėpti tikrosios padėties ir netgi, sakyčiau, gresiančios katastrofos nuojautos. Politinė kultūra yra pasiekusi tokias žemumas, kuriose gali ilgam sutrikti visų demokratinės visuomenės raidos mechanizmų veikimas.

Melo tikrovė yra tiesiog užtvindžiusi dabartinę mūsų visuomenę ir jos narių tarpusavio santykius.

Plūstanti globalizacijos banga grasina nušluoti krikščioniškąją kultūrą ir tradiciją, išplauti tautinį tapatumą ir politinį suverenumą.

Esu tikras, kad nebegalima ilgiau laukti.

Lietuvos valstybingumo raidos praradimo grėsmė tebėra esminis klausimas, į kurį neatsakę šiandien prarasime bet kokias galimybes sugrįžti prie tikros valstybės, kurios taip ir nesukūrė Tauta, išduota naujosios (senosios) nomenklatūros ir įvairiausių jos šiuolaikinių atmainų.

Mes turime būti tvirti ir ryžtingi, kad Tauta galutinai neišsivaikščiotų, kad ji toliau nesižudytų, kad neskurstų ir neišnyktų, o galėtų klestėti, kurti ir svajoti.

Kartu turėtume iš naujo pažvelgti į tuos tikslus, kuriuos sau Sąjūdis, kaip visą Lietuvą suvienijęs reiškinys, buvo iškėlęs ir suformulavęs programinių nuostatų, principų ir mąstymo pavidalais, kuriuos Tauta siekė įgyvendinti per visuotinį Sąjūdį, tačiau jie liko užmiršti.

Nebėra kada atidėlioti: kviečiu burtis į naują visuomeninį sąjūdį - tokią nacionalinę bendruomenę, kuri nepabūgtų stoti skersai kelio nevilties ir mirties kultūrai.

Raginu suvienyti visas pajėgas tikrai nepriklausomos, demokratiniais pagrindais sutvarkytos, socialiai jautrios ir solidarios, teisingumu ir žmogiškumu grindžiamos valstybės kūrybai.

Esu įsitikinęs, kad kiekvieno susipratusio lietuvio pareiga - stiprinti Lietuvos politinį, ekonominį ir kultūrinį saugumą, kelti Tautos intelektualines galias.

Brangieji!

Aš renkuosi naujojo Tautos Sąjūdžio kelią - laisva valia, ramia sąžine, nebūdamas susaistytas jokiais praeities saitais, atvira širdimi ir tvirtu pasiryžimu bendram reikalui atiduoti visą patirtį ir jėgas.

Kviečiu kiekvieną jungtis bendram darbui - be paslėptų tikslų, išskaičiavimo, egoistinių troškimų ir merkantilinių interesų. Kartu tardamiesi mes sudarysime sąlygas kiekvienam žmogui tobulėti, kurti asmeninę gerovę, siekti bendrumo pilnatvės, puoselėti kūrybiškumą, ugdyti savo įvairiapusiškumą ir verslumo gebėjimus bei talentus.

Teskamba mums šaukinys: „Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio ir gyvą širdį prie gyvos širdies...“

Prezidentas Rolandas Paksas, Europos Parlamento narys
2017 metų birželio 3 diena, Vilnius


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (82)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KRAUSTYSIS: NATO pirmadienį pradeda kraustytis į savo naują, 1,2 mlrd. eurų vertės būstinę, naujoji NATO būstinė stovi teritorijoje prie pat senosios - Belgijos sostinės šiaurės rytuose.
  • TALKINA: Izraelio teisėsauga pirmadienį informavo, kad vieną iš Prancūzijos konsulato Jeruzalėje darbuotojų įtaria nelegaliai gabenus ginklus iš Gazos Ruožo į Vakarų Krantą; Prancūzijos pilietis Romainas Franckas pastaraisiais mėnesiais diplomatiniu automobiliu nelegaliai pergabeno 70 pistoletų ir du šturmo šautuvus; juos jis pardavė Vakarų Krante veikiantiems ginklų prekeiviams, tvirtina Izraelio saugumo agentūra.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. A.Juozaitis: kaip sakė poetas J.Marcinkevičius - RUSENOME, O DABAR ANGLĖJAME
2. Apie vokelius V.Uspaskicho įmonėje prakalbusi Dalia Budrevičienė: „Tiesa man galėjo kainuoti ir gyvybę“
3. Politikai niekaip nesupranta, kodėl iš Lietuvos masiškai emigruoja žmonės
4. KGB SKANDALAS: KALBA TIK FAKTAI
5. Jolantos Jacovskienės-Balčiūnienės išpažintis RESPUBLIKAI
6. Žmonės bėga ir nuo valdžios
7. Europarlamentaras, buvęs prezidentas Rolandas Paksas: Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūtbūt pašalinti
8. V.Jasukaitytė: Žmonės nebegali pakęsti melo
9. V.Jasukaitytė: žmonės nebegali pakęsti melo II
10. Paskutinė viltis N.Venckienei
11. O.Strikulienė: Konservatoriams su Lietuva nepakeliui
12. Z.Vaišvila: Valdžia vėl tolsta nuo žmonių
13. Vyriausiasis redaktorius atsistatydina. „Vakaro žinių“ redakcijos darbuotojai atsisako tarnauti V.Tomkui
14. V.Tomkus: Nuo atgimimo iki išsigimimo
15. Šventinis Vito Tomkaus reportažas iš dar šventiškesnių Seimo rūmų
16. V.Tomkus: Patriarchai
17. VSD įspėjimas „Respublikai“
18. Vito TOMKAUS recenzija, skirta Rūtos (ne Vanagaitės) TV laidai apie KGB veiklą Lietuvoje
19. V.Tomkus: Tautos tribunolas - paskutinė viltis
20. V.Tomkus: Kodėl aš nepasitikiu internetu?
21. V.Tomkus: Esu dukart „atpirkimo ožys“!!!
22. V.Tomkus: Esu dukart „atpirkimo ožys“ Nr. 2
23. V.Tomkus: Delfinas vs Delfi
24. V.Tomkus: pasaka kaip senelis susipyko su dar senesniu
25. V.Tomkus: Dar kartą apie pavogtą Sąjūdžio „Respublikos“ laikraštį

Ar gerai, kad V.Putinas ir toliau valdys Rusiją?

balsuoti rezultatai

Ar skaitote knygas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -9  -5 C

   -10   -6 C

 

   -4   -2 C

  -1   2 C

   -2  2 C

 

  -2   0 C

  2-4 m/s

    1-2 m/s

 

     3-6 m/s

 

USD - 1.2309 PLN - 4.2171
RUB - 71.3661 CHF - 1.1717
GBP - 0.8759 NOK - 9.5205
reklama
Ukis 2018